Fórum - Téma


Zadní lemy na Xedose a nejen na něj


Fórum Xedos (obecně) Zadní lemy na Xedose a nejen na něj

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Xedos  |  Naše vozidla2008-06-13 21:23:31

Několik dní jsem v poslední době trávil tím že jsem urputně sháněl zadní lemy na svýho xedíka a to hlavně proto, že jsem chtěl stihnout dojet už se zdravým a ne shnilým na Orlík. Nejen že to nestihnu, ale hlavně jsem zjistil že to nikde neseženu. Než jsem se odhodlal zavolat přímo do Mazdy, kde mi oznámili že to nikdo nevyrábí, jsem provolal spoustu času a peněz. Musím ale poděkovat za vstřícnost některým z vás při získávání rad a odkazů na kontakty. Mimojiné jsem také zjistil že bych na jedné z vrakáren, kde stejně auto neměli, že bych si mohl koupit celou čtvrtku za 5 tisíc, ovšem kde je záruka že to už není taky chycený, že? A pak to není konečná částka než by auto bylo zase v pořádku... další peníze za práci a lak...Takže jedna strana by mne vyšla na...no hodně A to musím udělat obě strany.

Snad se ale nademnou smiloval sám "Bůch mazdy", protože jsem našel řešení (bohužel přijde na řadu až po Orlíku). Našel jsem klempíře který mi lemy udělá na obou stranách i s lakem za 10 tis. a ještě mi na to dá záruku 2 roky. Je fakt že z počátku se mi ta částka zdála velká, ale po tom co jsem si uvědomil že za levnější peníz to stejně nedokážu, tak jsem zajásal. A hlavně, ten člověk to bude dělat s pozinkovýho plechu, mělo by to tedy nějaký ten čásek vydržet.

Už se těším až se nebudu muset stydět se svým xedíkem kamkoli postavit. Svůj příspěvek jsem sem dal pro ty co mají, nebo by mohli mít v budoucnu podobný problém jako já a nemohli sehnat lemy na svou mazdičku. Ten človíček umí na všechny káry na které se lemy nikde nedělají. (zájemcům pak kontakt předám)

2008-06-13 21:31:33

taky sem tak dopad,ještě nevím cenu,ale vyjde to levněji než kupovat lemy jinde a pak si to někde nechat dělat. Každej šikovnej autoklempíř by to měl zvládnout,ale je třeba hledat,radši víc zaplatit a mít jistotu než to dělat za rok znovu

na lemy používám toto

2008-06-13 21:37:17

Jo tak to je svatá pravda, že člověk musí mezi klempířema hledat, než jsem narazil na tohoto, několik jich to vzdalo.

2008-06-14 18:55:03

Ja sehnal lem na svou mazdu za 800 a prace k tomu = 4000Kc ale za rok se je tam rez znova a za 2 roky to bylo uz naprosto stejne jako pred tim nez jsem to opravil. V mazde mit o za ty 4000 Kc udelaji radi znova. Od nezavisleho karosare/klempire jsem se dozvedel ze to nema cenu delat, ze by se musel vymenit plech podbehu i cely dil s lemem abych se toho zbavil jinak ze se to bude porad a porad opakovat. Az ti ubehne ta 2 leta zaruka pochlub se jak jsi dopadl. Diky

2008-06-14 19:19:19

Výměna celého dílu? možná má ten nezávislý klempíř pravdu, ale to by musel ten díl být nový, protože ze staršího auta ? tam není záruka taky že to reznout nebude. A nový díl, to je pěkná darda (finanční). Já zatím zůstanu u toho pozinkplechu,ten pokud vím nerezne.

2008-06-15 09:38:44

Pozinku?? Jako ze ti ten lem pozinkuje?? To by musel pozinknout cely dik blatniku ne?? Co vim tak moje auto pozink nema, proto tak krasne kvete. Tvoje ma?? Ja si myslim ze pokud das pozink lem k nepozink blatniku tak ti to zacne reznout v miste kde se budou setkavat a nebude ti to reznout primo u kola ale par cm nad kolem a to bude vypadat pekne blbe.

2008-06-15 10:51:01

Ne, ani moje auto není z pozinku, nevím asi mi nerozumíš, už jsem psal že nikde není možno sehnat lemy, a kvůli lemům nebudu kupovat celý bok, kde by se vyšplhala částka za práci i lak na několik desítek tisíc a zvláště musím-li dělat oba boky.Proto mi přišlo docela jako spása to že jsem našel človíčka - klempíře, který dělá lemy na jakékoliv auto z pozinkového plechu.Víme dobře, zvláště mazďáci,že u starších aut ty lemy odchází nejvíc, tak proč je neudělat z pozinku...Teď v tuto chvíli mám ty lemy sežraný a vypadá to strašně, až to bude hotový, postarám se o to aby to nerezlo ani v tom sváru a myslím že to nějaký ten rok vydrží (pokud se budu držet návodů na údržbu karoserie a laku "Doris", tak určitě dlouho

2008-06-15 18:17:09

Preju hodne stesti moje lemy vypadaji po 3 letech takto: http://www.mazdaclub.cz/m...select=14665#message14665


Odpovědět