Fórum - Téma


Únik kapaliny ostřikovačů


Fórum 6 GG / GY Únik kapaliny ostřikovačů

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2013-11-07 07:38:55

Zdar Magďáci, vyskytl se mi na Mazda 6 GG 2002 poněkud neobvyklý problém. Nalil jsem do prázdné nádržky na kapalinu do ostřikovačů plných 5l nemrznoucí směsi. Cestou domů jsem jednou ostříkl sklo, dovnitř se natáhl smrad metanolu. Už jsem byl skoro doma, tak mě to nepřišlo jako nic znepokojivého, že se to nevyvětralo. Ale druhý den ráno jsem vlezl do auta a smrad jak v nepovedený palírně . To mě pochopitelně už zarazilo, tak jsem se podíval pod kapotu, kde byla nádržka den před tím plná po okraj... teď jsem ani neviděl hladinu. Nyný je to cca 4 dny a vyrvale smrdí až hrůza. Takže otázka zní-nenapadá vás místo, kdy mohlo dojít k problému, že to tak nechutně smrdí v interiéru? Ještě teda musím doplnit, že mi někdy v létě přestal ostřikovat zadní ostřikovač, takže teoretiky by mohl být problém ve vedení k němu, ale vůbec netuším kudy to tam vede. Nic vlhkého jsem v interiéru nenašel.... Nemáte někdo podobnou zkušenost?

2013-11-07 08:27:45

Neco podobneho se mi kdysi stalo na minulem aute. Ale tam byl problem v tom ze jak zacaly prvni mraziky na zacatku zimy, a ja mel v nadobce jeste letni smes tak zmrzla a ta nadobka nepatrne praskla. A smrad byl potom v interieru taky trochu protoze to odkapavalo na kraj motoru ktery byl zahraty.

2013-11-07 08:48:30

meikyq: přemístěno, prosím dodržuj pořádek na klubu

ADMIN

2013-11-07 09:28:41

meikyq: no pokud jsi neostrikoval zadni okno tak to nema vliv na ubytek. Kdyby byla praskla hadicka k zadnimu tak bys musel ostrikovat a pak by to nekam zatykalo. Ale tohle si myslim ze bude praskla asi ta nadrzka. Zkus se nekdy podivat jestli nemas pod autem louzi.

2013-11-07 16:00:05

nahasapimapetilon: No zkusil jsem ostříknout zadní sklo, takže by to mohlo být i v tom. Na druhou stranu s letní směsí jsem to také několikrát zkoušel a nikdy nebyla uvnitř cítit (letní neni tak agresivní, takjsem si toho nemusel všimnout). Kdyby byla prasklá nádržka a kapalo by to na motor, tak to bude smrdět vevnitř hlavně při jízdě ne?|Nejhorší to je, když auto x hodin stojí (parkoval jsem ho vyvětraný). To tam člověk vleze a je to hroznej humáč... pak otevřu okýnka a je to dobrý, během jízdy to moc necejtim... Divný je to. Až bude čas, zkusim to lépe prozkoumat.

2013-11-08 09:10:55

Tak mám nové zjištění Nevím jak jsem to mohl tehdy přehlédnout, možná to ještě tolik neprosáklo- ale mám tou kapalinou nasáklý koberečky pod gumama spolujezdce a místa za ním Co jsem koukal na vedení hadičky k zadnímu ostřikovači tak mě napadá jedině, že to prasklo někdy hned v místě výstupu z motorového prostoru, ale i tak moc nechápu, jak by se to mohlo dostat až k zadním sedačkám. Čerpadlo zadního ostř. jsem spustil 1x tak na 3 sec...

2013-11-08 12:45:07

meikyq: Pak by se to jako logicka pricina jevila ten ostrikovac ... kdyz ostriknes ... tece to do auta. no a pokud to mas nasahly v kobereckach tak to jen tak nevyschne ... Ja kdyz jsem utopil Subaru a mel jsem vevnitr 20 cm vody tak jsem to pak susil jeste 3 dny. ale to jsem vytrhal izolaci mezi kobercem a podlahou (ta byla jak houba) a sprajcnul jsem mezi podlahu a koberec prkno aby to vetralo ... Proste zatim neostrikuj a pak az se mna to dostanes tak to rozeberes a kouknes jestli neni nekde rozpojena nejaka spojka nebo nepraskla hadicka...

2013-11-08 12:51:14

On je taky docela prů*er v tom, že když ti někde praskne hadička, tak to má tendenci téct i když neostřikuješ, protože ty čerpadýlka nefungujou jako nepropustnej ventil, ale tak, že při provozu natlakujou ty hadičky aby to stříkalo z těch trysek a ty trysky samotný jsou vlastně to co omezuje aby to samo neodtékalo, když se neostřikuje.

Jednou jsem si potřeboval někde rozpojit hadičky, abych se dostal k něčemu jinýmu a teklo to vesele samo od sebe.

Funguje to pak při přerušení hadičky jako když se vysává hadičkou benzín z nádrže.

2013-11-08 12:52:49

deri: Aha ... hmmm no tak to sem nevedel Zajimave zjisteni...

2013-11-08 13:03:28

deri: To by vyslvětlovalo, proč tam toho vyteklo tolik

Ale to tim vysáváním benzínu z nádrže .... to by to muselo prasknout pod úrovní hladiny v nádržce, aby fungoval samospád... což vlastně možná vše vysvětluje. Pač když to prasklo, bylo tam po málu letní směsi, takže nevyteklo nic. Pak jsem dolil do plna zimní, vyteklo mi 3/4 nádržky do auta a zbytek zůstal, takže přední ostřikovače dál fungují... No tak to budu sušit fakt dlouho Snad nebude pršet o víkendu, to bych to mohl zkusit na chalupě rozebrat...

Tak zatím všem díky za plodnou diskuzi a pak napíšu jestli jsem něco objevil

2013-11-08 13:04:53

ono tomu pak taky trochu pomáhá setrvačná síla při rozjíždění atd, kdy ta hladina neni úplně to rozhodující

2013-11-08 13:12:33

deri: To je taky fakt ....

2013-11-11 08:40:07

Takže problém vyřešen. Pod A sloupkem byla rozpojená spojka. Respektive ona spojka je zároveň průchodkou v plechu, která z plechu vypadla. jak to pak vyselo jenom na hadičce, tak se to vyklepalo ven. Musel jsem vyhodit izolaci z pod koberce, ta byla strašně nasáklá.

Teď můžu jen doufat, že se příště nestane při plné nádržce


Odpovědět