Fórum - Téma


Víčko nádrže - zamykatelné


Fórum 6 GH Víčko nádrže - zamykatelné

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GH  |  Naše vozidla2014-03-24 23:26:29

Před nedávnem se mi vloupali do nádrže a já si uvědomil, že tam vlastně od výrobce není žádná zábrana proti otevření vstupu.

Máte prosím někdo zkušenost s alternativou v podobě zamykatelného víčka nádrže? Je možné koupit nějaké okolo 100,- nebo je potřeba dražší, které má eventuálně nějaký tlakový ventil?

V podstatě si nejsem jistý jestli něco vůbec vytáhli. Na ukazateli to vypadalo stejně. Na hraně vstupu byla nějaká stopa po tekutině, ale nevím jestli to nebyl nějaký zbytek paliva. Zloděje ale taky mohl někdo vyrušit.

Máte někdo přehled o tom, jestli se vůbec dá standartním vstupem vytáhnout palivo hadicí? Mám to v dieslu.

O navrtávání nadrží už jsem slyšel.

Díky, Zdenek

2014-03-25 07:56:23

zdenekt: zvaž, zda by to mělo smysl, pokud se najde "slušný" zloděj, který nezničí kvůli palivu za pár stovek nádrž v hodnotě x tisíc, ale jde na to přes hrdlo, tak já osobně bych mu do cesty už nic nepřidával, aby ti nepoškodil ještě něco kolem, jak bude páčit nějaký zabezpečovací systém, raději ať si v poklidu vezme to palivo, nikdy to nevysaje dosucha, takže by jsi měl vždy alespoň odjet. což v případě odvrtané nádrže nehrozí.

přirovnám to k autorádiu, mnohá mají vzadu šroubek a je možno je zezadu přišroubovat k autu. osobně jsem to nikdy nedělal, můj kamarád ano, pokud mi ukradli rádio, měl jsem vysypané sklo dveří a přišel jsem o rádio, kamarádovi v jednom případě rozbilo sklo, poškodily palubovku, rádio vydrželo na svém místě, ale ze zlosti patrně mu pořezali čalounění sedaček, podruhé opět sklo , zničená palubka od páčení a rádio bylo stejně pryč. Vždy tedy měl škodu vyšší než já.

Sice tu je možnost, že ho tím zdržíš, že ho někdo vyruší, to ano, ale často se zloději k rozdělané práci vrátí a tady je prostor k vyšším škodám, takže já bych to nedělal. Na bývalém bydlišti asi dva roky byl problém s vykrádáním nádrží, jelikož starší mazdy ukazovaly stav nádrže i bez klíčku v zapalování, zvykl jsem si tankovat méně a častěji a měl jsem klid, nebo možná také štěstí.

ale samozřejmě ostatní mohou mít jiný názor.

2014-03-25 09:17:25

Díky za rady. Samozřejmě v těchto myšlenkách jsem také brouzdal. Proč ale chci zamykatelné víčko je také z důvodu, aby mi nikdo nemohl do nádrže například něco dostat. Bohužel v čechách žije většina "špatných lidí" a nerad bych řešil nějaké zadření motoru. Tedy že by mi tam někdo něco nasypal nebo nalil co tam nepatří.

2014-03-25 11:28:01

zdenekt: o něčem takovém jsem ještě za svou praxi neslyšel pokud jsi nikomu nic neprovedl, neměl bych takové obavy, toto je moc složitý způsob, jak někomu ublížit. jsou jednodušší a účinnější způsoby, když jsem vykupoval bouračky a jinak poškozená vozidla, tak pokud bylo něco poškozeno, tak auta byla vyhořelá, nebo poškozené brzdy.

než vymýšlet spešl víčka atd, tak to raději nechej namontovat pořádný alarm s pagerem.

EDIT: stejně si ale myslím, že proti nepořádku v nádrži bude už GH chráněné čidlem hustoty paliva.

2014-03-26 09:02:04

radomiláček: Tak to by bylo fajn kdyby si to elektronika hlidala. Jinak jsem nikomu nic neudelal, ale s ruznyma prapodivnyma kradezema mam malou zkusenost.... takze uz trochu paranoia, to mas pravdu. Alarm se obavam, ze by to nevyresil. Jinak s tou prekazkou... no traduje se a v praxi to docela funguje, ze zlodeji jdou vetsinou po tom nejjednodusim lupu. Takze kdyz narazi na prekazku, tak jde jinam....

2014-03-26 09:06:16

zdenekt: ale často ti poškodí něco navíc, tak nějak ze zlosti. samozřejmě když asi dva roky z5 vykradli všechny oktávky v okolí, tak má, jediná s foliema na všech sklech, vykradená nebyla, lidi se na mě dívali jak na zloděje, ale policajti jim jasně řekli, že nemít folie, mám to vykradené taky, ač folie bych mít vepředu neměl. je to asi otázka, na koho natrefíš. jde spíše o to, že oni moc dobře ví, jak je které auto zabezpečené a podle toho si vybírají, to víčko, co by jsi chtěl dát neuvidí, takže je to neodradí, odradí je pouze to, co na první pohled vidí.


Odpovědět