Fórum - Téma


Vypnutí airbagu spolujezdce


Fórum Premacy I CP Vypnutí airbagu spolujezdce

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Premacy I CP  |  Naše vozidla2013-07-14 23:49:55

Zdravím a prosím o radu zda jde vypnout přední airbag u spolujezdce u Mazdy Premacy r.v. 2000. Jedná se o umístění dětské autosedačky/ vajíčka. Vím, že je jednodušší dát vajíčko dozadu, ale ke dvou raubířům resp. sedačkám se nám dozadu už vajíčko nevejde a když by jela manželka sama, tak je leší mít nejmenšího u sebe vpředu. Nikde jsem nenašel možnost vypnutí. Pokud se v tom někdo vyzná, děkuji za radu. Mirek

2013-07-15 11:05:50

mirek76: chápu dobře, že ti jde o spolujezdcův airbag??? v názvu tématu máš napsán levý = řidičův

jinak se mi nechce věřit, že se dozadu nevlezou dvě sedačky a vajíčko (pokud pominu fakt, že by s tím jela žena sama a chtěla mít prcka u sebe)

možnost je jedna, vytáhnout pojistku airbagu, ale nevím, jak jsou pojistky dělané, zda nevypneš i svůj vak, to už ti napíšou větší borci, ale i to je riziko, co se týče manipulace s pojistkou. je to sice malá pravděpodobnost, ale pokud např necháš zapnuté klíče, tak se může stát, že ti vak vyletí, ale jak píšu, je to malá pravděpodobnost, ale už jsem o takových případech četl.

a ještě jedna neméně důležitá věc - máš i boční vaky??? myslel jsi i na ně???

2013-07-15 18:19:46

radomiláček: ano je to tak, myslel jsem PRAVÝ airbeg u spolujezdce, nějak jsem se do toho zamotal

Skutečně se nevejdou dvě sedačky, nejstaršímu jsou teprve 4roky, takže ještě nemá podsedák, což stejně o moc menší tuším není. Chybí na dovření dveří cca 10cm, zkoušel jsem to všelijak prokombinovat. Možná by pomohlo jiné vajíčko, ale máme již toto v trojkombinaci s kočárem, takže bych nerad kupoval nové užší (pokud by se dalo sehnat). A jak jsem psal, maželka by raději měla nejmenšího u sebe když pojede sama.

Jestli tomu rozumím správně, stačí tedy vyndat správnou pojistku a airbeg bude nefunkční? Tedy nemůže se stát, že by nějajk vytřelil po tomto zásahu? Pokud vyřadím i u řidiče, nedá se nic dělat.

Boční airbagy jsem nějak nezkoumal, auto máme krátce od známých neb nám předešlé bylo již malé. Myslíš tím, že je taky vypnu, nebo že mohou narazit do dětské sedačky z boku?

Ještě bych optal, zda máš, nebo někdo jiný zkušenosti či znalosti jak je to vlastně s 13let starými airbagy, zda již v tomto "věku" nejsou sami o sobě nebezpečné, zda vůbec fungují či nemůžou samovolně vystřelit.

Děkuji

2013-07-15 18:47:47

mirek76: vezmu to pozpátku samovolně by střelit neměli, pokud auto nebylo kdysi neodborně po bouračce opravované.

tuším, že boční mít budete - mrkni na sedačky z vnější strany (u dveří)

pokud se ti podaří pojistku vytáhnout, pak už samovolně nevystřelí, ale může se to stát v okamžiku vyndání/nandání pojistky.

s těma sedačkama jsi mě překvapil. sousedi mají scenica a mají vzadu tři sedačky normálně a právě kvůli prostoru se premacy dostala do našeho zájmu, né kvůli třem dětem, ale počítali jsme s možností tří dospělých a dvou sedaček.

jinak naše dcera ještě 4 roky nemá a už jezdí na podsedáku (18kg, 103cm), ten je totiž od 15 kilo, ale je pravda, že podsedák máme proto, že auto momentálně své nemáme a vyjímečně jezdíme vypůjčeným, mít své, tak asi jezdí v sedačce, je to bezpečnější.

2013-07-15 19:36:08

Mně se do Mazdy 6 také vejdou jen dvě sedačky. Třetí člověk ani třetí autosedačka se dozadu nevejde. Ale havně záleží na autosedačkách. Já mám Romer a ty jsou robustný, kamarád má nějaké neznačkové a má 3 autosedačky v Mazdě 3.

Jinak k tématu: deaktivace se u Mazdy provádí klíčem v kastlíku u spolujezdce nebo na levé straně, jak se seřizuje výška světel. Pokud to tam nemáš, tak zřejmě deaktivovat nejde. Co se koukám na tu Premacy, tak půlce aut to jde a půlce ne, tak nevím, zda to bylo třeba až v lepší výbavě.

2013-07-15 20:28:34

pantauleo: tak u premacy jsou tři samostatné sedačky, tudíž bych předpokládal, že se tam tři sedačky vlezou, mimojiné za tímto účelem kategorie mpv vznikla.

naposledy jsme měli 626 GE a dozadu při troše snahy se vlezla doprostřed manželka, z jedné strany se mačkala na autosedačku, z druhé strany jí tlačilo vajíčko. ale byl to porod.

2013-07-15 21:31:31

radomiláček: dle údajů v techničáku je rok výroby 1999 typ Mazda Premacy Comfort. Vypínání se mi bohužel najít nikde nepodařilo. Na boku u dveří spolujezdce je jen značka s přeškrtnutou dětskou sedačkou a s nápisem airbag. Nevím jestli to znamená upozornění nebo že to prostě nejde vypnout. Dá se někde sehnat na takto staré auto manuál, kde by se dalo zjistit jaká pojistka je kam?

Boční airbag tam bude taky.

Sedačky máme maxi-cosi a nemyslím si že by byly abnormálně velké oproti jiným. Ani když si vedle sedaček někdo sedne toho místa moc není...každopádně je to víc prostoru než v našem předešlém ..Citroen Saxo

2013-07-15 21:35:33

mirek76: stačí hledat http://www.mazdaclub.cz/m...y?ddlb_model=13&cb_ok=+OK+

to je upozornění, že tam je vak a že tam sedačka nepatří. ta nálepka byla povinná a za její absenci auto přicházelo o body v crashtestech euroncap

vzniká otázka, co by na to řekli cajti, když by se při vyplé pojistce tam vozilo mimčo.

téma jsem přejmenoval

2013-07-15 22:03:11

radomiláček: díky za odkaz jsem mimoň

prolistoval jsem to a jsem zmatenější než předtím. Naivně jsem si myslel, že se jednoduše něco někde zmáčkne či vytáhne. Je tam i zmínka o speciální sedačce Mazda, která deaktivuje airbag, což si nedovedu představit jak... v popisu pojistek není nikde napsáno přímo že by byli pro airbagy .... Asi to dám radši někam do servisu, než tam něco zmastim, alespoň budu mít jistotu ...... každopádně moc děkuji za pomoc a čas

S těma cajtam jsi mě taky trochu znervózněl ... ještě uděláme doma poradu

2013-07-15 22:06:57

mirek76: jen jsem hodil odkaz na manuál, nestudoval jsem ho, zkus vyčkat, určitě se najde někdo, kdo ví, která pojistka to je.

ty policajty jsem jen nadhodil, nemusí je to zajímat, můžeš trefit iniciativního a je problém, ale nevím, jen tipuji, neřešil jsem to nikdy a osobní zkušenost nemám. čistě teoreticky může být problém u nehody, ale to nikomu nepřeji. ale taky nemusí být problém.

2013-07-22 08:50:54

radomiláček: ahoj lidičky, včera som už nestihol prispieť svojou troškou do mlyna, tak by som to zosumarizoval: detských sedačiek je noša a tie drahšie (asi aj kvalitnejšie) zvyknú byť širšie. V Premacy sú postranné sedadlá široké až 45 cm, prostredné len 40 cm; tu vzniká problém zmestiť tam tri "značkové" sedačky. Tie naše sú z tých užších (a majú naviac odnímateľný podsedák), takže tam zmestíme tri. Keď sme chodili do školy, boli sme štyria v aute a školáčky boli na podsedákoch. Keď sme šli piati, syna sme dali do kompletnej sedačky a najstaršiu (už má 10+) na prostrednom sedadle bez podsedáku, lebo bezpečnostný pás jej ide pekne cez kľúčnu kosť a teda ho nepotrebuje. S policajtami som to neriešil, ale... tu ani nejde o predpisy, ale o to, čo robím pre to, aby som nás vozil bezpečne.

K tým airbagom: aj my máme vpredu zmienenú nálepku, vypínač na kľúč som tiež nenašiel, lenže ...predné airbagy máme vystrelené odkedy sme Mazdu nabúranú doviezli (bočné sú ešte aktívne). Preto sme dávnejšie vpredu bežne vozili buď vajíčko, alebo jednu z dcér v sedačke a žena bola vzadu vedla najmenšieho vo vajíčku.

Ak nie je možné vypnúť airbag, je to nebezpečné pre sedačku protismerne inštalovanú (vajíčko), pre bežnú sedačku to je lepšie, keď je airbag aktívny. Pokiaľ viem, konektory airbagov je možné rozpojiť/pripojiť len pri odpojenej autobatérii, inak vystrelia. Sú na to špeciálne vypínače, ale pre pravý airbag u Premacy bol tento montovaný do modelov po FL (myslím si).


Odpovědět