Fórum - Téma


Výfuková soustava M6 GH


Fórum 6 GH Výfuková soustava M6 GH

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GH  |  Naše vozidla2014-09-16 13:19:54

Zdravím všechny, mám obecný dotaz k M6 GH. Když nastartuji studený motor z pod auta se ozývá zvuk, který se podobá tomu, když máte někde dirku ve výfuku. Není to nějakej hroznej prdivej zvuk ale nezdá se mi to.... Po zahřání motoru a následných startech již zahřátého motoru už je zvuk normální. Měl jsem auto u kámoše v servise na heveru a prohlíželi to tam mechanici s tím, že nikde nic nenašli a nikde to nebylo ani očouzené což je normálně při podobné závadě jasně poznat. Máte to tak podobně nebo mi někde uvnitře potrubí odešla nějaká přepážka....

Auto na povel plynu táhne normálně, tam nic poznat nejde.

díkes.

2014-09-16 17:34:51

doofer: malá dírka zvrchu nemusí jít vidět a ani očouzení vidět nemusíš, vem do dlaně hadr, pokud máš duplex, musíš vzít ještě někoho s hadrem, a při volnoběhu zacpi koncovku výfuku a koukej pod auto, zda to někde nefučí, je to starý poctivý způsob, občas tak těsnost výf. soustavy zkoušejí i na emisích, kde výfuk nesmí mít netěsnosti. pokud je to těsné, auto začne chcípat, včas to povol, netrap motor.

občas brčí ty plechy nad výfukem, nebo tebou zmiňované přepážky.

2014-09-17 08:41:31

radomiláček: no zkusim to, ale říkal že na to koukali dva borci poctivě od motoru až dozadu a nic. spíš mám podezření na tu přepážku, kdyby byla díra tak to má ten zvuk pořád stejnej.

2014-09-17 09:46:56

doofer: nenutím tě, pokud máš pochybnosti, nedělej to. chtěl jsi radu, dostal jsi, je na tobě, jak s ní založíš. stejně tak, jako přepážka může rezonovat v určitých otáčkách, tak stejně se může projevit malá dírka, kdy na nižší otáčky jsou plyny pomalejší, tak tu dírku najdou a brčí to a při vyšších otáčkách a tudíž i plyny jedou rychleji, tak prostě to neslyšíš, jelikož to jede dál dozadu. autům se věnuji téměř 30 let, neumím vše, ale něco taky umím a pár výfuků už jsem viděl. tento test tě nic nestojí, krom minuty času. a borci, když na to koukali, tak by na to přijít měli, nemyslíš? pokud to jsou borci.borci na nic nepřijdou, ale má rada se ti nelíbí, nechápu. sry.

2014-09-17 12:19:29

radomiláček: ... tak určitěěěěěěěěě

dík za radu


Odpovědět