Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

kolísání volnoběhu

3 let, 4 dnů
karll

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, co by mi pomohlo s volnoběhem u Mazdy Tribute r.v. 2002.

Mám ji předělanou na plyn, když jedu a vyřadím rychlost volnoběh drží bez problémů, jakmile zastavím, tak volnoběh jde dolů (pod 700ot.)a hned vyskočí na 1500ot. a opakuje se dolů a nahoru. Auto jsem měl v opravně vyměnili nějaký modul od elektriky a kabely od svíček, ale pořád to dělá. Auto má najeto 150 000 km a na plyn jsem ujel cca. 20 000 km. Děkuji za odpověď

Model: Mazda Tribute I

Manuály: 1x Manuály uživatelské, 1x Manuály servisní

2002 Tribute I 2.0

1 otázek

Výkon motoru 91 kW (124 PS) . Palivo benzín + LPG. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 2 000 ccm (122 cui), 4-válec, Řadový.


Komentáře (3)

Přidat komentář


  RadoMiláček, 3 let, 3 dnů

nepíšeš, zda to dělá jen na plyn, nebo na benzín, celkem důležitý údaj, pokud to dělá i na benzín, tak v diskusích najdeš čtení na mnoho hodin, je to častý problém, nemusíš číst jen tributky, ale můžeš zkoumat i u jiných modelů.


  karll, 3 let, 3 dnů

Na plyn jezdím pořád, benzín využívám jen na startování. Ze servisu jsem jel na benzín, auto jelo v pohodě. Přepl jsem na plyn a začalo to dělat, mám docela nízký volnoběh (600cca.) když stojím na místě při zahřátém motoru, ale když vyřadím z kopce tak volnoběh je na 1000 ot. a je bez problémů. Dříve jsem startoval napoprvé teď i na třetí pokus. Měnil jsem svíčky bylo to stejné.


  karll, 3 let, 1 dnů

Jel jsem na benzín a pohoda, tak už jsem objednán do servisu na kontrolu a seřízení plynu. Prý se musí vyměnit filtr a seřídit, škoda že mě to nenapadlo dřív, ušetřil bych 5000.


Další otázky - Tribute / Autoservis Vložit otázku

Rozvody Aky je interval vymeny rozvodov? dakujem