Fórum - Téma


Výškové nastavení tlumičů


Fórum 323 IV BA / BH Výškové nastavení tlumičů

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé IV BA / BH  |  Naše vozidla2012-02-26 15:55:37

Zdravím všechny mazďáky. Měl bych takovej technickej dotaz. Mám 323 1.7 TD BA. Hodně lidí, včetně člověka na technické, mi tvrdí, že se jim zdá, že mám asi zvýšený tlumiče. Už kdysi jsem si tady na fórku stěžoval, že se mi zdá, že je podvozek tvrdej. Tak by mě zajímalo, jestli si myslíte, že by na to mohly mít zdvižený tlumiče na to vliv? Dokázal by mi případně někdo nastínit, zda a jak se dá výška tlumičů nějak změnit? Aspoň princip... Předem díky

2012-02-26 18:34:09

asi by bylo lepší, trochu nastínit historii auta jako celku i tlumičů samotných, pokud něco víš.

jde o to, že tu teď můžeme jenom hádat, když ty třeba víš, že jsi je měnil za nové a my tady budeme polemizovat o blbě udělaném repasi tlumičů, jestli chápeš, o co jde.

taky jde o to, odkud je auto dovezeno, nebo jestli je původem z čr. na východ od slovenských hranic se mnody auta dodávali trošku zvýšené, ač to vypadá jako blbost, ale už jsem takové auto viděl, které mělo stejný problém, ač se auta vozí ze západu, byl to kus, co si někdo dovezl, jelikož tam x let pracoval.

ale než po tlumičích, šel bych po pružinách, co jsou zač, ale jak píši výše, bylo by lepší, aby jsi popsal historii blíže, ať tu diskusi nezaháníme do extrém, ale ať se dostaneme k jádru věci.

2012-02-26 19:10:46

Předem díky za příspěvek :) Každopádně o historii auta nicmoc nepovím. Jedinný, co můžu tak zkontrolovat VIN, zatím jsem se k tomu nedostal.

Nicméně. Auto je dovezeno z Rakouska. Dovezl si jej předchozí majitel. Tlumiče jsem neměnil a nevím, jestli je měnil on. Nic proti majiteli, auto jsem kupoval z bazaru, takže si ho určitě ošetřili. I tak na autě zůstal stříbrnej proužek na obou bocích. Když jsem se podíval z jistýho úhlu na kapotu, byl na ní vidět obrys nálepky takovýho toho ksichtu "No Fear" a na předním skle zas bylo vidět, že tam byla nálepka "Alpine" a tak dál. Takže prostě "tuner". Z toho usuzuju, že teda možná něco s podvozkem dělal, ale jestli ano či ne, to netuším.

Co já sám můžu vlastně zkontrolovat, na co se podívat, abych byl byl trochu v obraze?


Odpovědět