Fórum - Téma


Urezlý plech u čidla zatížení zadní nápravy


Fórum 6 GH Urezlý plech u čidla zatížení zadní nápravy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GH  |  Naše vozidla2016-04-04 10:08:14

Při výměně kol jsem si všimnul, že se mi bimbají táhla k senzoru zatížení zadní nápravy (pro naklánění světel).

Problém je, že ten subtilní plíšek ve tvaru písmene "L", který je přimontovaný na nápravě a k němu jsou přišroubovaná táhla, prostě přesně v obybu urezl. Takže jedna polovina zbyla na nápravě a druhá na táhlu k senzoru.

Všude jsem našel k objednání pouze náhradní díl celého senzoru, což nepotřebuji.

Měli by jste nějakou radu, jak to nahradit?

Napadá mě prostě vyrobit z hliníku nebo nerezu podobně ohlý plech, ale asi bude muset mít přesně rozměry původního, jinak by asi špatně zafungovalo naklámění táhla k senzoru.

Díky za jakoukoliv informaci.

UPDATE:

Stalo se mi přesně co je zde, na ruskojazyčném fóru vyfoceno:

http://www.mazdaclub.ua/f...ion/index.php/t82959.html

2016-04-04 16:19:29

Zdarec,no asi nezbyde než vyrobit si náhradu nebo to bodnout svářečkou.Známýmu se to stalo na Mazdě 5,ale urezl mu i konektor vevnitř,tak to má úplně odpojený,protože za nový mechanismus chtějí nesmysl...

2016-04-04 16:24:50

Taky mě napadlo to dát někomu šikovnýmu se svářečkou. Použít nějaký L profil a přivařit. Zkusím demontovat a obejít české kutily.

Bojím se, že při odpojení se budou špatně nastavovat světla. Respektive jsem si už teď všiml, že tlumené svítí moc dolu.

2016-04-04 16:34:00

To by mělo jít svařit v pohodě.Jinak když je to odpojený,tak se to nastaví do nejnižší polohy abys neoslnoval,takže to odpovídá tomu,že ti to svítí dolů.Na tý Mazdě 5 je to taky tak,když jsem s tím jel v noci,tak to svítilo strašně před auto a nebylo to vůbec příjemný,ale protože oni s tím jezdí jenom po městě tak jim to ani nevadí.Takže svaření asi bude optimální volba a jakmile pak budeš mít sundaný kolo,tak to vždycky rozhejbej nenbo promaž,ty kloubky zarezávaj a pak se to právě láme )) hlavně opatrně při povolování,at si kloubek nezničíš


Odpovědět