Fórum - Téma


Úřady - Pojišťovny ... arogance?


Fórum Pokec všeobecný Úřady - Pojišťovny ... arogance?1  2

2009-02-24 21:38:26

Velice krátce se musím "pochlubit" o dopravní nehodě mé manželky, jednáním dopravní policie HK, jednáním Správního orgánu - přestupkové komise, Krajského úřadu Hradec Králové a České pojišťovny a.s.

Moje manželka měla dne 19.07.2007 dopravní nehodu, kdy byla jedním z dalších 2 vozidel, které se účastnily na nehodě ( celkem tedy 3 vozidla ). Vzhledem k tomu, že se to stalo v HK a bydlíme v Pce, tak sem skočil do druhého vozidla a jel se podívat co se stalo, protože mě do telefonu plakala a říkala mě, že nehodu nezavinila a přesto jí ze zavinění nehody nařkla protistrana. Přijel jsem na místo, obhlédl stav vozidel, poškození a hned mě bylo jasné, že toto moje manželka způsobit prostě nemohla. Nehoda se stala tak, že na 2 proudé silnici v jednom směru jela moje manželka jako 3-tí pořadí za dalšíma vozidlama ( berte to, že to velice zkracuji, abych tu nepopsal 10 A4 ). Vozidla se blížila ke křižovatce a manželka dala blinkr a přejela do levého pruhu. V tom padla oranžová a řidička prvního auta prudce zabrzdila, kdy řidič za ní nestihl už zabrzdit - dostal smyk a narazil do ní, kdy jeho auto při nehodě vybočilo levou zadní částí do levého pruhu a moje manželka o tuto část vozidla pravým bokem "škrtla". Po 1 hodině přijela dopravní policie HK, provedla fotodokumentaci. Mezitím se na místo dostavil "svědek" - shodou okolností soused řidiče druhého vozidla, který začal tvrdit, že to viděl a že moje manželka to vozidlo odhodila nárazem na to první vozidlo. Podotýkám, že na našem vozidle byly rozbité pravé přední dveře, blatník a pozička ( přední světlo a haupna ani škrtanec ). Vozidla dalších 2 účastníků byly rozbyté v nosných částech - předek totál a první vozidlo zadek totál. Policie chvilku zjišťovala skutečnosti a pak za manželkou přišla s tím, že je to jasné, že mají svědka a že nehodu způsobila. Nesouhlasili jsme a tak nám bylo vyhrožováno, že ve správním řízení dostaneme 50 000 pokutu. Nesouhlasili jsme a tak to policie postoupila na Správní orgán - přestupkovou komisi do HK ( zase píšu velice zkráceně ). Na komisi jsme manželku zastupoval jako zmocněnec a bylo na mě ihned nastartováno, že je to jasné a že když uznám vinu, tak bude pokuta menší jinak bude až 50.000,-Kč. Nesouhlasil jsem a trval na klasickém správním řízení a požádal jsem o vypracování znaleckého posudku. Správní orgán tedy zadal vypracovat znalecký posudek, kdy znalec vyvrátil vinu mé manželky a jako viníka nehody označil řidiče druhého vozidla.

Mezitím - 14 dní po nehodě vyplatila Česká pojišťovna dalším dvěma vozidlům z naší pojistky škodu bez toho, aby se zajímala jestli byl někdo pravomocně uznán viným nebo ne. Toto jsem ihned napadl, kdy mě bylo odepsáno, že jim stačí, že moje manželka je vedená jako podezřelá, s tím, že jim to pro vyplacení stačí a že je na nás, abysme se vyvinili ( opět nepíšu množství dalších excesů a bordelu co pojišťovna předvedla ).

Správní orgán na základě znaleckého posudky vyvinil moji manželku a obvinil řidiče druhého vozidla, kdy vyvinění nabylo právní moci v dubnu 2008. Spor pokračoval dál a já si naivně myslel, že když mám jako jediný ze všech účastníků nehody pravomocné rozhodnutí, tak pojišťovna mě vyplatí konečně peníze a po ostatních je bude chtít zpátky. Bylo mě sděleno, že viník nehody stále není pravomocně určen a že mě tedy nic nedají ( tady to nechápu, kdy jednou jim k vyplacení stačí pouhé podezření a podruhé jim nestačí pravomocné vyvinění ).

Toto tahání po Správku trvalo až do léta 2008, kdy si protistrana najmula právničku, která si podala stížnost a odvolání na Krajský úřad v HK, který rozhodl, že pravomocné rozhodnutí nenabylo právní moci a že Přestupková komise ve svém rozhodnutí pochybila. Dodám, že mezitím si protistrana sehnala úplně opačný znalecký posudek, který rozbíjí všechny zákony energie, kdy místo toho, aby se energie bouraných vozidel odčítala, tak ji pan znalec sčítal - nějaké s.r.o. ( klasicky zaplacený znalečák ) - prostě dle usouzení znalce má manželka pravým bokem ( téměř škrtanec ) odhodila vozidlo před ní na druhé asi 5 násobnou silou. Pravděpodobně při hromadné havárii na dálnici by vozidlo co by bylo v nehodě prní odlétlo nadzvukovou rychlostí . Správní orgán si udělal ještě jeden znalečák ( třetí ), kde opět zcela vyvinili maželku a uvedli, že za dopravní nehodu může řidič druhého vozidla - opět nepomohlo.

Vzhledem k tomuto vývoji ( opět uvádím 2% celého případu ) jsem toto předal své právničce ( expert na dopravní nehody ), ktere jsem předal 2 spisy asi o 300 stranách. Po týdnu studování jsem za ní přišel, kdy mě sdělila, že rozhodnutí z přestupkové komise o nevině manželky je pravomocné a kdo pochybil, tak jak Správní orgán prvního stupně, tak i Krajský úřad HK. ( našla tam asi 5 protiprávních kroků a hromadů nesmyslů ). Okamžitě podala žádost o přezkumné řízení, kdy ji opět Krajský úřad v HK odepsal, že si na svém "nesmyslu" trvá. Ve svém rozhodnutí dle právničky KÚ HK porušil dokonce § 2 správního řádu což ji úplně vyvedlo z míry a jen nevěřícně kroutila nad nezákoností hlavou,o kterou se opírají - klasická arogance moci, kdy se domnívají, že to vzdám

V tuto chvíli je stav takový, že celá věc byla zaslána na Ministerstvo dopravy ČR pro svoji protiprávnost a poté se uvidí. V případě negativního rozhodnutí bude následovat Ombudsman a po vyčerpání všech možností asi Štrasburg

No a Česká pojišťovna do dnešního dne hraje mrtvého brouka - já mám v ruce neplatné pravomocné rozhodnutí o nevině manželky, náklady na právníky, vyhozené peníze za opravu vozidla, které jsem měl pojištěné a nedostal ani korunu, k tomu mám zaznamenanou na ČP 1 škodní událost, protože z mé pojistky byli vyplaceni další účastníci nehody, nervy v kýblu a totální nedůvěru v profesionalitu úředníků, kteří rozhodují jak se jim to hodí do krámu.

Ještě jednou dodávám, že spis má 300 stran a tady jsem napsal asi jen to nejdůležitější - možná jsem na něco zapomněl, ale musel jsem se s váma podělit o nevšedním zážitku a o vymahatelnosti práva v ČR a aroganci úřední moci.

2009-02-25 09:46:27

Ahoj,

drzim ti palce .Taketo nieco urcite by som nechcel zazit . Ale ked hovoris ze skody boli male , Preco dalsie strany , okrem tvojej manzelky tak naliehaju ? Bola velka skoda na ostatnych vozidlach?

. Podla mne , keď je taketo nieco , podla mna je dobre hned a za tepla vsetko vydiskurovat na mieste a dohodnut sa tam , pripadne hned na papier napisat rukou , kto ako isiel a kto co robil . Neodist odtial pokial nie je jasne " kto co robil " , a toto dat na papier . Pre seba popisat co a ako .... , mozno bude trochu ine ako policajna sprava , ludia casom aj zabudaju . Ked urobit vlastnu fotku je najlepsie a co najviac . Potom to aj psychicky viaze ucastnikov ku zodpovednosti. Urcite je neochota na druhej strane to prehnat cez poistovnu . No to ale nechapem . Kazdy zo svojej poistky to mohol uhradit . Preco nestastnu zenu do toho tahali . . Fuj nandal by som ...... Drz sa , daj vediet casom ako si dopadol . Zaujima ma to .....

2009-02-25 16:20:13

Na našem vozidle škoda odhadnuta na 25 000, - ... na ostatních vozidlech byla tuším škoda odhadnuta na 27.000,-Kč a 35.000,-Kč. Jak jsem výše uvedl, pojišťovna vyplatila škodu na základě podezření a odfláknuté práce dopravní policie a zbytek ji už nezajímá.

Mě nejde vůbec o peníze jako takové, ale o dotáhnutí do konce této frašky, která nebere konce a kde od samého začátku je amatérismus, alibismus a protiprávnost všech možných institucí.

Takže mě jde o dosáhnutí spravedlnosti a poražení byrokratického alibismu. Jistě, že dám vědět až budou zase nějaké další zprávy. Teď čekáme s právničkou na vyjádření Ministerstva dopravy a pak uvidíme. Je to boj Davida se státním a krajským Goliášem.

2009-02-25 17:40:25

Tak to je docela síla Doufám,že mě nic takového nepotká a tobě

přeju brzké vyřízení,hlavně v tvůj prospěch

2009-02-25 18:58:29

Ahoj, omlouvám se že lezu na mazdaforum, když už ji nemám, ale tohle se mi stalo s motorkou a já dopadl tak, že spor se vlekl 3 leta a nedostal jsem ani korunu naopak, ja jsem byl podezřelý z mnoha přestupků atd, jenže zato sem si mohl já sám, kdežto tohle je evidentně vina někoho jiného. Nezbývá nic, než držet všechny orgány co mám a doufat, že ještě existuje spravedlnost, která funguje i na obyčejné lidi ne jen na TY druhé...

2009-02-25 19:33:33

JIZVA: Bohužel toto může potkat každého a většina lidí si nechá vylít "zvratky" na hlavu a buďto jim na lep skočí a nebo to po několika měsících vzdá. Já se v trestním právu pohybuji a tak vím co si můžu dovolit a na co mám nárok a jen tak někdo se mnou nevyčůrá, ale na toto jsem byl už krátký a tak jsem využil právníka. Tady jde o Správní právo a v tom plavu

2009-02-26 23:25:52

Tak mám opět další pokračování nekonečného příběhu a to dnes pro změnu s Českou pojištovnou ... pojistku na auto jsem u ČP zrušil tento měsíc a auto převedl do jiné pojišťovny - nemíním jim dál cpát peníze, když se chovají, tak jak se chovají.

Zažádal jsem tady o vypsání bonusu a ejhle - místo 107 měsíců bezeškodního průběhu jich tam bylo najednou jen 83. Neřešil jsem to a šel k nové pojišťovně, kde koukli do Asociace pojišťoven a zjistili, že auto nemám v evidenci pojišťoven od roku 2006 pojištěné Překvapilo mě to a nechápal jsem to jak je to možné, tak jsem mazal zpět na ČP, kde jsem se na to ptal a oni mě vyjeli "papíry" kde je vedeno, že jsem auto do února 2009 měl pojištěné a ještě mě vrací přeplatek. Nikdo mě ale nevysvětlil proč mám o 24 měsíců na bonusu méně, když jsem řádně platil pojistku - tak mě aspoň v pojišťovně vyšli vstříc a na centrálu ČP poslali dožádaní o vysvětlení. S tímto papírem a vysvětlením jsem mazal do nové pojišťovny, kde sice to vzali a nedělali žádné problémy, ale stejně musí čekat na vyjádření ČP proč nemám plný bonus

Bohužel mě nikdo nevysvětlil, že v Kanceláři pojistitelů mé auto figuruje jako nepojištěné od 28.02.2006 - to je takový bordel, že si už myslím, že to snad dělá někdo naschvál, protože po pojišťovně chci zákonné plnění

2009-02-27 07:29:10

Ahoj bojovniku ,

Ja by som do toho zapojil aj media . a nejaké inštitúcie "obchodnú inšpeciu " associácia poistovien a pod. nech majú trapas a moje meno by zapamatovali .

A hlavne by som poukazoval na to ze v inkriminovanom čase , ked sa stala udalost kto všetci a aky známy známich tam bnoli všetci . ( napr ten známi toho šofera a policajt toho druhého a pod. ) niečo takového si spominal . Na toto su media a verejnosť veľmi hakliví.

U nas je Slov. obchodná inšpekcia . a nejake nezavisle inštitúcie .

Urob kopie tých hlavných papierov a pošli im to . ak máš .čisté svedomie ( pokiaľ píšeš že máš ) tak v pohode nemáš čo stratiť..........

Ja som mal "podobný " problém so sociálnou poisťovnou , tú chuderu vedúcu aj s právníkom som zrušil až teraz sa trochu ( fakt len trochu ) hambím . Ono v podstate mali pravdu ale ani oni neplnili svoju zák povinnosť a využili zákonné lehoty v moj neprospech ... Ale to je dlhá history . .....

drž sa ..... hore hlavu

2009-02-27 15:02:57

GABRIEL: Média mě taky napadla, ale ještě tomu dávám čas jak dopadneme s právničkou na Ministerstvu dopravy - pokud tam potvrdí nebetyčnou nezákonnost Krajského úřadu, tak to bude snad už pro média zajímavé.

Bylo mě totiž blízkým člověkem co pracuje pro nejmenovanou TV sděleno, že za reportáže chtějí dost slušně zaplatit ... až to bude natolik zajímavé, že si na tom někdo může odstartovat karieru, tak pak jsou ochotní to udělat i bez honoráře - bez honoráře by to udělali, ale musel bych se jmenovat nejlépe Helenka Vondráčková nebo Jiří Čunek - pak by se na mě vrhli jako paraziti

2009-03-02 19:54:46

Tak tu mám reakci Ministerstva dopravy ... v krátkosti bylo mé advokátce sděleno, že Krajský úřad má možnost dle § 95 Správního řádu sám provést přezkumné řízení. Takže Ministerstvo předalo podnět zpět na Kraj do HK, kde si svoji nezákonnost už jednou potvrdili ... to je fakt už šaškárna

Už vidím jak Krajský úřad v Hradci Králové najednou přehodnotí své protiprávní stanovisko, když už ho jednou potvrdili ... no akorát to zase bude kolečko s HORKÝM BRAMBOREM.

2009-03-02 22:03:45

Hele a jak se to celý řešilo? Ve správním řízení? Už je na to pozdě, ale už při nehodě samotné když tam byl od jednoho účastníka svědek jeho strejda nebo tak, měl se vyloučit z řízení pro podjatost. Tudíž by jeho výpověď a svědectví bylo neplatné. Podjatostí se rozumí blízký kontakt účastníků řízení, rodina, přítel, atd..

2009-03-02 22:53:57

Richhies: Rozumím kam míříš - byl to soused - takže OSOBA BLÍZKÁ to nebyla - samozřejmě, že jsme poukazovali na nevěrohodnost výpovědi. Navíc dotyčný tam nebyl v době nehody, ale přišel až po nehodě ( asi po 15-ti minutách ). Jenže to je bez důkazů a tvrzení proti tvrzení. Navíc výpověď tohodle "svědka" vyvrátil i znalecký posudek ... prostě jen lhal pro souseda. Bohužel mu nelze prokázat, že vědomě lhal

Tady jde spíše o tu "šarádu", kdy Kraj jedná protiprávně, svoji protiprávnost si přípisem potvrdí a Ministerstvo dopravy mu opět odešle celý spis, aby provedl zase ten samý Kraj a člověk přezkumné řízení. Co asi tak můžou zkoumat a s jakým výsledkem? - nečekám, že by do třetice napsali, že pochybyli a jednali protizákonně a že své 2 předchozí tvrzení odvolájí a uznávají svoji chybu. Takže čekám, že za 2 další měsíce přijde odpověď od Kraje, že přezkumném řízení nezjistili svoje pochybení a opět celý spis bude muset Advokátka poslat na Ministerstvo dopravy - takže dalších 5-6 měsíců pryč.

Bohužel čas hraje proti mě, protože ze zákona se pojišťovna zbaví po 3 letech odpovědnosti a nebude muset mě případně vyplatit ( škodu na vozidle ), takže pak budu žalovat o náhradu škody Krajský úřad v HK a opět na novo pojede několikaletý spor.

2009-03-03 15:33:22

No , az tak by som to rozmyslel , s tym platenim do medii , kazdopadne na Slovacku by som vedel aj ovela lacnejsie . institucie . Markiza je v tejto veci velmi otvorena a urco nepyta nic. to by chudoba skrachovala , robia to "ako " formou nadacie , tak nejak .

Urco su aj v Cesku , sa najde nieco . Media pre obcanov .... , no platit by som za to

Podla mna necakaj , kludne to odstartuj mas tam toho dost pre , "lebo medved " .

2009-03-03 21:19:57

Gabriel: Víš - nejsi sám, kdo mě říká, že už jsem to měl dávno rozjet přes média, ale když už se do toho dám, tak chci aby to mělo pořádný náboj a případnou maximální dohru a tak proto čekám teď na přezkumné řízení od Kraje a pak případně na stanovisko Ministerstva dopravy - pokud tydle instituce se "vykašlou" na zákony, tak to rozhodně rozjedu ve velkém stylu. Potřebuji mít v ruce ale řádné pecky od nejvyšších míst - doufám jen, že nepřijede nějaká limuzína s černýma sklama a v tom lepším případě nedostanu do boudy s dovětkem - " vyser se na to" ... ale asi koukám moc na filmy

2009-03-06 00:52:04

Pánové...aktualne menim pojistovnu...a jaksi me presla chut

A tak si rikam zda reklama na CP o vyrizeni pojistny udalosti za 5 dní...bude asi pravda Pac je vubec nezajimaji okolnosti...

2009-03-08 19:01:58

SMEYO: Vyplatili škodu do 10 dnů - bohužel pouze na základě "podezření" ... čili v právním státě se všichni ohání presumpcí nevinny a pravomocným rozhodnutím a České pojišťovně stačilo pouhé podezření k vyplacení škody z mé pojistky. To, že to je teď všechno jinak ji nezajímá a odvolává se na "pravomocné rozhodnutí" - čili dělá si to co se jí zrovna více hodí. Takže už jen z tohoto důvodu budu dále bojovat a nenechám si kálet na hlavu.

2009-03-08 21:36:08

Kolego co najskor to daj do medii " ihned to rozjed" neoodaluj to , Casom sa to bude stat stare a neaktualne . Moze sa hoci co menit v tvoj neprospech .... Tu asi cas nehraje pre teba ... Este o mesiac vzjde nejaky dalsi debilny zakon alebo casom aj tie auta predaju co boli ucastnici v nehode a este sa to viac moze skomplikovat :::::: Moja rada teraz daj do to ho vse co mozes a mas !!

Dojde na moje slova !!

a nic nestratis, casom este aj mozes ty nieco zabudnut . bacha , chod do toho

1- . auto moto casopis , ( ) oni maju plno pravnikov a skusenosti - jednu kopiu posli tam .... tu aspon mozes aj dostta dalsie napady

2 - . obchodna inspecia - jednu kopiu posli tam .

3- . TV serial ( lebo medve ) . media pre motorizmus a podobne

chod do toho

s tym necakaj . Kazde dalsie rozhodnutie tým padom bude " pre tvoje dobro "= to znam. ak somarina tak to posles ako pokracovanie do medii , ak dobra sprava tak potom je pre teba OK

.....!

uzi
2009-03-10 14:09:44

je to fakt děs ja ti říkám že bych na to nervy nemel.

Tyhle zdlouhavý věci a nervy za to snad ani nestojí mlátí me z toho až srdce a to nekecám nedívám se už ani na pořady jako "černy ovce, občansky judo" atd. sem dost velkej nervák a asi bych z toho zmagořil nemam rad když se člověk musí domáhat spravedlnosti a hlavně když ho nikdo neposlouchá doufám ze chapes co myslím.

ALe stejně jestli to chceš dotáhnout do tvého zdarnyho konce tak to dej do médii (podle me)

přeju hodne hodne hodne stesti a sylny nervy. Maš muj obdiv že si se do toho dal.

2009-03-11 19:47:48

Tak jsem si podruhé zažádal o zaslání potvrzení o bezeškodním průběhu od České pojišťovny. A teď se zase budete divit - v prvním případě ( viz. výše, jak jsem už psal ) mě nezapočítali bonus od roku 2006 do roku 2009. Teď mě přišla druhá odpověď od pojišťovny, kdy mě dokonce nezapočítali bonus od roku 2002 do roku 2009. Tak já už si fakticky myslím, že si snad někdo musí dělat ze mě prdel, protože snad tak blbý lidi v pojišťovně nemůžou dělat, aby mě vždy napsali něco jiného

Do dnešního dne mě opět nikdo na České pojišťovně nevysvětlil, jak je možné, že od roku 2006 mám vedené auto v Kanceláři pojistitelů jako nepojišťěné, když celou dobu platím pojistku České pojišťovně a mám nejen doklady od plateb, ale i pravidelně dostávám zelené karty na pojišťěné vozidlo!

2009-03-11 20:57:55

MEDIA, MEDIA , MEDIA MEDIA, MEDIA , MEDIA MEDIA, MEDIA , MEDIA MEDIA, MEDIA , MEDIA MEDIA, MEDIA , MEDIAMEDIA, MEDIA , MEDIAMEDIA, MEDIA , MEDIA MEDIA, MEDIA , MEDIA MEDIA, MEDIA , MEDIAMEDIA, MEDIA , MEDIA MEDIA, MEDIA , MEDIA MEDIA, MEDIA , MEDIA MEDIA, MEDIA , MEDIA

AUTO NOTO CASOPIS, AUTO NOTO CASOPIS, AUTO NOTO CASOPIS, AUTO NOTO CASOPIS, AUTO NOTO CASOPIS, AUTO NOTO CASOPIS, AUTO NOTO CASOPIS, AUTO NOTO CASOPIS, AUTO NOTO CASOPIS, AUTO NOTO CASOPIS,

NECAKAJ, NECAKAJ, NECAKAJ, NECAKAJ, NECAKAJ, NECAKAJ, NECAKAJ, NECAKAJ, !!


Odpovědět

1  2