Fórum - Téma


Výměna zadních tlumičů


Fórum 323 III BG Výměna zadních tlumičů

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé III BG  |  Naše vozidlaJoE
2007-06-15 14:40:55

Zdravím Vás všechny. Nedávno se mi při jízdě v mojí Mazdě 323 BG (r.v.1993) stala taková nemilá věc. Při těch slavných dírách v silnicích mi najednou praskl tlumič. Normálně se to nestane, ale ten můj je totálně schnilej, takže se část rozpadla.

Takže teď bych ho potřeboval vyměnil za nový a rád bych si tuhle opravu proved sám i když nejsem v oboru a ani nevím co k tomu potřebuju. Takže bych měl pár otázek:

1. Co všechno budu k opravě potřebovat? Je jasný že novej tlumič a cajk. Slyšel jsem ještě že nejspíš bude potřeba stahovák na pružiny ale dočet jsem se že někdy je zbytečný. Víc bohužel nevím.

2. Kolik by stál nejlevnější nový levý zadní tlumič? Všimnul jsem si že se často kupujou jen v párech, tak kdyžtak oba zadní kolik by stály.

3. Pravděpodobně narazím ještě na nutnou výměnu pružin, tak ještě jejich cenu?

Sportovní pružiny a tlumiče by byly určitě lepší, ale u mě hlavně rozhoduje cena.

To by asi tak zatím bylo všechno, Prosím, prosím, pomozte mi.

Díky

doris  
Doris
2007-06-15 17:45:17

Ahoj, nedávno jsme nechali vyměnit oba zadní tlumiče na druhém autě (Nissanu) . Odmontil se zadní tapucírunk z kufru, aby bylo možné se dostat k uložení tlumiče a maticím, jež je drží. Povolily se dva mohutné šrouby u tělesa náboje - ty drží vzpěru tlumiče, povolila se brzdová hadička a odmontovaly kostice zadního stabilizátoru - Mazda to může mít tročišku jinak, ale většinou tam tyhkle věcičky bývají. Pak se povolily tři matice na každé straně auta, držící horní uložení tlumiče v zavazadelníku. Tlumič včetně pružiny a horního uložení se opatrně vytáhnul ven. Při vytahování tlumiče z horního uložení, povolíš středovou matku.Dej pozor na pružinu, ať nevystřelí, má to ohromnou sílu. Je třeba, aby to někdo silný držel a tlačil dolů, stahovák by byl lepší, ale dá se to i bez něj.

Při výměně tlumičů, musí se dělat na obou stranách, budeš potřebovat ještě nové manžety - prachovky. Hodně věcí za dobré ceny mají na www.mjauto.cz, my třeba kupujeme díly u www.autogeorg.cz. Koupili jsme Kayaby - plynokapalinové a jsou špičkové, ale pokud chceš levnější, určitě se dají sehnat. Ceny se pohybují podle značky auta už i kolem 1200,- za kus.

2007-07-09 07:52:56

Já to dělal nedávno a z 90% počítej s tím,že bude shnilé i horní uložení tlumičů.Originál stojí hromadu peněz a

na vrakáči jsou téměř nesehnatelné.U těchto aut je to jejich známmá slabina.

2007-07-09 15:20:39

ahoj ulozeni tlumicu cily misky v oryginale stoji kolem 3500kc ale COREKT teplice je meli za 750kc jestli ti to pomuze

2007-07-10 00:13:38

pokud mohu doporučit tak udělej obě strany. Je to lepší pro jízdní vlastnosti. co se týče stahováků tak osobně je na zadní prožiny u osobních aut nepoužívám, ale porřebuješ někoho k ruce kdo ti na tlumiš nasadí matici zatím co se ty budeš houpat na vlastní vahou na pružině. Ps pokud vážíš 50kilo i s postelí tak ti to pude špatně.


Odpovědět