Fórum - Téma


Výměna zadních světel na GH (šikmá


Fórum 6 GH Výměna zadních světel na GH (šikmá

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GH  |  Naše vozidla2016-08-14 16:32:47

Ahoj Mazďáci.

Dnes se mi stala nepříjemnost. Nějaký idiot špatně zabrzdil kontejner (kovovej) a ten se po šikmé silnici rozjel a narval to do zadku mé mazdy.

Odnesl to levé zadní světlo. To co zůstává nad blatnikem. Nikoliv to co se zvedá nahoru se dveřmi.

Našel jsem si na auto kelly že jej mají za 3000,- cca. Ale otázka je jestli jej zvládnu vyměnit sám. Jestli tam není nějaký problém na který bych mohl narazit.

V kufru pod krytem jsem našel pouze 3 matičky. Stačí povolit jen tyhle a kde pak světlo dolů?

A samozřejmě kabely.

Nebo je tam ještě něco na co se mám připravit. A nebo raději servis?

PS: Jinak omluva adminum pokud jsem založil duplicitni téma. Ono přes mobilní stránku jsem nenašel ikonu hledání.. A do topiku "mlžení zadních světel" jsem to psát nechtěl.

Díky Atreid.

2016-08-14 17:01:59

atreid.cz: Ahoj. Je to jak píšeš. Jsou tam tři matičky myslím na klíč č. 10 a ty vyšroubuješ. Dej pozor ať ti nespadnou do útrob karoserie. Ze samotného světla "trčí" tři štefty na kterých jsou právě ty matičky a jdou ven se světlem. Mimo těch šteftů jsou tam ještě (myslím) dva zácvaky a ty zabrání tomu, že po vyšroubování matiček světlo vypadne. Je potřeba po odšroubování a odpojení kabelů za světlo maličko cuknout k sobě. Opatrně! Je potřeba to vytahovat rovnoměrně tj. ne jen za vrch nebo jen za spodek světla. Bude ti tak jako tak k ničemu ale zbytečně by jsi to rozbil ještě víc. Když budeš mít možnost, nafoť to a nahraj na klub. Jedině budeme rádi pro příští případ kdy se to někomu stane taky. Servis rozhodně nepotřebuješ! -

Pozn.: Až budeš utahovat nové světlo, vezmi si jen malé prodloužení z goly a patřičný oříšek (myslím že) č. 10. Dotáhni to jen rukou a s citem. Nikoli ráčnou nebo podobně. Tak ať se podaří


Odpovědět