Fórum - Téma


Topení


Fórum 3 I BK Topení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 3 I BK  |  Naše vozidla2014-12-04 22:44:08

Dnes mi z ničeho nic začlo blbnout topení. Topil jsem na 22 stupnu a najednou mi fouká studený vzduch. Jak jsem jel večer z práce tak to samé.....prvních 15min v pohodě a pak zase totálně studený vzduch. r.v. 2006, 1.6 nafta

MAX6  
J.
2014-12-04 22:48:22

bohusdk: Okamžitě zkoukni jestli ti neubyla voda jak v expanzce tak v chladiči (teď nevim jestli u BK nafty se dá kouknout do chladiče). Kadopádně tohle vypadá na zaseklej termostat. S tim bych i zkontroloval do jakýho mrazu je nastavená chladící kapalina (ideál je -35°C). Hlavně bych to řešil rychle než se potentonuje něco víc a bude to stát i víc peněz (termostat sám o sobě je levnej).

Poslední týden registruju hodně těhle problémů a většinou to bylo přimrzlim termostatem v důsledku blbě nastavený nemrznoucí kapaliny.

2014-12-04 22:57:34

hned zítar kouknu,ale průběžně sleduju kolik mám mám fridexu v nádobě a zatím jsem neměl problém....ten fridex jsem kupoval asi před dvěma měsíci a nevzpomenu si do kolika stupnu je,ale to si zjistím. Je normální že když jezdím trochu ostřeji že mi chladič po vypnutí motoru jede ještě třeba 2minuty?

kdyby byl zaseklý termostat tak mi přece teplota chladicí kapaliny vystřelí až nahoru ne? takhle jí mám uprostřed budíku

MAX6  
J.
2014-12-04 23:02:07

bohusdk: No já už se taky takhle jednou spálil,že jsem koupil od Český firmy předem namíchanou nemrznoucí směs do -35°C a po kontrole přes refraktometr jsem zjistil že je byla jen do -10°C.

Takže na tohle bacha.

Každopádně bych zkouknul ten termostat jestli se nezasekává,protože tohle bejvá docela častá příčina. BK z 2006 je pořád dost nový aby tam byl problém třeba s vodní pumpu (i když ta taky přichází lehce v úvahu).

No 2 minuty je docela dost. To že dokáže jet ventilátor i po chcípnutí je normální a většinou to bejvá do řádu desítek vteřin. U nafty moc nevim...

Teplota se zaseklim termostatem by vystřelila nahoru až po nějaký chvíli,ale záleži jestli ten termostat není třeba jen přidřenej a hlavně o tom jak ukazuje teplota jsi se předtím nezmínil. Můžeš zkontolovat hadice,jestli není nějaká vypadlá nebo na pomačkání není měkká/prázdná.

2014-12-05 12:53:14

Tak příčínou byla pravděpodobně nizká hladina chladící kapaliny v nádrži....nechápu to....každý měsíc si kontroluju základní věci v autě a najednou otevřu kapotu a tam skoro žádná chladící kapalina....co může být příčinou? kdysi jsem měl podobný problém na jedné alfě a musel jsem měnit chladič :(

Tak problém bohužel nevyřešen....večer jsem jel z práce a byl jsem na maxu s chladící kapalinou a jak jsem přijel domů tak polovina nádrže je pryč :(.........nějaké rady? prasklá hadička?


Odpovědět