Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

MX-5 NA tuhé řazení, škubání

10 měsíců, 28 dnů
paja88

Ahoj, včera jsem se byl podívat v Německu na MX-5 NA, poslední rok výroby 04/98, motor 1.6 66kW. Auto má cca 150 tisíc km najeto. Řazení šlo velmi ztuha, když jsem chtěl z nízkých otáček se zařazeným 2.RS prudce zrychlit, tak auto zaškubalo a pak se rozjíždělo plynule, spojkový pedál zabíral až nahoře. Auto podle majitele poslední cca 2 roky stálo v garáži, bez TÜV. Jinak pouze prasklé zadní plexi. Prosím o radu, zda do toho auta jít, jestli je to jen spojka, nebo mi bude čekat i něco jiného? Na neutrál jde motor do otáček dobře, na volnoběh běžel tiše a pravidelně.

Děkuji.

PS.: auto mám bloknuté do pondělka.

Model: Mazda MX-5 I NA

Manuály: 2x Manuály uživatelské, 22x Manuály servisní, 1x Katalogy a prospekty


Odpověď 0

10 měsíců, 26 dnů
Magnetto

Poradit zda do toho auta jít. To je otázka.

Spojku lze ve většině případech tím, že ji našteluje někdo kdo to už alespoň jednou dělal a hlavně, vyměnit spojku na takovém autě v případě nutnosti asi není problém. Co je však problém a to velký, je to, že když ti napíšu jdi do toho, najdeš tam potom dalších milion závad a budeš naštvaný.

Neviděli jsme fotku, bližší info a už vůbec nechápu to myslíš tím TÜV (vím co to znamená ale nechápu v jaké souvislosti je to s dva roky dlouhým stáním)..

Pokud to stálo dva roky a nikdo to nešel nastartovat alespoň 1x za měsíc, budou vnitřnosti motoru pěkně orezlé a taky to může způsobit velké škody. Když to koupíš, vytáhni motor a nech jej generálkovat. Karoserii a další věci si opravíš - jak shánět tento motor opravu nevím.


Komentáře (1)

Přidat komentář


  paja88, 10 měsíců, 25 dnů

Díky za odpověď, tohle auto jsem nevzal, budu hledat dál, je to tento inzerát http://www.mobile.de/cz/O.../pg:vipcar/228974410.html


Další otázky - MX-5 / Autoservis Vložit otázku

Praskly kryt rozvodu (rekmenice, klikovky) Dobry vecer klubakum, nedavno jsem se stal majitelem tohoto uzasneho vozu, ted se mi meni rozvody a mechanik mi prave poslal fotku krytu rozvodu ktery je praskly (skoro na rozpadnuti). Pro upresneni, jde pry o kryt u remenice a klikovky. Mam foto ale bohuzel jsem nenasel kde se da vlozit. Poradite m......

mazda mx-5 nb 1.6 cukaní v otačkách Zdravím chlapci,neřešili jste někdy,že Vám motor od 4000 otaček cuká,nejde plynule do otaček,někdy už to děla od 2500 min volnoběh drží krasně měnil jsem Svičky ngk,kable,filtry a furt to same......,a ještě se relativně potýkám z vysokou spotřebou paliva Mam mx-5 nb 1.6 81 kw 1998 rok.

V6 kabely od rozdělovače Potřeboval bych vědet zapojení kabelů na svíčky od rozdělovače na Mazda V6 1.8, díky za radu :-)