Fórum - Téma


Zapnutý motor při mytí auta


Fórum Pokec všeobecný Zapnutý motor při mytí auta
2013-04-18 09:44:01

čaute mazďáci, napadla mě taková blbost. Je tady poslední dobou trochu mrtvo. Jezdím do myčky oplachovat auto jenom čistou vodou - klidně přitom můžu nechat běžet motor, že jo? Není v tom nějaký problém né? Nezdržím se tam ani minutu, jen ostříkám za 10 Kč a jedu to navoskovat. Díky za Vaše názory.

MAX6  
J.
2013-04-18 10:20:03

prokopcz: Nevadí ale ty plechový dily ti rychleji zreznou. Jako když si poliješ horký kotouče,tak se ti na nich taky hnedka udělá taková ta liška rez. Já ho oplachu když je úplně studenej s tim ze to nestříkám zbytečně na konektory a pak to nastartuje ať se voda vypaří.

2013-04-19 23:09:17

Ty Maxi ale já neumývám motor, ale karoserii karoska nebyla nahřátá od slunka, protože mi Mazda stála ve stínu přes noc. Už je krásně naleštěná, ale holt už má taky své roky a kosmetické vady. I tak ale vypadá pěkně. Teďkom mi ale začaly křupat brzdy (asi destičky, ale mám je tam ani ne rok), když jedu úplně pomalu jako slimák (rychlost pěší chůze), sešlápnu jemně brzdu a začne mi jakoby křupat/klepat, když ale přimáčknu více brzdu, tak to přestane. Ve vyšších rychlostech to nedělá. Nevíš co to může být? Já bych to viděl na destičky asi.

MAX6  
J.
2013-04-19 23:12:37

prokopcz: Jé sorry, já to blbě pochopil Brzdy rozebrat,zkontrolovat,vyčistita promazat

2013-04-19 23:14:52

promazat myslíš rozebrat ten třmen? čím to mažeš? nějakým technickým tukem nebo vazelínkou?

MAX6  
J.
2013-04-19 23:24:31

prokopcz: Sundat třmen,vyndat destičky. Zkontrolovat jestli se pístek v třmenu volně vysouvá a jde i volně zasunout (kleštěma). Destičky vzít drátěnym kartáčem a očistit jejich třecí plochu. Potom drátěnym kartáčem pořádně očistit i ty vodící plíšky ve kterejch ty destičky běhaj. Já po očištění těch vodících plíšků na n nanesu ještě mikrovrstvu bronzový (měděný) pasty. Ale opravdu jen strašně tenkou vrstvu aby jí destička neseškrábla na kotouč. To by potom bylo hodně zle.Potom tu měděnou pastou nanýst i na vodící čepy samotnýho třmene (ty čepy nebo šrouby po kterejch klouže a hejbe se). před samotnym zaklapnutim třmenu ještě lehce pomazat pístek třmenu kterej se opírá o vnitřní destičku a pak ještě namazat druhou stranu třmene,která tlačí na venkovní destičku (mezi destičkou a třmenem aby byla tahle bronzová pasta). To je proti pískání.

Obyčejný tuky mají malou tepelnou výdžnost a ty potřebuješ něco co vydří aspoň 400°C. na to je ideální ta bronzová(měděná) pasta,která vydrží vysoký tlaky i teploty. Některý výrobci jí dávaj do krabičky společně s novýma destičkama.

Hlavně jí nesmíš nanýst na třecí plochy destiček nebo kotouče a nebo jí nanýst tak aby tam sklouzla Toby potom přestalo auto brzdit.

Já nakonec kotouč prostříkam čističem brzd.

2013-04-19 23:28:28

k tobě bych si rád dal někdy Mazdu na údržbu to by pak byla jako nová. Když se sundává třmen, musí se pak ovzdušňovat? nebo vypojovat baterka, mám ABS. Nebude pak svítit?

MAX6  
J.
2013-04-19 23:31:08

prokopcz: Ne nemusí. Ty ten třmen sundáš a hadička na něm zůstane pořád našroubovaná,takže neni důvod dělat odzvdučnění. ABS ničemu nevadí,protože to je až za kotoučem a vůbec se ho nedotkneš. Kdyby jsi měl cestu do Příbrami,tak takovýhle věci dělam,tak neni problém.

2013-04-19 23:35:33

No do Čech sice letos pojedu ale jen na dovolenou a kdybych přítelkyní řekl, že si uděláme výlet kvůli Mazdy, tak by asi jela vlakem zase zpět domů zkusím to někdy sám zkusit, ale mám strach, že něco poseru, nikdy jsem to nedělal.

MAX6  
J.
2013-04-19 23:37:55

prokopcz: Když to složíš do původního stavu,tak neni co potentonovat. Hlavní je si prostě nezamazat kotouč nebo třecí plochu destiček.

Mě čeká někdy koncem dubna výměna brzd,tak udělam když tak video.Respektive když koukneš na Youtube na kanáli nějakejch známejch výrobců brzd,tak tam mívaj e-learningový videa jak na to.

EDIT: Většina lidí to odhadne jak maj bejt ty šrouby na třmenu dotažený a odhane to většinou správně Ale kdyby jsi chtěl a měl doma momenťák,tak ti sem můžu dát ty utahovací momenty aby jsi měl jistotu,že jsi to všecko dotáhnul správně.

2013-04-19 23:42:44

max6: to je jasné, kotouč ani desky bych nenatíral, zas tak špatně na tom nejsem video by bodlo


Odpovědět