Fórum - Téma


Třes volantu


Fórum Technický koutek Třes volantu
2010-08-28 19:35:04

Dobrý den. Mám problém se svou Mazdou Xedos 2.0. Za jízdy a pak hlavně při brzdění se mi dost silně třese volant, vlastně nejen volant. Připadá mi, že se třese celé auto. Při vysokých otáčkách, např. zařazena 4, otáčky cca 4500 otáček, rychlost kolem 100km/h, volant takřka neudržím. Nevíte, čím by to mohlo být ? Nemohou být na vině např. přední brzdové destičky ? Ty moje jsou už dost opotřebované a jejich výměna je naplánována na víkend. Děkuji moc za případné odpovědi.

2010-08-28 22:44:53

Cauky Terko, to mas docela vazny problem. Predpokladam, ze kola mas radne dotazeny. Takze dal, budou to ty brzdy. Pokud se Ti rostrese volant pri brzdeni tak Ti mohou hazet kotouce protoze se prehraly pri dlouhem intenzivnim brzdeni nebo jsou ty desticky sjety uplne na kov a to by byl slyset i pisklavy zvuk. Az zastavis tak sahni na vsechny disky a pokud na nekterem neudrzis ruku tak to je konec. Pozor, nespal se! Opatrne dojed nekde kde Ti to opravi. Nejezdi s tim.

2010-08-29 11:33:40

Ahoj. Tak jsi měl asi pravdu. Udělala jsem zkušební jízdu a zjistila, že horký byl jen přední pravý disk, ostatní byly studené. Doufám, že až mi vymění ty destičky, tak to přestane. Kotouče jsem zkontrolovala, z obou stran a nijak poškrábané nebo zničené nejsou, naštěstí jsou ještě hladké. Díky bohu... děkuji moc za pomoc...

2010-08-30 23:30:03

klasika rozdělat brzdiče, vyndat pístky, vymejt, vyčistit promazat, zkontrolovat prachovky, a bouchnout zpátky na auto. Při tý příležitosti odzvdušnit a vyměnit brzdovku.

TO jestli jsou kotouče oka nebo ne se dá poznat pokud to vibruje i při studenejch brzdách tzn pokud to vibruje v těch samých nebo menších rychlostech při ne tak intenzivním brzdění atd.. tak jsou vyhřátý a zvlněný, otázkou je jestli to bude dělat i po repasu, spíš bych si tipnul že kotouč bude oka a dělá to jen to že se vyhřejvá.. ale vyhřejvá se zbytečně...

šikovnej mechanik si s tím za odpoledne poradí a investice podle mě krom práce bude jen za tu brzdovku... případně prachovky a opravná sada, záleží v jakým stádiu se ty brzdy nacházej.


Odpovědět