Fórum - Téma


Úroveň diskuse a odpovědí


Fórum Pokec všeobecný Úroveň diskuse a odpovědí
2010-12-27 19:41:32

Jsem tady jako Mazdař krátce a myslel jsem si co nového se ve svých 56 letech věku a po 39 letech legálního (s řidičákem) ježdění (ty nelegální jako ve 13ti s traktorem při žních na poli a v patnácti sám až na silo nepočítám) nedozvím nového ale jsem zklamán ! Chápu jestě ty co dotazy a rady o pomoc vznášejí i když některé jsou mimo mísu a jejich formulace je někdy jak to slušně říci "nepřiměřená"?! Ale už vůbec nechápu poměrně mnoho těch co odpovídá ! Protože mnozí nemají o dané věci či problému vůbec "ánunk" a ti co snad mají odpovídají možná schválně špatně a podle mne jen malé % odpovědí je dané věci ku prospěchu ! Svědší o tom i množství diskuse která se vede o naprostých kokoťárnách některých dotazů a přitom na druhé straně podstatné a fundované dotazy a žádosti o pomoc zůstávají bez odpovědi (snad záměrně aby ten druhý nebyl chytřejší než jsem já sám) ! Závěr je ten že tyto stránky moc obohacující nejsou a každý ať se spoléhá sám na sebe! To jsme to dopracovali co ? - Styďme se ! ! !

2010-12-30 18:39:54

Milej Pedro.Taky občas kroutím hlavou nad tím,že se tady všechno řeší-"vyměň kabely ke svíčkám,vyčisti klapku a pod"Ono je to těžký.Opravdu tady není moc lidí co se v autech vyzná.S vyjímkou Miki,Krakonoš,Doris a několik jiných.Převážná většina je tady mladých lidí co si koupili Mazdu jen proto,že se jim podařilo levně koupit a postupně autu přichází na chuť.Ani mi tam nevadí to mládí a neznalost.Jsou to většinou kluci,kteří i když neví tak mají snahu poradit a pomoci.Sami si to prtěj do dokonalosti.Víc mi vadí lidi,kteří sice mají Mazdu ale klidně si zítra koupí Alfu a hrdě si jedou na sraz Mazdy.Jedno je jisté.Když už se hlásím do nějakého clubu tak bych měl mít jasno,že to co mám je to co chci.S otázlou technických řešení je to tady fakt slabé ale stačí se podívat na jiné cluby a myslím,že jsme na hodně dobré úrovni.Mazda není jednoduché auto.Je poměrně složité a těžko se tady můžu dovolávat technické pomoci.Od toho ale díky bohu jsou i člányky a diskuze ze zámoří,kde čerpám ponejvíce.Musím ale na druhou stranu říct,že je tady dost hodně odvážných kluků co mají snahu a něco už dokázali.Sám mám Xedose 9 MCE a s tím mi tady nikdo neporadil.Nedivím se.Kdo by tady z mladých měl na X9 a navíc se v tom i šťoural.Ti co mají prachy si koupí nový a chodí na servis do Mazdy a ti co mají málo tak jsou rádi,že jezdí.Nelámal bych nad clubem hůl.Ono je to zatím na dost dobré ůrovni a věřím,že časem i těch znalostí bude víc.

2010-12-31 10:21:52

jen pro informaci k těm "mladým" je mi 19let a vlastnil jsem už 7 automobilů, z toho tři xedosy...jednu X6 a dvě X9, spravoval jsem si to sám a spravil jsem na těch autech toho dost, pokud potřebuješ ohledně xedose něco poradit, tak bych mohl být nápomocen...

2010-12-31 10:42:10

Možná by chtělo říct kdo všechno ,proč a kam odešel. Ale to by bylo na delší debatu a končila by asi jen vyhazovem dalších členů .

2010-12-31 10:43:38

Tímto jen potvrzuješ moje slova.Na mladý na zdejším clubu nedám dopustit.Netvrdím,že všichni ale většina tady je ochotná pomoci druhým,což ke na tom to krásný.

2010-12-31 10:45:54

Zřejmě by bylo dobré to prodebatovat a pokud je důvod tak i vyhazovat.Já jsem pro to aby mazdaclub patřil značce mazda.

2010-12-31 10:51:34

Já osobně bych ty co zrovna nemají Mazdu na mazdaklubu nevyhazoval,třeba jí předtím měli nebo neměli to je jedno ale mají snahu pomoct i jinde,i já osobně(kdysi majitel Galanta vlezu na Mitsubishi club a nechám si poradit nebo když můžu tak poradím)

2010-12-31 11:14:03

Ufis To tedy můžeš schválit za členy clubu a pozvat na sraz lidi se Škodou 120,Žiguli,Fiat 126 atdTěším se na sraz jak to tam bude vypadat.Jistě taky budou mít snahu pomoci.

2010-12-31 11:26:37

se nedivim že ty stranky jsou jaky jsou,když ti aktivni davno odesli,jo když za cenzuru a nazor se tady vyhazuje

2010-12-31 12:48:15

Mě jen fascinuje, že o srazech tady píše člověk, kterej nikdy na žádným nebyl podle tvého profilu. Dokonce se stydíš za auto, když ho nemáš ani vystavený

2010-12-31 14:48:45

Hory. Na sraz jsem se chystal dvakrát ale nevyšlo mi to z důvodu toho,že jsem nemohl časově.Za auto se rozhodně stydět nemusím.Nemám žádnek tuning ale mám X9 MCE ve velice dobrém stavu plus další tři stejné auta na kterých dělám.Takže si to neber jako že tě kritizuju ale jen jsem tady vyjádřil svůj názor.Pokud jsi soudný tak to uznáš i ty sám.Jinak já jsem v životě vystřídal spoustu značek.Poslední cca 3 roky mám jen Mazdy a věřím tomu,že si do smrti jiný auto nekoupím.Ani nechciMazda není jen auto ale je to kus mě samotného.Jako zapřísáhlý Mazďák jsem tady napsal,co jsem napsal a stojím si za tím,že když jsem členem nějakého clubu tak bych měl být taky majitelem značky.Nic víc ani míň.Proti tobě osobně fakt nic nemám ani proti těm co ti tady přitakávají.Je to otázka názoru a rovného přístupu ke clubu.Přirozeně svůj názor nikomu nenutím.Ze zásady jsem demokrat.

2010-12-31 16:04:44

No a už se zase dohadujete o blbostech....kdo kde byl nebo jaky kdo má auto, není snat duležitější, rozumět něčemu a chtít pomoct a poradit? Hezky se jděte opít a užijte si volna a ........hezký Silvestr............... Petr

2010-12-31 16:51:58

"Zřejmě by bylo dobré to prodebatovat a pokud je důvod tak i vyhazovat.Já jsem pro to aby mazdaclub patřil značce mazda."

To jsi Zajdo napsal hezky, v tom je právě ten problém že Mazda klub patří podnikateli kterému je celá Mazda ukradená,má autorská práva na dalších asi 50 klubů a jen rýžuje prachy pomocí reklam.

Proto většina starých fandů a odborníků na Mazdy založila vlastní stránky a tak ať se nikdo nediví že to to trošku upadá.

Já jsem auto smazal a zapojuji se jen málo,jsem znechucen.

2010-12-31 16:56:09

Nechci na Silvestra vážení kolegové a kolegyně prudit ale mám v technickém koutku konkrétní dotaz (s názvem: Mazda 2 chladič klimatizace) a ani po 115 shlédnutích se nenašel nikdo kdo by odpověděl ! I když onen problém může mít kdokoli kdo má v autě klimatizaci a to mě tak trochu zaráží ! Jinak všem (Mazdařům zvlášť) přeji hezkého Silvouše a mnoho šťastných km v roce 2011 ! ! !

2011-09-22 07:40:36

Zdravím všechny co mají rádi Mazdu..... Rád bych se připojil k této diskusi, myslím že není důležité kdo je kde členem nebo kdo má jak vytuněnou Mazdu, ale to kdo má s jakým autem problém a jestli mu je někdo schopen pomoci, protože třeba nemá prostředky nato aby navštívil Mazda servis.

Mnoho z Vás zde očerňuje Mazda servis a padají zde i slova jako zloději a podvodníci..... Někteří jistě takovou zkušenost máte věřím, ale i mezi Váma kteří se takto vyjadřujete je mnoho takových co jim auto prošlo již pátým neznačkovým servisem a bez výsledku, zavítají do Mazda servisu a tam prosí o pomoc a hořekují nad tím jak je to drahé. Přitom kdyby tam přijeli rovnou a neutráceli za předešlé "opravy" vyšlo by to mnohem levněji. Je mnoho takových a setkávám se s nimi poměrně často Diagnostika není jednoduchá věc a Mazdy jsou poměrně složité na elektriku i diagnostiku. Doporučuji toto nechat na odborných servisech (a tím se nechci dotknout některých z Vás co možná nejste zaměstnanci Mazda servisů a přesto máte znalosti). Olej a destičky jistě vymění kdekoli.

Pravdou je že odpovědi některých členů v technickém koutku jsou hodně zarážející a spíš nabádají jak problém obejít nežli jej opravdu řešit

Přeji všem hodně šťastných kilometrů s Mazdou

MAX6  
J.
2011-09-22 08:54:26

Ahoj všichni co máte rádi Mazdy. Když jsem se tu v roce 2008 registroval,tak jsem vlastnil svoje vysněný 626 GEčko. Díky tomuhle clubu jsem ušetřil nemalí peníze na opravách a jednou mi ho tady lidi pomohli vzkřísit z mrtvejch (motor KO). Tehdy jsem o Mazdách, a celkově o autech, věděl akorát to že maj 4 kola a že mam jednou za čas vyměnit olej. Taky jsem nemoch přispívat do diskuzí ničim inteligentnim. Tim že mi tady lidi radili jak např. vyndat kus palubovky jsem se hodně naučil a pořád se učím. Díky tomu už dokážu třeba lidem i poradit něco kloudnýho co pomůže. A o tom to podle mě je. Aby se tu lidi něco dočetli,naučili,udělali si sami a měli z toho radost a pak pomohli ostatnim. To že někdo má problém s novou M6 a nikdo mu nedokáže poradit a nebo dostane odpověď typu "Jeď na diagnostiku" se vůbec nedivim. Dřív auto dělal motor,dneska ho dělaj kabeli a elektronika. Momentálně mě tu fšak štve to, že se v čim dál víc článcích objevuje: BMW M3 je daleko lepší než MPS, VW je lepší než M3 atd... Tak sakra lidi,když jsem přihlášenej na MazdaClubu, tak k tý značce mam nějakej vztah a ne že jí tady pomlouvam. Každá věc ma nějaký chyby a vždycky je něco lepší ale já jsem se sem zaregistroval protože v mim srdci je a vždycky bude Mazda ! Ty co jí pomlouvaj tak ať si zrušej registraci a jdou si za tou lepší.

Mazdar

2011-09-22 19:18:58

Je pravda,ze to tu trochu uchaba.Na drouhou stranu jsou tu oprsavdu porad lidi co tomu rozumeji.Mam ctvrtou mazdu a i kdyz jsem mel jine nabidky a za super peniz jine auto,tak jsem si radeji koupil mazdu za vetsi peniz a vim,ze me opet nesklame.Ja osobne jsem tu par lidem poradil a oni me.Je tu stale hodne fajn lidi.

2011-09-30 15:24:23

Ano jsem přihlášenej na mazda klubu, ale hlavně pro to, abych získal informace jak tu potvoru udržet při životě. Je to už mí 7 auto(jinak hondy, hyundai, mitsubishi) a smutně musím prohlásit, že zatím nejhorší a že si mazdu už rozhodně nepořídím. Netvrdím že jsou mazdy špatné, ale od auta očekávám víc- né reznoucí, s půlkou elektriky v pytly, motorem co veme stejně oleje jak benzínu a brzdama, že musí být vždy alespoň jeden brzdič chycenej. Na druhou stranu co se týče GF-ka, domnívám se, že jsem v mnoha věcech schopen poradit(už tam kleklo snad všechno a vždy jsem jí rozhejbal) Auto je věc a né víra, proto se mi zdají výkřiky o exkomunikaci nemazdařú jako nemístné, protože pak se tu bavíme o sektě a né o partě lidí, co o těhle autech něco ví a co jsou ochotni poradit

2011-09-30 18:48:02

Ještě pár takových jako jsi ty a může se celý mazdaclub zrušit a zavede se nová vebovka "Jak poradit jiným"Popravě těch opravdu dobrých rad jsem tady moc neviděl.Je to tím,že každý jako ty si myslí,že když se pohrabal v jednom autě,tak je odborník.Pak tady převládají rady typu vyměň svíčky a kabely atd.Vážím si lidí,kteří něco umí a poradí kvalifikovaně.Těch tady ale opravdu moc není.Když jsem potřeboval informace o Xedosu 9 tak jsem je našel pouze na zahraničních diskuzích.Jinak co se týče clubu tak zastávám názor,že v Mazdaclubu mají být majitelé Mazd a ne škodovek a pod.Nikde na jiných clubech to netrpí.Nevím proč zrovna Mazda musí být vyjímkou.No a k tvému hodnocení Mazdy.Pokud si koupil nějakýho zbastlenýho bastarda tak se divím,že se s tím tolik snažíš,když se ti to auto v zásadě nelíbí.Já jezdím v Mazdách už pátý rok.Je pravda,že to není jednoduchý auto ale dokud do toho nesáhne český člověk tak je to držák.Nikdo neumí tak rozesrat auto jako bývalý škodovkář.

2011-10-06 08:01:23

No v názoru na škodovku se asi shodnem... že. V jednom autě jsem se nopohrabal, těch aut bylo mnoho+ kompletní přestavba fiesty XR2i na Rally dle platných směrnic a dělal jsem ji i na závodech mechanika To že 2.0 jsou trochu problematické se všeobecně ví- v extrémních případech dochází i k deformaci vložek- to že ten motor má fantastické chování a spotřebu, to mu neberu a je to v podstatě i jediný důvod, proč si to auto nechávám. Prostě u GF je problém spolupráce s Fordem-co je tam od Forda, to mi už lehlo.(626 jsem bral po zkkušenostech se staršímy modely 626) Ve výběru aut jsem dost opatrný a věř, že bastly nekupuju-mám ženu a 4 děti a nehodlám je zbytečně ohrožovat(když jsem kupoval posledně auto, tak jsem vzal až 18tý kus co jsem si projel ) Možná si i projdi mé příspěvky a asi těžko najdeš jediné moudro typu "vyměň kabely ke svíčkám" Jednoduchý auto už dnes neexistuje! (No dobře, škodovka s HTP neni auto ale přibližovadlo.) Druhý auto co mám je Mitsubishy space wagon s přímím vstřikem paliva-mnohem složitější něž mazda-např i zadní brzdy jsou chlazené kotoučové s integrovaným bubnem-složité, ale 100%funkční a to je to 99 rok, klimatizace od výroby bez zásahu funkční, písty zadních dvěří taky, zkrátka to auto funguje a zbytečně mě netrápí, ano jednou mi rupla hliníková trubka od serva a sáklo-oprava na 30min před barákem a jedme dál-tak si představuju dotažené auto. Jo 626 GE to je jiná-prostě komplet japan. Taky jsem například zaregistrovaný na plachtařském fóru"gliding" ačkoli sám lítám jen motorařinu a nikdo mě nevyhání-proč taky, do diskuze zasahuji pouze když mám co říct a je to pro diskuzi přínosné, to samé může platit i zde pro bývalé mazdaře. Nebo snad opravdu trváš na vyločení členů typo Hory, 2bep , atd? Slovo tolerance, otevřenost... No nic Neboj, až Máju prodám, hned si nechám vymazat profil na fóru.


Odpovědět