Fórum - Téma


Výměna zadních ramen


Fórum 323 V BJ Výměna zadních ramen

Informace o modelu: Mazda 323 / Familia / Protegé V BJ2016-08-06 20:34:56

Zdraví pánové. Jsem tu nový a hned se Vám jdu pochlubit a zároven si poštězovat a pozjištovat. Začal jsem na zadku měnit ramena. No bylo mi řečeno " Hodně štěstí při povolování šroubů". Byla to pravda. Nejhorší to s těmi šrouby nebylo ale... Nejhorší co jsem kdy v životě zažil( a to jsem mechanik). Povolit ty dlouhý šrouby těchlice bylo nemožný. muzel jsem rozřezat staré ramena abych mohl sundat těhlici kterou mudím odvézt na soustruh, aby si poradily s demontáží šroubů, a rovnou nové šrouby i vyrobily protože jsem urval hlavu. Samozdřejme jsem zkusil i hlavu navařit znova ale marně. pro změnu jsem ohnul golu( to je tak když prež metrovou trubku na to hopne 100 kg :D )

Nikdy v životě už to dělat nechci a pokud bych musel auto radši prodám :D

A ted jeden takovej dotaz. na almix.cz jsem našel šrouby těhlice za cca 1000,- czk jeden. Je to z nějakýho spešl materiálu nebo mi ten šroub můžou vysoustružit z normálního materiálu ?

Díky za přečtení fotky dodám hned jak je stáhnu :)

Edit: přidal jsem fotku o jaký šroub se jedná

2016-08-06 23:15:35

Hmm.. Hodně štěstí při kompletaci a také geometrii.

2016-08-06 23:20:48

magnetto: s tím problém nemám :) kompletace není žádnej problém a geometrie v autoservisu. Spíš by mě zajímalo jestli ten šroub je z něčeho spešl nebo se to dá něčím nahradit popřípadě na zakázku nechat vyrobit.

Edit:Tak jsem si vytvořil nákres šroubů které budu potřebovat. vzhledem k tomu že nejsem první a asi ani poslední kdo s tímto čroubem má problém tak zde je nákres :)

Zítra to beru do práce a šéf mi to snad nechá někde vyrobit protože velká firma jako je ferona se mi na to vy*ere :)


Odpovědět