Fórum - Téma


zapadlá žárovka ve světlometu


Fórum 6 GG / GY zapadlá žárovka ve světlometu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2009-05-07 13:38:00

Stalo sa mi taka vec ze som menil a skúšal parkovacie predne svetla a jedna LED-ka spadla do priestoru svetiel . Co radite da sa to v pohode odmontovat a vybrat ? . Inač teraz idem z STK a technik to ani poriadne nevšsimol . Inač apropo STK bolo v pohode bez jedinej chybyčky alebo nejakej mimo tolerančnej hodnoty .

2009-10-05 12:07:39

Ahoj, o víkendu se mi stalo úplně to samý. U řidiče ta LED z parkovaček zůstala viset jako na tvojí fotce, u druhého světla propadla to štěrbinou, netuším kam. Snažím se tady najít návod, jak demontovat světlomet, jestli se musí sundavat nárazník nebo něco podobnýho, ale zatím jsem na toto téma nenarazil. Na téma ano, ale nikdo to tam nevysvětlil. Pls, nevíte někdo?

Mirek

2009-10-05 12:21:17

Tak už jsem to našel, jel jsem od nejstarších příspěvků a našel jsem to až teď.

"Ahoj, sundej přední nárazník, a pak máš ke světlu super přístup na pár šroubů.

nárazník drží za čtyři šrouby zezhora pod kapotou a pak zespodu po stranách a na blatnících v přední části. pak jen vycvakneš boky nárazníku směrem ven a sundáš nárazník tahem dopředu.

Je to jednoduché, nic těžkého."

2009-10-05 13:12:07

ahoj, stalo se mi to samé, a nakonec jsem světla ani nemusel sundávat, měl jsem takový bazmek ohnutý na jehož konci je magnet, ale šlo by to i drátem. tu žárovku či ledku musíš posunout do mezery mezi parabolou a tělem světla, pak už jde chytit kleštičkama nebo pinzetou. dostaneš se tam dírou po žárovce dálkových světel, kterou vytáhneš a došprtáš žárovečku do té mezery, pak už je to o šikovnosti...mi se to povedlo za cca dvacet minut i s nadáváním...paxem si řekl, sakryš, to by se mohlo stát i na druhé straně...opatrně vyndávám ledku a....šprtal jsem i ve druhém světle...takže pevné nervy přeju...

2009-10-05 13:31:22

ty jo, tak to jsme na tom stejně, taky jsem to vyndaval opatrně a beztak tam zapadla, jak jedna tak druhá

Moc díky, dobrej zlepšováček, ale mě to asi stejně nemine to sundání a demontáž, protože jedna ta LED zapadla do světla úplně - propadla to mezerou někam dovnitř. Vykašlal bych se na ní, ale stály mě 300 Kč a hlavně supr svítily..

doris  
Doris
2009-10-05 13:33:27

Taky se mi to u "povedlo" , uvízla mi tam LED, dostala jsem ji bez demotnování světla pomocí špejle, na jejíž konec jsem nalepila kousek oboustranné samolepky. LED se k tomu přichytila a vytáhla jsem ji opatrně ven. Mám pocit, že jsem to ale dělala přes otvor po žárovce od dálkových, je to už ale dost dávno, tak 100% to teď nevím.

2009-10-08 18:49:36

koukám že nejsem jedinej "nešika." Tohle se jim v Mazdě zrovna moc nepovedlo, u mé bývalé 323-ky se mi tohle nikdy nestalo. Jak to dopadlo když ti zapadla úplně do světla, podařilo se ti jí vytáhnout? Vypadalo to že by tam něčemu vadila? Zapadla mi tam totiž stará prasklá žárovka a není nikde vidět, takže kdyby to tam ničemu nevadilo, tak bych jí tam nechal, nechce se mi totiž sundávat nárazník.


Odpovědět