Fórum - Téma


Ztráta chladící kapaliny


Fórum 6 GG / GY Ztráta chladící kapaliny

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla


1  2

2016-01-30 16:26:46

magnetto: Tak to je vyčerpávající odpověd,Radicool je nejlepší chladička,je možno dát i do Mazd 6.Ještě dodatek.Je možno v Mazdě koupit chladící kapalinu s názvem FL 22,některé Mazdy je mají jako origo nápln a na víčku je nápis FL 22.Doporučená výměna této kapaliny je 11 let,dle servisního manuálu

2016-01-30 16:43:06

agg84: Probůh. Nejsi dítě, ale řidič. Je to tvoje auto a můžeš si na něm dělat co chceš. To, že povolíš víčko neznamená, že už něco rozbiješ.... Zkrátka udělej co potřebujueš, návod tady máš. Pro obyčejný ježdění je uplně jedno jako kapalinu naleješ. I obyč Sheron splní funkci. doplnil bych Magnetta, až vše opět doleješ a nastartuješ, tak promačkej hadice od chladiče. Ono to zapumpuje s kapalinou a pomůže to uvolnit kdejakou bublinku.

2016-01-30 17:04:35

wirda: No, je pravda že jsem měl také obavy abych na autě něco nepodělal ale přece jsem automechanik a neměl by být problém cokoliv udělat / opravit / vyměnit... No, někteří mi připadají jako kdyby jezdili celou dobu na kole a pak si koupili auto. Moje auto nezná autoservis. Vše si řeším sám a hledám a hledám, zkouším a radím se s ostatními..

Zrovna tato operace není nijak náročná ale když už toto podělají v servise

No, nevím nevím.. Nicméně každý svého auta pán a jestli někdo chce auto pro denní ježdění a kašlání na něj, musí jej dávat do servisu. Ostatní co to mají i jako koníček to zmáknou a vše se naučí...

Dobře jsi to napsal ale zase musíme poradit - od toho tu jsme.

2016-01-30 17:11:41

wirda: Neni to o tom ze bych byl dite, ale uprimne je to moje prve auto v CZ od kedy zijeme s rodinou v CZ, je kupene v hotovosti a hodne si ho s rodinou vazime a proto nez mam sam neco udelat se poradim. Kedze nemam nejakou garaz, nebo rodinny dum s dvorkem, ale parkuji on the street tak nemam moznost se v aute "stourat" sam. a take nemam na to ani potrebne znalosti a nestidim se za to.

Proto prosim a zadam o pomoc a radu ostatnich co jsou tady pri reseni problemu. ci uz s tym zarosovanim zevnitr co sem psal v ine teme anebo s chladici kapalinou.

Priznam se ze vysim na tomto fore temer celej den a nemusu se nikdy dockat co mi kdo nove odpovi, prrotoze doraz nas ceka dost dlouha cesta a do te doby musim dat vse do poradku, a nerad bych ostal vyset s dvoma deckama a se zenou nekde uprostred pole.

2016-01-30 17:46:30

Jasný, chápu, však my ti poradíme. Pokud je to tvé první auto v životě a nekdy před tím jsi neměl zkošennost s drobným servisem, tak se nic neděje. Ale nesmíš se tolik bát. Ono nemáš šanci cokoli udělat blbě, pokud na to nepůjdeš s palicí a majzlíkem. Neboj se cokoliv povolit, odendat... To vše zase vrátíš zpátky. Je to jen stavebnice, nic víc. S tim mlžením. Jestli jezdíš každý den, tak na botách nataháš hodně vody do auta a ta se pak odpařuje a kondenzuje. Když takhle hezky, vyhaž koberce, prohmatej tapecírunky, jestli nejsou někde jak houba mokrý, koukni k rezervě, jestli tam není voda a pak uvři všechny okýnka a nech auto na sluníčku vysychat. Stačí mokrý koberec u řidiče a mlží to.

A neboj, taky nemám barák a garáž. Montuju u bytovky, nebo u rodičů na zahradě, když je to větší zásah ;)

2016-01-30 22:23:25

agg84: Mám garáž i prostor u RD. Problém nikdy nebyl a jediné do čeho se mám obavy podívat je převodovka (to jsem nikdy nedělal a doufám ani nebudu)..

No, pokud by jsi věřil tomu co tu píšeme, opravíš si to sám a hlavně se s námi podělíš o výsledek. Ono je to tak, že 100 lidí, 100 názorů a pak si má člověk vybrat.

Na tomto fakt není nic složitého a děláš to pro sebe. Pokud z toho máš strach, dojeď, já ti to odvzdušním a zkontroluji. Tak určite

2016-02-01 13:42:05

Chlapci, můžu se zeptat, co tam dáváte za antifreeze kapalinu? Co jsem našel, tak Mazda používá z výroby nějakou svoji "speciální" FL22, jestli si to označení dobře pamatuju, která je zelená... je to mísitelný s běžnou G11, nebo to, kdybych chtěl doplnit tou G11, musím napřed všechnu tu původní z motoru vylít?

2016-02-01 16:54:33

Podle mě je to buřt. Je to na jedno brdo. Hlavně aby byla na hliníkový hlavy a jinak to dolej jak potřebuješ. V motorce taky míchám Sheron s Agipem a Castrolem a zkrátka co mám po ruce a nikdy jsem nepozoroval , že by to mělo na něco vliv.

2016-02-01 18:08:05

Dík za info. Je pravda, že všechno je to stejně na bázi etylekglykolu, tak jen, aby se nějak nehádaly ty aditiva... a na hliníkový hlavy jsou už dneska skoro všechny typy :) Tak uvidím, snad to bude ok.


Odpovědět

1  2