Fórum - Téma


Zvýšení rychlosti el. okýnek.


Fórum Technický koutek Zvýšení rychlosti el. okýnek.
Hex
2012-06-26 21:21:17

Ahoj Mazďáci, mám takový nápad a chci se zeptat jestli někdo neví jak na to. Chtěl byhc si zrychlit stahování a vytahování okýnek. Nevíte jak bych na to měl jít?

MAX6  
J.
2012-06-26 21:26:53

Zvýšit proud. Ve spínačích na okýnka u řidiče by mohli bejt odpory co to regulujou,tak snížit jejich hodnotu. Ale abych pravdu řek,tak tohle jsem nikdy nedělal,protože nebylo třeba. Někdy stačí pořádně promazat ty vodící lišty ve kterejch jezdí sklo a tim se to taky trochu zrychlí. To už jsem dělal,protože to okýnko zadrhávalo a jelo jako hlemejžď.

2012-06-27 12:57:19

Se "zvýšením proudu" si dovoluji nesouhlasit. Nemusí se jednat přímo o odpor ale o bimetalickou pojistku a tu bych rozhodně nevyřazoval ani nijak nenahrazoval. Hrozí totiž v lepším případě tepelné zničení spínače,v tom horším případě spálení vnutí motorku pro pohon okna a v tom úplně nejhorším scénáři požár vozidla od rozpáleného vodiče,z nějž steče izolace a zapálí výplň dveří.

Zvýšení rychlosti posuvu okna lze docílit možná změnou převodu,ale jakmile se v zimě na liště udělá námraza,motor přes upravený převod nebude mít sílu to utrhnout a pak natupuje na řadu ona bimetalová pojistka (Ve svém B2500 je mám a nejednou mi zachránily elektrickou část pohonu oken)

Nejvíce účinné bude proto samotné promazání převodu a lišt ve dveřích,páč kdo maže,ten jede.

2012-06-27 13:45:56

tak jak píšou chlapi - promazat a nic už do toho nevrtat. nebo předělat na kliky a trénovat rychlost


Odpovědět