Fórum - Téma


Trestný bodíky


Fórum Dopravní přestupky Trestný bodíky
2010-05-07 19:38:30

Lidičky mam menši otazečku ? Malinko sem prekročil rychlost kde je nesmyslne dana 70 tka a ejhle v tu ranu projizdim kolem chlupatejch kteri byly schovani ale policajti byly v aute do kdy mam čekat obsilku a kolik je bodiku za to ?

2010-05-07 20:03:10

záleží vo kolik jsi překročil ale pokud se odvoláš na osobu blízkou tak by to mělo projít v poho a nic Ti neseberou... a kdyžtak se proti rozhodnutí odvolávat a odvolávat a za rok je to promlčený... mě taky nic nesebrali... a fotečka přišla.. osoba blízká a konec zdař bůh

kdyžtak tady na tomto odkazu cuir dával přesný znění jak to sepsat

http://323f.cz/forum/view...=150188&highlight=#150188

tak a teď jsem zvědavej kdo tu zase bude moralizovat a jakej z tohohle zase vznikne flejm

každopádně přeju good luck a hlavně nic neplatit

2010-05-07 20:18:17

jj taky sem si pri cteni Tveho prispevku zive predstavoval ty bourlive reakce 8-)

jinak k tematu - ne vzdy obsilka taky prijde no....

2010-05-07 21:35:01

POZOR ! je zmena zakona a ty jakozto majitel motoroveho vozidla musis vedet kdo v danou chvili vozidlo ridil cili v tom zneni je potreba upravit vetu na to ,ze vis kdo to ridil ,ale ze jim to nepovis, protoze se jena o osobu blizkou....pokud by si napsal ,ze nevis...tak jak je to v tom prohlaseni co sem tam postoval, tak ti napari peknou pokutku...kazdopadne osoba blizka te zachrani od pokuty ,ale body ti stejne napari Ale aspon neco clovek usetri....

2010-05-07 22:26:04

Hans: Osoba blízká funguje jen při žádném či téměř žádném důkazním materiálu - pokud ho natočili či vyfotili a jeho obličej bude průkazný, tak mu při odvolávání na osobu blízkou dají ten největší flastr, kterej je možný.

Na závěr dám jeden postřeh z Německa - tam, když někomu ( soukromé osobě ) přijde předvolání a dotyčný se odvolá na osobu blízkou, tak jako povinnost dostane vést ve svém soukromém vozidle KNIHU JÍZD. Pokud ho pak zastaví poliši a knihu jízd nemá ve vozidle, tak je tam flastr okolo ( nevím to do detailu ) 1.000 Euro.

2010-05-07 22:55:39

pokud přijde obsílka přímo od policie,tak je povinen se dostavit osobně k podání vysvětlení a tam už to podle fotky na osobu blízkou neukecá.písemné vyjádření podle výše uvedeného vzoru funguje pouze v případě,že fotka přijde ze stacionárního radaru,který si pořídila nějaká obec a přestupky řeší její místně příslušný úřad.

2010-05-07 23:23:14

§ 61

Podání vysvětlení

(1) Policie může požadovat potřebné vysvětlení od osoby, která může přispět k objasnění skutečností důležitých pro

a) odhalení trestného činu nebo přestupku a jeho pachatele,

b) vypátrání hledané nebo pohřešované osoby anebo věci, nebo

c) přípravu a výkon opatření k zajištění bezpečnosti osoby chráněné podle tohoto zákona nebo jiného právního předpisu,

a v případě potřeby ji vyzvat, aby se ve stanovenou dobu, popřípadě bez zbytečného odkladu, je-li to nezbytné, dostavila na určené místo k sepsání úředního záznamu o podání vysvětlení.

(2) Dostaví-li se osoba na základě výzvy, je policista povinen s touto osobou sepsat bez zbytečného odkladu úřední záznam o podání vysvětlení.

(3) Podání vysvětlení nesmí být od osoby požadováno, pokud by tím porušila zákonem stanovenou nebo státem uznanou povinnost mlčenlivosti, ledaže by byla této povinnosti příslušným orgánem nebo tím, v jehož zájmu tuto povinnost má, zproštěna. Osoba může vysvětlení odepřít pouze, pokud by jím sobě nebo osobě blízké způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za správní delikt.

(4) Kdo se dostaví na výzvu podle odstavce 1, má nárok na náhradu nutných výdajů a na náhradu ušlého výdělku. Náhradu poskytuje policie. Nárok na náhradu nemá ten, kdo se dostavil jen ve vlastním zájmu nebo pro své protiprávní jednání. Nárok na náhradu zaniká, jestliže jej osoba neuplatní do 7 dnů ode dne, kdy se na výzvu podle odstavce 1 dostavila; o tom musí být osoba poučena.

(5) Nevyhoví-li osoba bez dostatečné omluvy nebo bez závažných důvodů výzvě, může být předvedena. Úřední záznam o podání vysvětlení je policista povinen sepsat bez zbytečného odkladu po jejím předvedení; po sepsání tohoto záznamu policista osobu propustí.

(6) O předvedení sepíše policista úřední záznam.

Čili dle dikce zákona tu máte jasnou odpověď ....

1) na výzvu k podání vysvětlení se dostavit musíte jinak vás policie někde sbalí a předvede se vší parádou k podání vysvětlení ...

2) na služebně poté můžete s odvoláním na osobu blízkou odmítnout vypovídat

Tam půjde hlavně o to jaké budou důkazní materiály proti vám - policie nemá povinnost vám ukazovat důkazní materiály a pokud odmítnete vypovídat, tak s dobrým důkazním materiálem to skončí tak jako tak na správním řízení, kde vám krom pokuty smrknou v Příkazním řízení i náklady na správní řízení, takže místo pokuty, např. 1.000,-Kč za rychlost a 1 bod dolů - dostanete pokutu 1.000,-Kč, 1 bod dolů a k tomu 1.500,-Kč k úhradě za náklady řízení. Takže s tou osobou blízkou vyrukovat jen v případě, že jste si jisti, že neexistuje kvalitní záznam či foto a někdo vás jako svědek nepráskne.

2010-05-07 23:35:05

Pokud jednate slusne a nenarazite na blbce, tak casto osobu blizkou nabidnou a dopadne to i tak dobre. Ale jako vzdy fakt zalezi, na koho tam clovek narazi. A casto maj radi, kdyz clovek slusne uzna vinu a ponizi se a omluvi se... Oni se pak cejtej lip a nebejvaj pak tak drsny. Je to o pristupu.

2010-05-08 00:04:49

presne jak pise Blueberry: zalezi na dukaznim materialu...ale co si budem nalhavat...ty kamery opravdu za moc nestoji a zadna fotka neni stoprocentni dukaz, staci se ostrihata razem to muze bejt muj bratr a dokazte to ze sem to byl ja, kdyz na fotce neni skoro nic videt...

marabu: ja mam spolicajty trochu jine zkusenosti, kazdopadne zakladem je bejt slusnej nooo a spise s emi osvedcilo delat uplne blbyho a neznalyho nez chytryho co vi ,ze to porusil,ale i presto trva na snizeni pokuty...

Jinak ja sem ochhotnej zaplatit pokutu ,pokud je opravnena tak mi to nedela problem nest vinu a trest, ale pokud je to vylozena buzerace tak mi to opravdu vadi a pak nevaham pouzit osobu blizkou. Momentalne mam na stole pokutu na 1000 a byla splatna minulej mesic patnacteho a zatim sem ji nezaplatil...jednalo se vylozene o buzeraci a jen kvuli tomu ,ze sem jel ve sluzebaku sem musel zastavit :( fakt k zlosti... a nejlepsi na tom je to ,ze ani ten policajt neni neomylnej a neskontroloval zelenou kartu. Chtel sem s tim na nej vyrukovat a zapsat to do protokolu aby kdyz ja mam platit tak aby i on byl bez premii, kdyz je tak nelitostnej. jenze jsem zjistil ze karta neni podepsana tak sem radeji drzel hubu abych to nemel za dalsi litr....na firme sem pote volal na pojistovnu a zjistil jsem ,ze je to novej typ zelene karty ,ktera jiz nemusi bejt podepsana. Takze tuplovane k zlosti...mam k zaplaceni pokutu za uplne banalni prestupek, kde se jednalo vylozene o buzeraci a o cihanou a policajt pri kontrole porusil zakonem anou povinost a ja mu v podstate nic nemuzu. Kazdopadne pro priste to vim a jiz to budu chtit zaprotokolovat.

Jen sem se nenapadne zeptal ,proc po me nechtel zelenou kartu ukazat. Odpoved byla, protoze jsem videl ,ze tam mate zeleny papir a mate s tim nejakej problem jako ? moc dobre vedel ,ze je v ouzkejch a kdyz bych rekl ,ze jo tak je bez bonusu...ale ja ji nemel podepsanou a nevedel sm ze je to novej typ tak sem to nechal bejt...takze takova mala informace pro vas :) Jo a jeste me ten policajt stavel bez cepice...cili to nebyl policista ve stejnokroji. Dalsi duvod proc si porizuju kamerku, abych mohl tuto skutecnost dokazat, protoze policajti na ten stejnokroj vylozene kaslou a delaji si co chteji....takze napred zamest pred vlastnim prahem a pak teprve buzerovat a votravovat.

2010-05-08 00:09:11

nj rikam ze zalezi na koho narazis no;)

A jak to myslis s tim zaprotokolovani toho, ze neskouk zelenou kartu?

2010-05-08 00:20:36

Cuir: Nechci tě nijak poučovat, ale policista NEMÁ POVINNOST od tebe vše ( ŘP, OP, OTP, pojištění ) vyžadovat, ale MÁ PRAVOMOC to po tobě vyžadovat a to je velkej rozdíl.

Jinak máš pravdu s tím, že od jisté doby ( tuším listopad 2009 ) už nemusí být zelená karta ( ta nová ) podepsána - dokonce už tam není kolonka na podpis.

2010-05-08 08:13:49

konecne tam ta kolonka neni - byl to nesmysl!

2010-05-08 08:50:42

Blueberry: zkusim zjistit, protoze se mi zda ze sem to cetl nekde na netu a zaroven mi to rikal otec od pritelkyne ,ktery je pojistovakem jiz mnoho desitek let a vi o cem mluvi..je jasne ,ze i on nevi vsechno..proto to zkusim pozjistovat. Protoze je logicke aby to policiste kontrolovali. On sice videl zelenej papir ,ale ja kdyz sem to potom a odesel do auta psat blocek, rozbalil a zjitil ze sou tam jeste tri karty neplatne. Takze podle me by to fakt kontrolovat meli a bez vyjimky.

2010-05-08 09:32:22

Ja sem v Nemecku proletel na 80ce kolem radaru 130, vyblysklo me to, ale nic nikdy neprislo. Uz je to vic jak 2 roky

2010-05-08 10:06:07

Blueberry:- mám taky dotázek. Známá koupila starší auto už s pojištěním a zelenou kartou na jiné jméno a spz (vinko souhlasilo) i tak dostala pokutu 500kč. Je to možné?

2010-05-08 22:33:05

Luda: Pokud vozidlo změnilo vlastníka a došlo k výměně RZV, tak je povinnost ( pokud mě mé vědomí neklame ) nového majitele vozidla toto vozidlo pojistit, protože stará pojistka je neplatná. Čili defakto vozidlo není pojištěné - to musí udělat nový vlastník vozidla.

Nevím jestli jsem to napsal dost srozumitelně, ale pokud ta kamarádka dostala 500,-Kč pokutu, tak je to naprosto oprávněné - nakonec může být ráda, že ji tu pokutu dali, protože v tomto případě by se to mělo nejspíše oznamovat na správní úřad, kde je pokuta tuším 20.000,-Kč.

Pokud bys to chtěl vědět přesně s tou pokutou, tak bych musel hledat - každopádně pokuta 500,-Kč je asi to nejmenší zlo.

2010-05-08 22:44:21

Cuir: TADY MÁŠ PŘÍMO PARAGRAFOVÉ ZNĚNÍ

zákon č. 361/2000 Sb.

§ 6, odst. (8) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe

a) řidičský průkaz,

b) osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu2),

c) doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla podle zvláštního právního předpisu9),

d) doklad o zdravotní způsobilosti, pokud jde o řidiče podle § 87 odst. 3.

odst. (12) Na výzvu policisty je řidič motorového vozidla povinen předložit doklady podle odstavce 8 policistovi ke kontrole. Na výzvu strážníka obecní policie ve stejnokroji nebo celníka9d) ve stejnokroji je řidič motorového vozidla povinen předložit strážníkovi ve stejnokroji nebo celníkovi9d) ve stejnokroji ke kontrole doklady podle odstavce 8 písm. a) a b).

2010-05-09 08:29:29

Blueberry: přesně jak píšeš. např. jeden nesmysl je ten, že koupím auto, před přepisem musím mít povinné, které je na starou značku a tudíž i na kartě je stará značka, přepíšu ho a musím běžet na pojišťovnu/psát dopis, aby mi poslali novou zelenou kartu. asi by bylo lepší, kdyby tam byla kolonka, kde by mi dopravka novou značku dopsala a byl by klid. samozřejmě chápeme, že je to tak kvůli kontrole a kvůli tomu, aby ta pojistka aspoň nějaká byla v době přepisu.

2010-05-09 09:56:37

Špatně jsem se vyjádřil já , to auto bylo prodáno v rodině SPZ je stejná , pojistka dobíhala. Přepisovat se mělo až po měsíci.

2010-05-09 10:10:04

Luda: Pokud nedošlo k odhlášení pojištění vozidla od původního vlastníka a vozidlo nebylo také v "polopřevodu" ( původní vlastník ho ještě neodhlásil ), tak vozidlo má platnou pojistku a pokuta je logicky nesmysl, ale ber to tak, že to co ti kamarádka řekla nemusí být přesné a ve skutečnosti to mohlo být malinko jinak, ale kdyby to bylo tak jak píšeš, tak je to nesmysl - je to jako kdybys dostal pokutu za to, že řídíš vozidlo svého kamaráda nebo vozidlo firemní jen proto, že pojistka není na tebe.

Dodám ještě, že pokud pokutu zaplatila či si převzala proti podpisu pokutový blok na místě nezaplacený, tak na zadní straně je, že se proti tomu nelze ODVOLAT - samozřejmě jde požádat o rozbor oprávněnosti pokuty, ale teď jde o to jestli se kvůli 500,-Kč nervovat, sepisovat žádosti o prověření oprávněnosti pokuty či si platit advokáta a někam dojíždět. ( aby to nevyšlo ještě dráže ) .... k tomu lze jen dodat, že pokud se to tvrzení kamarádky zakládá na pravdě, tak policista pochybyl a u kamarádky lze jen říci, že NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ.


Odpovědět