Fórum - Téma


vibrace do volantu a bouchání od nápravy Mazda 5


Fórum 5 / Premacy II CR vibrace do volantu a bouchání od nápravy Mazda 5

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Premacy II CR  |  Naše vozidla2013-11-18 09:33:15

Ahoj všem,

mám Mazdu 5 r.v. 2006 2,0 CD 81Kw. Už si s tím nevím rady, ale pořád mně vibruje do volantu jak při brždění, tak při jízdě, většinou v určité rychlosti. Stejný problém byl jak na letních gumách Michellin, tak na zimních gumách Fulda (zkoušel jsem i prohodit kola. Zároveň s tím to na nerovnostech bouchá od nápravy, když se zhoupne, tak je to ok, ale když jsou hrbolky, tak to bouchá. Když stojím na místě a točím volantem, tak to někde jakoby praská a přenáší se to až do pružiny. Vyměněné jsou axiální táhla a čepy + udělaná geometrie. Vyměnil jsem i tlumiče, hlavní silenblok na rameni a stabilizační tyčky. Dnes mně automechanik řekl, že může být špatné ložisko na poloose v "domku", když za to bral nahoru a dolů, tak to mělo celkem dost velkou vůli, mohlo by to být ono, nebo máte jinou zkušenost? Díky moc, už si nevím rady a nechci vyměňovat další díly, abych pak zjistil, že to není ono.

2014-07-11 10:39:12

ivankore:

Ahoj,

souvisí to resp. je to stejný problém jako byl popsaný v tvém příspěvku a podařilo se problém vyřešit ?

Mám nejspíš stejný problém, vibrace do volantu v rychlosti cca 80 - 120km, při pomalé jízdě jde jakoby kov o kov občas při zabrždění to zapraská, lehce to začalo táhnout doleva, na nerovnostech to klepe (ne vždy). Vymeněny tlumiče, disky kola, převážení, geometrie, kontrola brzd, promazány (bylo podezření že se lepily). Jediná viditelná vada je vůle v poloosách, takže je podezření na poloosu - dle mechanika svařit. Do toho se mi zatím nechce, přijde mi to jako dost zásadní zásah bez záruky v dobrý výsledek. Takže co s tím ?

2014-07-28 13:33:48

Ahoj, způsbovali to kotouče :), sjeli mně je přímo na autě soustruhem, zaplatil jsem 600,- a od té doby zase v pořádku :)...

2014-12-23 09:20:26

Dodatečně ze zpožděním jen doplním, že v mém případě se při výměně předních tlumičů dostal nějaký kus rezavé špony či čeho mezi náboj kola a brzdu na levé nápravě. Stačilo rozebrat, vyčistit a vše je zase OK. Podle servisu nebyla moje 5ka jediná u které se tato "závada" vyskytla, takže při výměne tlumičů je na to třeba dát pozor.


Odpovědět