Fórum - Téma


Voda v prostředním brzdovém světle


Fórum 5 / Premacy II CR Voda v prostředním brzdovém světle

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Premacy II CR  |  Naše vozidla2013-11-14 09:30:39

Zdravím příznivce , zejména pětkaře. Nedávno jsem si náhodou všiml, že mi nesvítí brzdové světlo na pátých dveřích. Demontuju ho a vidím, že to v něm šplouchá. Na první pohled byl vevnitř plošňák s LEDkama už nahnilý. Světlo vypadá jako slepený kompaktní blok. Jestli někde lepený spoj povolil, tak to rozhodně nebylo patrné.

No nic, z vrakáče jsem sehnal za litr jiné světlo. Nicméně, mi nejde do hlavy jak se tam ta voda dostala. Docela mě to , protože dokud to nebudu vědět, tak nemůžu vyloučit, že se to stane zase. Vy jste s tím nikdo problém neměl?

2013-11-14 18:54:40

rupus: tak to staré ponoř do vody a koukej, odkud jdou bublinky, takhle by jsi mohl najít to poné místo

2013-11-18 09:39:50

Ahoj, já měl ten samý problém. ve vodě ti půjdou bublinky přes přívod el., takže to asi nezjistíš, ale světlo není po celé délce slepené, takže voda se tam může dostat a mně se tam dostala přes zadní dveře, když se podíváš z vrchu na panty, tak 5tky dost často trpěly tím, že plast na dveřích zvenku praskl a do dveří zatékala voda. Já jsem to musel zalepit klempířským tmelem a byl pokoj :). Jinak světlo jsem rozebral a nalepil tam nový ledkový pás, dole jsem vyvrtal do světla dvě malé dírky a zase jsem to zadělal a už mám přes rok pokoj. Jinak kamarádovi se v pětce voda v zbrzdovém světle normálně sráží a díky tomu to hnijě, ale je pravda, že měl také prasklé nad pantem dveře. Prý to lepili nějakou agresivní pryskiřicí a časem to prasklo.

2013-11-18 09:58:22

ivankore: Díky za reakci. Jak jsi to světlo rozdělal? Rozřízl nahřátým břitem? Čím jsi to pak slepil?

O tom problému s prasklým lakem nad panty vím. U mne je to naštěstí OK. Údajně s tím po FL kolem roku 2008 něco udělali.

2013-11-18 10:17:15

Měl jsem nůž na dopisy, takový hodně tenký a opatrně jsem to po obvodu několikrát prošrábnul. Místy bylo cítit lepení, ale po chvíli to polevilo a světlo se rozspojilo, je potřeba si s tím trochu pohrát :). Zpátky to šlo normálně zacvaknout a drželo to, ale i tak jsem to radši přejel po obvodu klasickým silikonem a je to ok.


Odpovědět