Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

kolísání volnoběhu

3 let, 4 měsíců
karll

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, co by mi pomohlo s volnoběhem u Mazdy Tribute r.v. 2002.

Mám ji předělanou na plyn, když jedu a vyřadím rychlost volnoběh drží bez problémů, jakmile zastavím, tak volnoběh jde dolů (pod 700ot.)a hned vyskočí na 1500ot. a opakuje se dolů a nahoru. Auto jsem měl v opravně vyměnili nějaký modul od elektriky a kabely od svíček, ale pořád to dělá. Auto má najeto 150 000 km a na plyn jsem ujel cca. 20 000 km. Děkuji za odpověď

Model: Mazda Tribute I

Manuály: 1x Manuály uživatelské, 1x Manuály servisní

2002 Tribute I 2.0

1 otázek

Výkon motoru 91 kW (124 PS) . Palivo benzín + LPG. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 2 000 ccm (122 cui), 4-válec, Řadový.


Komentáře (3)

Přidat komentář


  RadoMiláček, 3 let, 4 měsíců

nepíšeš, zda to dělá jen na plyn, nebo na benzín, celkem důležitý údaj, pokud to dělá i na benzín, tak v diskusích najdeš čtení na mnoho hodin, je to častý problém, nemusíš číst jen tributky, ale můžeš zkoumat i u jiných modelů.


  karll, 3 let, 4 měsíců

Na plyn jezdím pořád, benzín využívám jen na startování. Ze servisu jsem jel na benzín, auto jelo v pohodě. Přepl jsem na plyn a začalo to dělat, mám docela nízký volnoběh (600cca.) když stojím na místě při zahřátém motoru, ale když vyřadím z kopce tak volnoběh je na 1000 ot. a je bez problémů. Dříve jsem startoval napoprvé teď i na třetí pokus. Měnil jsem svíčky bylo to stejné.


  karll, 3 let, 4 měsíců

Jel jsem na benzín a pohoda, tak už jsem objednán do servisu na kontrolu a seřízení plynu. Prý se musí vyměnit filtr a seřídit, škoda že mě to nenapadlo dřív, ušetřil bych 5000.


Další otázky - Tribute / Autoservis Vložit otázku

Problém se sehnaním nové spojky Dobrý večer všem. Mám problém se sehnáním nové spojky na auto Mazda Tribute 2.3i 110kW 2005. Google v česku spojky nenašel resp. já jsem žádnou nenašel. Běžné servisy taky neví a oficiální vyjádření Mazdy kde jsem položil dotaz bylo, že spojku seženou do 6-8 týdnů, ale za cenu cca. 30.000,- kč bez D......

Mazda Tribute - nefungují výstražné blikače Nefungují mě výstražné blikače (blinkry oba najednou). Přitom samostatně levý nebo pravý blinkr funguje dobře. Můžete mi, prosím, někdo poradit čím to může být? Děkuji.

Rozvody Aky je interval vymeny rozvodov? dakujem