Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

Hrkavý zvuk od motoru při sešlápnutí spojkového pedálu

1 let, 4 měsíců
phavran

Zdravím, jedná se o CX5, 2.0 l benzín, manuál AWD. Při vyřazování z 1., 2. a 3. rychlostního stupně na neutrál (pouze za jízdy) se při sešlápnutí spojkového pedálu ozve z motorového prostoru divný kovový hrkavý zvuk - krátké dvousekundové hrknutí (jakoby nějaká kovová vůle mezi zuby ozubeného kola nebo něco podobného), který přestane ihned po úplném došlápnutí pedálu k podlaze. Děje se to jakoby v první fázi sešlápnutí spojkového pedálu. Je možné, že se tak děje i z vyšších rychlostních stupňů, ale vzhledem k aerodynamickému hluku při jízdě jsem nic takového nezaznamenal. Vůz je nový, najeto cca 13 tis km a projevuje se to od počátku. Doufal jsem, že si to nějak časem sedne, ale zatím pořád stejný projev. Zvuk je docela hlasitý, takže pokud nemám zapnuté rádio, tak jej zřetelně slyším do kabiny. Myslíte, že je to závada, která by se mohla do budoucna projevit nějakým vážnějším problémem? Během 4 týdnů plánuji 1. garanční/servisní prohlídku.

Díky za radu. Petr.

Model: Mazda CX-5 I

Manuály: 9x Manuály uživatelské, 1x Manuály servisní

2015 CX-5 I

1 otázek

Palivo benzín. 6-rychlostní Manuální převodovka.


Odpověď 0

1 let, 4 měsíců
Magnetto

Špatně odvzdušněná spojka dělá to, že člověk při řazení slyší hrkat zuby. V tomto případě to vidím na špatné nastavení nastavení spojkového pedálu. Pokud jste měnil spojku, ano, je to příčina.


Komentáře (0)

Přidat komentář


Další otázky - CX-5 / Autoservis Vložit otázku

Dodatečná montáž zpětné kamery Koupil jsem set pro dodatečnou montáž zpětné kamery na CX-5. V instrukci pro montáž je ve schématu uveden zdroj 6V. Jak se tento zdroj připojí, respektive kam? Instrukční návod mohu poslat. Děkuji za pomoc.

Osvetlenie interieru cx5 Dobry vecer priatelia vcera som si kupil cx5 dovezenu z ameriky r.v. 2013 a moj problem spociva v tom ze mi nesvieti osvetlenie v interieru vie mi niekto poradit aka poistka zabezpecuje osvetlenie alebo je to nejaky iny problem?

Chvění řadící páky Dobrý den, Vlastním Mazdu CX5 r.v. 2012 najeto 50t.km. Za jízdy v tahu se při zařazeném 3 nebo 4 stupni, sice nepravidelně, projevují silné vibrace řadící páky.. V servisu nabízejí výměnu převodů 3a4 st.. v převodovce. Vzhledm k tomu ,že vůz je ještě v záruce, nabízejí v servisu opravu se spolu......

manuál cx-5 Dobrý den, manuál v českém jazyce na Mazdu CX-5 2,2 Nafta 110 kw -150 K -AWD Tom.