Fórum - Téma


Zvuky po výměně spojky


Fórum 323 IV BA / BH Zvuky po výměně spojky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé IV BA / BH  |  Naše vozidla2016-09-02 23:18:51

Zdravím,

moc prosím o radu. Před týdnem jsem na 323f BA nechal vyměnit spojku, původní už hodně prokluzovala. Od té doby se z prostoru vedle motoru ozývá zvuk jakoby se něco obrušovalo. Ten zvuk obrušovaní není závislý na tom, zda je spojka sešlapnutá či nikoliv, ale čím vyšší jsou otáčky, tím je ten zvuk výraznější.

Napadá Vás, čím by to mohlo být zpusobeno? Předem díky za odpovědi.

2016-09-03 01:16:24

1. musíme se někdy setkat v HK jelikož z tama pocházím

2. měnili ti lamelu přítlačák i ložisko a jakou značku nebo cenu?

3. kde ti to dělali?

4. Reklamace (pokud ti ji dělali celou i s ložiskem)

2016-09-03 13:53:18

duďas: Pokud je to jak píše Fishi, je nejspíš problém v celé spojkové skříni. Jelikož je potřeba dodržet jisté postupy jako například - namazat ložisko přiloženou pastou / vazelínou a předtím komplet očistit celou spojkovou skříň, tak nejspíš toto někdo neudělal. Ono jedna věc je vyměnit spojku a druhá je udělat to dobře. Jestli je špatně nasazené ložisko na hnací hlavní hřídeli, bude to nejspíše chvíli v pohodě za doprovodu zvuků a pak se ložisko rozpadne. Otázka však je, zda nevyměnili jen třeba lamelu a zbytek jen nenaúčtovali.

Do dnešního rána jsem měnil kamarádovi tady z klubu motor v Mazdě 6 2.0 D a to by se člověk divil co viděl na tom původním po zásahu servisu (výměny spojky)..


Odpovědět