Fórum - Téma


Xedos 9 - závady v elektrice


Fórum Xedos 9 (TA) / Millenia Xedos 9 - závady v elektrice

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Xedos 9 (TA) / Millenia  |  Naše vozidla2012-09-20 13:46:20

Zdravím,

nevíte o nějakém spolehlivé a šikovné autoelektrikáři v okolí Brna? Potřeboval bych opravit následující závady. Pokud někdo víte, co je příčinou těhlech závad a odhad ceny oprav, tak vám budu vděčný.

1) Po opravě zámku na dveřích řidiče odemyká pouze tyto dveře. Náhodně se spustí alarm (stačí opakovaně otočit klíčkem), který se dá vypnout odemknutím dveří u spolujezdce. Dveře u spolujezdce odemknou a zamknou celé auto. Zamykání u řidiče funguje správně (zamkne se celé auto), ale u odemykání ne. Zřejmě chybí spojení s alarmem a centrální jednotkou. Tohle jsem našel na fóru: „V zámku je segmentový spínač, který dává impulz jednotce.“ Že by špatný kontakt?

2) Centrální zamykání pomocí bezdrátového vysílače na klíčích funguje velice nespolehlivě. Někdy to jde několikrát za sebou někdy to nejde 5 min i když zkouším různé vzdálenosti. Baterie jsou vyměněné.

3) Anténa – mizerná citlivost, prská, mimo města jen ČR a F1, často vůbec nic. Neoriginální rádio, ale nové.

4) Pískaní (alarm) když se nechají svítit světla a vytáhne se klíč – většinou nefunguje a když jo, tak to jen slabě pískne a utichne. Už jsem kvůli tomu (a svojí blbosti) takhle 2x tahal baterku z práce :)

5) Palubní počítač – v zimě 5 min po nastartovaní začne blikat a zhasne, po +- 30 min naběhne do konce jízdy. V létě bez problémů.

6) V zimě se občas spoušti alarm sám do sebe (u zamknuteho auta)

7) Po několika minutách nebo desítkách minut se rozsvítí kontrolka TCS OFF. Zůstane zaplá dokud nevypnu motor. Ale zase jenom někdy.

2012-09-20 18:37:06

1. nevím, zkus vyměnit ještě jinej zámek

2. nevím

3. nevím - zkus odpojit anténu, jestli se rádio bude chovat stejně, pokud ano kabel je někde přerušenej

4. nevím

5. je po něm - vadí mu zima a vlhkost, jedině vyměnit displej

6. taky vlhkost, myslel jsem že se to vyřeší odpojením čidla zvuku ale občas to dělám taky

7. TCS - dělá to čidlo ABS, musíš zjistit který a vyměnit, vyčistit, může to být jen vadný kabel k čidlu

2012-09-20 23:38:33

a kdyz nekde napisu, ze se porad problemy s elektrikou vyskytujou u mnoha a mnoha xedosu, tak sem za debila, protoze xedos je spolehlivej...rikaji ovsem ti, co ho maji. palubak maj v prdeli snad vsechny xedosy a TCS mi nepomohla vymenou cidel abs..cidlama abs to totiz vetsinou nebyva, protoze abs mi normalne fungovalo. O alarmu ani nemluvim, napred mi nefungoval a rozinala se kontrolka aktivace alarmu, po tom co sem vymenil spinac/prepinac za zamkem ve dverich ridice mi alarm zacal fungovat, ale kontrolka aktivace uz se nikdy nerozla. Nakonec sem vsechny zavady vcetne vysranyho 4WS vyresil a to vymenou auta za MX6

2012-09-21 12:08:33

Díky za informace. Ten palubní počítač blbne jen v zimě, takže si nemyslím, že je po něm. Jen asi tam bude někde blbej kontakt, ale asi bude težký příjit na to kde, když to většinu času jede. On dokonce když se vypne a pak zase najede tak není zresetovnej, ale vypadá to, že pořád měří, jen displej zhasne. Asi jedině to celé projít a zaměřít se na všechny spoje a kontakty, který nejsou přiletovaný. A nebo se na to vykašlu... :)

Nemáte někdo zkušenost s tímhle autoelektrikářem:

http://www.almara.cz/autoelektronika/

Nebo znáte nějakýho jinýho z okolí Brna?


Odpovědět