Fórum - Téma


Zkušenosti s prodejci a servisy Mazda


Fórum Technický koutek Zkušenosti s prodejci a servisy Mazda
2016-09-29 20:14:39

Ahoj. Doufám, že jsem tohle téma nezaložil duplicitně, ale hledal jsem tu dost dlouho a nenašel jsem diskuzi, která by se všeobecně věnovala zkušenostem s autorizovanými prodejci a servisy Mazda v ČR. Zajímalo by mě vaše doporučení, kde koupit a servisovat Mazdu, nebo naopak, kam raději nejezdit? Byli nebo jste stále spokojeni s prodejcem a jeho servisem?

Já se teprve chystám nové auto objednat - oslovil jsem několik prodejců a zkušenosti mám smíšené. Ceny jsou +/- stejné, jakoby mezi sebou měli nějakou dohodu. Někteří prodejci mi ani neodpověděli, nebo jsem měl dojem, že je musím skoro prosit o cenovou nabídku. Bylo to fakt dost zvláštní potom, jak se snaží prodat třeba u VW. Přitom chci koupit nejvyšší výbavu Mazdy 6, auto, které je celkem vzácné v poslední generaci u nás na cestách potkat. Ani by mě nepřekvapilo, kdyby to potenciální kupci vzdali s takhle laxním přístupem mnoha oficiálních dovozců. :-/

2016-09-29 20:23:26

Ahoj, já ti s tímhle moc nepomohu, kupoval jsem ojetinu ze SRN a v autorizovaném servise jsem ještě nebyl, ale třeba mě to taky čeká.

2016-09-29 20:29:10

zajed si ho koupit do Německa už jsem poznal par lidí co to udělalo ne sice u Mazdy ale jiných značek a ne jen že stejné auto bylo lacinější ale hlavně úplně jiný přístup a levnější servis i když započítal cestu tak pořád levnější než tady

2016-09-29 21:53:26

Já jsem nad dovozem uvažoval taky a původně jsem chtěl mazdu 6, 165k motor ve výbavě attraction (u nás se nedá koupit), ale je třeba si uvědomit, že je tam mnohem víc položek, než jenom cesta. A to jsou převozní značky, krátkodobé pojištění na převoz auta, bankovní poplatky za zahraniční transakce atd. Obvykle se musí platit vcelku vysoká záloha. Dále je to DPH, které je v Německu 19% a u nás 21%. Tzn. v Německu koupíš bez daně, převezeš k nám a zaplatíš "zvýšenou" DPH u nás. Potom až můžeš žádat od značky. Dále, ne každý německý prodejce umožní nákup bez DPH fyzické osobě jen tak, obvykle se mu to nelíbí a buď rovnou neprodá a nebo slíbí, že DPH ti vrátí až když pošleš potvrzení, žes ho zaplatil u nás. (+ tam v německu musíš někam na úřad pro nějaké potvrzení nebo co...). Tzn. Zaplatíš daň i u nás a nevíš, zda ti to DPH němci opravdu vrátí. Oni se tím kryjou, kdybys DPH náhodou u nás nezaplatil, protože by ho museli platit oni. Jinak ceny u autorizovaných jsou vcelku vysoké, ale údajně se dá dobře smlouvat + můžeš koupit Mazdu od překupníka, který normálně prodává mazdy, ale není třeba autorizovaný prodejce a má "dohody" s autosalonama z jiných zemí EU, než je Německo (obvykle Belgie, Holandsko, Polsko, Maďarsko), např. Matthes na odkazu níže. Tam to vychází opravdu dobře a mazda v mé konfiguraci co jsem chtěl vycházela okolo 22.500 euro (včetně německého dph). Na druhou stranu EU záruka je 2 roky, když koupíš u nás, dostaneš 3 roky záruku. Servisovat můžeš klidně u nás v českých autorizovaných servisech a záruka je pak jak jsem psal, 2 roky. Nicméně, myslím že špatné nemusí být Polsko. Navíc je tam DPH 23%, takže ještě můžeš z jejich nabídky ušetřit, když naše DPH je 21%.

Já jsem nakonec koupil 3ku u nás, kterou za pár let nechám přítelkyni a koupím 6ku. A pokud to bude vycházet pořád líp, už si ji opravdu dovezu ze zahraničí a ani bych se nebál těch "překupníků".

https://www.matthesmobile...m-matthes-deutschland.php

2016-09-29 22:15:32

efface: zase tak dalece jsem to nezkoumal jelikož já si nové kupovat nebudu ale mám to do Německa 3O km a do Plzně 50 km ale co vím kdo si koupil nové zde v ČR pokud vše funguje tak ještě v pohodě pokud neberu nesmyslné ceny za práci při garanci ale pokud je problém tak se potom hodně cukají na záruku a hází to na vaši vinu atd. ted naposledy si koupil známý Nissana právě v Německu jel na garančku stála ho 2500 a u nas by zaplatil 5500 plus DPH ! na autě ušetřil cca 70 000 což není zrovna málo je to jeho první auto nové z Německa a jak říkal i přístup oproti ČR 100 a 0 v ČR už kupoval do rodiny více nových aut tak má zkušenosti

2016-09-30 06:25:37

Pánové, moc jste mě zatím nepotěšili. Vím, že pokud se něco objeví na fórech, ať už se jedná o bazary, servisy nebo prodejce, většinou se nadává. Málokdo si dá tu práci a napíše pochvalnou recenzi, i když je třeba maximálně spokojen. Ale co jsem si tak doposud přečetl, tak zkušenosti s autorizovanými dovozci Mazdy jsou téměř jednostranně negativní. :(

Při koupi vozu vládne ještě celkem spokojenost. Ale jakýkoliv následný problém s autem, reklamace nebo oprava = špatná zkušenost a zklamání. To není dobrá vizitka pro české zastoupení.

2016-09-30 08:14:24

Já si nemůžu vynachválit autorizovaný servis Auto Efekt Zlín. Bohužel už neprodávají nové Mazdy, protože zastoupení dostal pouze jeden v kraji, ale servis mají velice dobrý. Řešil jsem tam nefunkční displey v interiéru a no problem. Vyměneno v rámci záruky. Ceny bych řekl až luxusní + jim nevadí vlastní olej při výměně atd. Nové auto jsem kupoval v Příbrami a servisuju ve Zlíně a žádný problém. Naopak jsou rádi, že jim tam auto na servis dovezu :). Stejně by to dopadlo i kdybych si auto koupil v zahraničí. Po dobu dvou let žádný problém a do budoucna toho asi i využiju, pokud mi nenabínou tady v ČR alespoň podobnou cenu jako v zahraničí.

Za mě teda jo, určitě se vyplatí koupit auto v zahraničí, ale nese to s sebou řadu "komplikací", které je třeba brát v úvahu a předem s nima počítat. Ale podle mě se určitě vyplatí si předem najít kvalitní servis, který bohužel není zárukou autorizovaného servisu mazdy. Co se týče prodejců Mazdy, tak já mám vynikající zkušenost právě s Autoprofi Příbram, kde jsem koupil auto i když to mám skoro 400km daleko (nikdy jsem tam auto neservisoval). Jejich přístup pro mě byl ohromující po zkušenostech z jiných autosalonů. Např. můj prodejce v okolí mě svým přístupem tak odradil, že si u něho nekoupím ani vodu do odstřikovačů a servisovat bych jezdil raději i někam přes půl republiky, jenom abych se jim vyhnul, což naštěstí nemusím, protože mám kvalitní servis ve svém městě.

2016-09-30 08:30:44

efface: Vzhledem k tomu, že bydlíme ve stejném kraji a ve Zlíně moc jiných prodejců není, asi vím, koho máš namysli. :)

efface: Jo a díky za tip. O Auto Efekt Zlín jsem už slyšel.

2016-10-15 11:09:59

Připíšu další svou zkušenost. Dnes jsem po měsíci přemýšlení, hledání a testování závazně objednal svou Mazdu 6. Bude to mé první japonské auto, tak snad bude sloužit stejně spolehlivě jako předchozí koncernová klasika.

Chtěl bych se ale zmínit o výborném přístupu prodejce v Příbrami, firmě Autoprofi, konkrétně pan Martin Běle. I když jsem tam auto nakonec nekoupil, dal mi jednoznačně nejlepší cenu, výbavu zdarmu a nakonec mi napsal, že ho alespoň těší, když zůstanu u Mazdy. Hezké gesto, na které nezapomenu. Manželka chce koupit ještě červenou CX3.

Chci také poděkovat i místnímu členu na tomto fóru, "effacemu", za jeho nezištnou pomoc a rady při výběru auta. I když se neznáme, hodně mi pomohl. Kámo, máš u mě flašku, jak jsem slíbil.

2016-11-02 11:28:13

Mám M6 jen chvilku, ale ještě před koupí, jsem potřeboval nějakou technickou informaci, tak jsem zavolal Auto Efekt do Zlína a ochota byla až neskutečná. Nejenže jsem dostal informaci kterou jsem potřeboval, ale ještě se mě dotázali jestli mám v úmyslu kupovat M6. A pokud ano, že se můžu stavit, že mi projedou knížku přes VIN. Vzhledem k tomu, že jsem měl VIN k dispozici, tak jsem jim ho hned nadiktoval a potvrdili mi to, co už jsem věděl od majitele.

Mám tam namířeno i osobně abych viděl co je to za lidi...

P.S. kolem toho prodejce o kterém je řeč výše, jezdím skoro denně a měl jsem s ním tu čest už když prodával Peugeoty, takže díkybohu za Efekt.

2016-11-25 22:26:15

Pridam svoji trosku do tohoto fora.

Autopalace v Brne je nejhorsi. servis co jsem zazil. Neje ze nechaji zakaznika nehorazn dlouho cekat ale i dily maji prepalene jako by byly ze zlata. Uz nikdy vice. Byt dovozcem Mazdy tak jim vemu licenci a dam komukoliv jinemu.

Staci se podivat na cesky trh kde jsou ceny nahradnich dilu premtstene i u ostatnich aut.

O servisu radeji nebudu nic povidat protoze zde at se nezlobi jakykoliv servis maji tak jednoho mechanika ktery tomu trosku rozumi a dlasich 12 pricmrdavacu kteri jsou schopni za par kacek vymenit olej nebo vythanou svicku, ci opravit koli. Na vic ale zu nemaji a pak delaji metodou pokus omyl.

Auto Baldvin v Brne ktery je druhym autorizvany m servisem je na tom lepe aspon pristupem ale tim to take konci potom je to stejna masinerie.

Jeste ze zacali delat Hnujdaje ktere se serou od vyroby a to mi potvrdi nejeden mechanik. Takze prace maji dost.

Od te doby co sjem si poridli GH tak jen diky spravne diagnostice a mechanikovi mam auto v cajku a nevymenim ho dokud nevydaji novou Mazdu 6 ktera bude mit hatchbakc a 2,5 benzin v manualu .


Odpovědět