Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

MX-5 NA tuhé řazení, škubání

1 let, 22 dnů
paja88

Ahoj, včera jsem se byl podívat v Německu na MX-5 NA, poslední rok výroby 04/98, motor 1.6 66kW. Auto má cca 150 tisíc km najeto. Řazení šlo velmi ztuha, když jsem chtěl z nízkých otáček se zařazeným 2.RS prudce zrychlit, tak auto zaškubalo a pak se rozjíždělo plynule, spojkový pedál zabíral až nahoře. Auto podle majitele poslední cca 2 roky stálo v garáži, bez TÜV. Jinak pouze prasklé zadní plexi. Prosím o radu, zda do toho auta jít, jestli je to jen spojka, nebo mi bude čekat i něco jiného? Na neutrál jde motor do otáček dobře, na volnoběh běžel tiše a pravidelně.

Děkuji.

PS.: auto mám bloknuté do pondělka.

Model: Mazda MX-5 I NA

Manuály: 2x Manuály uživatelské, 23x Manuály servisní, 1x Katalogy a prospekty


Odpověď 0

1 let, 19 dnů
Magnetto

Poradit zda do toho auta jít. To je otázka.

Spojku lze ve většině případech tím, že ji našteluje někdo kdo to už alespoň jednou dělal a hlavně, vyměnit spojku na takovém autě v případě nutnosti asi není problém. Co je však problém a to velký, je to, že když ti napíšu jdi do toho, najdeš tam potom dalších milion závad a budeš naštvaný.

Neviděli jsme fotku, bližší info a už vůbec nechápu to myslíš tím TÜV (vím co to znamená ale nechápu v jaké souvislosti je to s dva roky dlouhým stáním)..

Pokud to stálo dva roky a nikdo to nešel nastartovat alespoň 1x za měsíc, budou vnitřnosti motoru pěkně orezlé a taky to může způsobit velké škody. Když to koupíš, vytáhni motor a nech jej generálkovat. Karoserii a další věci si opravíš - jak shánět tento motor opravu nevím.


Komentáře (1)

Přidat komentář


  paja88, 1 let, 18 dnů

Díky za odpověď, tohle auto jsem nevzal, budu hledat dál, je to tento inzerát http://www.mobile.de/cz/O.../pg:vipcar/228974410.html


Další otázky - MX-5 / Autoservis Vložit otázku

Nejde tachometr Nejde tachometr na Mazdě MX5 NB r.v.2003,jedná se asi o vadné čidlo u převodovky.Kde se dá toto čidlo sehnat?Děkuji za odpověď.Přeji hezké dny,Kendy.

Nejde tachometr Nejde tachometr na Mazdě MX5 NB r.v.2003,jedná se asi o vadné čidlo u převodovky.Kde se dá toto čidlo sehnat?Děkuji za odpověď.Přeji hezké dny,Kendy.

Praskly kryt rozvodu (rekmenice, klikovky) Dobry vecer klubakum, nedavno jsem se stal majitelem tohoto uzasneho vozu, ted se mi meni rozvody a mechanik mi prave poslal fotku krytu rozvodu ktery je praskly (skoro na rozpadnuti). Pro upresneni, jde pry o kryt u remenice a klikovky. Mam foto ale bohuzel jsem nenasel kde se da vlozit. Poradite m......

mazda mx-5 nb 1.6 cukaní v otačkách Zdravím chlapci,neřešili jste někdy,že Vám motor od 4000 otaček cuká,nejde plynule do otaček,někdy už to děla od 2500 min volnoběh drží krasně měnil jsem Svičky ngk,kable,filtry a furt to same......,a ještě se relativně potýkám z vysokou spotřebou paliva Mam mx-5 nb 1.6 81 kw 1998 rok.

V6 kabely od rozdělovače Potřeboval bych vědet zapojení kabelů na svíčky od rozdělovače na Mazda V6 1.8, díky za radu :-)