Fórum - Téma


vada laku


Fórum 6 GG / GY vada laku

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2012-05-14 22:18:49

Zdar.

Tohle se mi stalo. Jako každou neděli, beru kbelík a houbu a jdu opláchnout Magdu.

Toho pylu a prachu co zase nachytala, ach jo. Ale co to? Bordel je pryč, ale houba po laku drhne dál.

Co to k sakru je? Celá střecha a kapota je jak smirkový papír a nejde to pryč. A nejde to pryč ani benzínem a ani ředidlem a světe div se, vzal jsem na to zelený CIF! A nic. Akorát jsem poslal lak do háje a musel jsem to znova vziít voskem. Ty cifový mikročástice to sice trochu zbrousili, ale je to tam pořád, je to jen trochu jemnější, když přes kapotu přejíždím dlaní.

Je to jak když vezmete lak nebo pryskyřici a fixírkou to rozfoukáte po větru na auto. Co ještě stojí za pozornost, že když jsem to nehtem seškrabával z plastů (např. okenní lišty), tak tam po tom zůstaly stopy po naleptání.

Na většině svislých ploch to není vůbec nebo to nestojí za řeč.

Tak jak z toho ven, kdo už jste něco takovýho zažil?

Nebo je to na pojistku na živelnou pohromu a budu to muset nechat celé přebrousit a přelakovat?

Předem moc díky všem soucítivším mazďákum a mazďačkám!

Jirka

MAX6  
J.
2012-05-14 22:24:25

Něco podobnýho má otec na MPS,ale ne teda v takový míře. Stál chvíli pod stromama a jak to začalo kvést,tak ten pyl a smůla udělali na některejch místech takový malý tečičky a ty nešli ničim dolů. Teda nezkoušel jsem žádný takový brutální věci jako Cif atd.... Když jsem byl na ručnim mytí,tak mi tam klučina co to myl říkal že to vyděl na hodně autech co stojej často pod stromama hlavně na jaře a létě. Prej to nemam moc zkoušet dávat dolů nehtem,protože to může sebou vzít lak i barvu. Záleží prej jak moc je to naleptaný.

Zkus se na to zeptat Doris co by ti na to řekla. Třeba to stačí jen lehce zbrousit nebo rozleštit,ale na tohle ti moc neporadim.

2012-05-14 22:49:08

Vzpominam si, jak jsem chtel kdysi davno umejt svoji starou Lagunu.

Nejak to neslo dolu, prach a vseliky bordel trochu slezl, ale lak uz nebyl hladky ale drhl.

bydlel jsem ve meste kde je velka cementarna.

Trochu zaprselo, jen par kapek, no splachlo to nejaky ten cementovy prach ze vzduchu (asi jim neco "opet" uteklo)

a na aute to zatvrdlo.

Kdyby zaprselo poradne hned se to smyje, ale takhle se to jenom chytlo a zatvrdlo.

Vetsina povolila takovou tou brusnou pastou, ale uz to nebylo nikdy ono

2012-05-14 23:01:29

Je to jen auto, nebo jestli tomu chceš zabránit, tak ho dej za sklo :) - to slýchávám doma.

Už jsem to také zažil, nijak jsem to neřešil, jen umývat, a leštit. Nejlepší vosk co je, je carnauba, po něm se na lak skoro nic nechytí.

Určitě si to nechal někde na slunci, a to je průser, ten lak je pak hrozně měkký a věřil bych i že je to pyl. Ještě zaručeně zničí lak neopatrný dělník (cement + vítr), nebo mechanik, který něco brousí, či řeže flexou, třeba na autě.

doris  
Doris
2012-05-14 23:49:49

Napadají mne dvě věci - buď někdo poblíž něco stříkal a odprašek laku se dostal i na Tvé auto, a nebo pak tohle mohla způsobit nějaká agresivní látka z kvetoucích stromů, která se za teplých slunečných dnů do laku zažrala. Obojí je pro lak problém, protože se z něho špatně odstraňuje. Já jsem si takhle zbytečně přidělala práci, když jsem lakovala prahy a lak mi podfouknul pod plachtu, která zakrývala karoserii. Odstranit to šlo 3M pastou (Finesse-it), ale je to dřina a chce to skutečně trpělivost a dělat to po částech - proces 2-3x za sebou opakovat, až bude lak opět hladký. Pak se ještě musí lak navoskovat, ale pozor, Mazdy ho mají hodně tenký a měkký, tak opatrně s tím broušením. Podívej se, zda to máš i na sklech, i z těch by to mělo jít pryč, protože když do nich zasvítí slunko, výrazně se zhorší výhled z auta.

Když jsem viděla M6 od kolegy, který na ni nechal dlouhou dobu zbytky hmyzu, zarazilo mne, jak moc to narušilo lak. U jiných značek jsem se s tím nesetkala v takové míře. Mazda bohužel šetří nejen na množtsví laku, ale i jeho složení, chybí kvalitní tužidla, která lak dělají odolnějším.

2012-05-15 07:29:04

Měl jsem něco podobného od stromu, taky to nešlo umýt, používal jsem na to kde co a vždy jsem měl hadr žlutý (tzn. nějaký pyl) za nějaký čas se to samo smylo...

2012-05-15 15:15:54

Chape,jak můžeš vzít Cif na auto,to byl opravdu nerozum.Myslím si to co Doris,někdo stříkal sprejem,nebo něčím podobným,foukal větřík a je to na autě hned.

Zkusil bych nějakou firmu co se zabyvá leštěním.Ja používám 3M kosmetiku, na každou pastu je jinej kotouč a musí člivěk vědět jaké použít otáčky,podívat se kolik ma auto laku atd.Jsem z Ostravy kdybys chtěl a neměl to ke mě daleko,tak se Ti na to mrknu.

MAX6  
J.
2012-05-15 15:24:47

Co znam kluka lakýrníka,tak ten je schopnej přeleštit celý auto za 1000,- Nevim jestli je to drahý nebo ne,já to zatim nepotřeboval. Možná než si to sám zbastlit by stálo za to dát to někomu kdo už to dělal.

doris  
Doris
2012-05-15 17:25:53

1000,- je dobrá cena, je to skutečně dřina.

2012-05-16 06:16:41

Díky moc.

Zajímalo by mě, jestli se to nachá hnát přes pojišťovnu. Jako třeba kroupy. Člověk za nic nemůže a auto je v háji. Co mylsíte?

A aby toho nebylo málo, tak jsem včera převálcoval srnku .

Fakt asi dát Magdu do vitríny a chodit pěšky.

Jirka

MAX6  
J.
2012-05-16 10:03:01

Tak napiš pojišťovně že se ti ta srna proběhla i po karoserii a celou ti jí takhle zbrousila

Pet
Petr
2012-05-16 15:20:41

nebyl by na něj kontakt? jsem z Příbrami a rád bych si nechal rozleštit pár škrábanců v laku na dveřích. Třeba by mi na to mohl kouknout a říct jestli to půjde nebo ne. Jsem z Příbrami

MAX6  
J.
2012-05-16 20:43:23

Pet: Víš kde je drupol ? Jak tam prodávaj Šáde. Tak v tom je lakovna,ale neboj je to samostatná firma a ne škoda. Tak tam dělá.Můžu mu zkusit zavolat,ale narovinu tě připravuju,že jestli to chceš trochu levněji tak to nebude jako zakázka,ale jako melouch a počkáš si. Jestli pojedeš okolo,tak se koukni jak tam stojej v areálu ty auta ve svahu k těm vratům z boku. Jestli tam stojí víc než 3 auta,tak je to tak na 2 tejdny minimálně.


Odpovědět