Fórum - Téma


Vodní pumpa.....


Fórum 323 IV BA / BH Vodní pumpa.....

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé IV BA / BH  |  Naše vozidla2012-10-15 18:20:49

Zdravím, tak další problém mě potkal. Dojel jsem k otci, že si vyměním vodu v chladiči za fridex. Starou vodu jsem vypustil přes ventil na chladiči a nalil novou. Po cca 15 minutách jízdy buchlo vodní čerpadlo. Teklo to příšerně, po těch kladkách dole to dokonce stříkalo pomalu mě do tváře, teplota šla nahoru a půlka chladící soustavy byla studená,z vyrovnávací nádržky jsi to vodu vůbec nebralo, tak mám zatím doježděno. Přemýšlím zda to mám opravovat, motor má nalítaných 241 000km, olej žere tak 0,5-0,7 na 4000-5000km baj očko, nekouří nic, šlape krásně, je tichý.

Vím že mě takto neporadíte jestli to má smysl, mám už obavy jestli se neposere něco dalšího a investovat do toho auta neustále mě už nebaví. Techniků v servisu se moc ptát nemusím, ty mě od toho odrazují at to opravím, jasný mají kšeft jim je to fuk. Jak je na tom obecně Z5 Motor o objemu 1489ccm s kondicí najetých kilometrů. Já auto šetřím, nevytáčím za studena atd, ale kdo ví jak s tím zacházel majitel předemnou.

K té vodní pumpě, kdybych náhodou do toho šel. Jaké značky mám koupit. Děkuji za odpovědi.

Auto 323F BA 1997 po faceliftu ta novější no. Mám to i v profilu.

MAX6  
J.
2012-10-15 19:37:34

Ahoj,nechci bejt nějakej nepřejícnej,ale Z5 bych s těmahle kilometrama neopravoval. Jestli se ti zvedla teplota tak tomu dávam 80% že s těmahle najetejma kilometrama to odneslo i těsnění pod hlavou a možná to i zkoutilo hlavu. Opravit to neni problém,ale spíš jestli se to vyplatí. Každopádně,když už bys to rozebral,tak je rozumný (i finančně) udělat i kroužky a gufera na ventilech,kvůli tomu oleji. Kdyby to byla novější ZM,tak tam bych ti řek asi jo,ale tady spíš ne.

2012-10-15 19:58:32

Tak teplota byla optimální po celou jízdu, jakmile se to o kousíček zvedlo tak jsem to hned odstavil a viděl jsem jak to teče krásně. Motor jsem nevyvařil, že by byl bez vody. Já že tyto japonský motory najedou dost km v tomto obsahu, asi omyl no.

Zítra budu volat do servisu, kolik budou chtít za práci,tak dle toho se rozhodnu.

Na 90% půjde asi na díly, škoda měl jsem ji chvíli.

MAX6  
J.
2012-10-15 20:03:00

Je možný že jenom prasknul blok pumpy. Jestli jsi to takhle včas vychytal a odstavil,tak by snad bejt problém neměl. Něco podobnýho se mi stalo u pumpy od Nippartsu,naštěstí to teklo jen malinko. Zkus tu pumpu vyndat a uvidíš co se tam stalo. Jestlise rozhodneš pro opravu jenom výměnou pumpy,tak až to potom zase nastartuješ tak sleduj jestli ti nejdou v expanzce bublinky až to bude pořádně ohřátý. Jestli ne,tak máš štěstí a nic se s motorem nestalo.


Odpovědět