Fórum - Téma


test mazda 6


Fórum Pokec všeobecný test mazda 6
2008-10-27 15:00:41

http://www.novinky.cz/cla...agon-nenapadne-dobra.html

2008-10-27 15:17:38

Mazda 626 poslední generace (GF) vyráběná na přelomu tisíciletí byla v roce 2002 vystřídána převratnou novinkou v podobě Mazdy6. Sportovně laděný vůz velmi rychle získal na oblibě a po letech provozu ho můžeme označit za nadprůměrný a spolehlivý. Letos vstoupila na trh druhá generace, která má být ještě lepší, hezčí a hlavně lehčí. Nová Mazda6 startuje na ceně 609.900 Kč ve verzi sedan s benzínovou osmnáctistovkou. Za pětidveřový hatchback je nutné připlatit patnáct tisíc navíc a za dlouhou verzi kombi dalších patnáct tisíc korun.

Mazda6 2.0 MZR WGN - bokMazda6 vtrhla na český trh rovnou ve třech karosářských variantách. K dispozici je čtyřdveřový sedan, pětidvéřový hatchback a námi testované kombi, u Mazdy označované přídomkem Wagon, které je z výše uvedených nejdelší (+30 mm). Šířka je pro všechny verze shodná, na výšku měří více jen kombi (+50 mm). Rozvor je u všech provedení stejný (2725 mm). Přes snížení váhy je karoserie kombíku pevnější díky použité vysokopevnostní oceli o 25% (u liftbacku je to dokonce 30%). Karoserie je nyní aerodynamičtější (koeficient odporu vzduchu poklesl u verze Wagon na cx=28). Nutno uznat, že verze kombi je v případě "šestky" po stránce designu hodně povedeným vozem. Nekoná se žádné přiroubování batohu. Vše až překvapivě harmonicky ladí a působí dojmem vyzývavosti.

(+) design

Interiér: propracovaný kufr

Mazda6 2.0 MZR WGN - intPodélný displej zakončující středovou konzoly nabízí všechny důležité údaje počínaje údaji klimatizace a ventilace, informacemi audiosoustavy a palubního počítače. Mezi nimi je však nutné přepínat pomocí tlačítek a kolíbkového ovladače. Na ovládání je nutné si chvilku zvykat. Středová konzole ukrývá tři kruhové ukazatele které vynikají příkladnou čitelností a přehledností. Volant je podélně i výškově seřiditelný. Sedadla poskytují dostatečnou oporu a seřiditelnost všemi směry. Ta zadní poskytují dostatek prostoru (díky verzi kombi je dostatek prostoru i nad hlavou cestujících).

Mazda6 2.0 MZR WGN - kufrZavazadlový prostor v základním uspořádání pojme na 519 litrů zavazadel, což díky pravidelnému tvaru stačí i pro delší rodinné dovolené. Jednoduchým sklopením zadních sedadel vznikne prostor o objemu 1751 litrů s naprosto rovnou ložnou plochou. Chválu zaslouží nízká nakládací hrana a také inteligentně řešená krycí roletka, která se vyklápí zároveň s pátými dveřmi a tím odpadá nutnost ji zatahovat a vytahovat.

(+) zavazadlový prostor /tvar, rovná ložná plocha, jednoduché sklápění sedadel, nízko položená nakládací hrana, praktická roletka/

(+) ergonomie

(+) audio-soustava Bose

(-) ovládání palubního počítače

(-) absence příplatkové výbavy a individualizace vozu

Motor: živý dvoulitr

Mazda6 2.0 MZR WGN - motorZážehový atmosférický dvoulitrový agregát známe z minulé generace Mazdy6 a trojkového modelu. Dle mého názoru často opomíjený agregát patří mezi nejlepší dvoulitry na trhu. Jeho kultivovanost je dech beroucí a produkovaný zvuk ve vyšších otáčkách je uchu maximálně lahodící. Exceluje ochotou jít do otáček a rychlou reakcí na plynový pedál. V předchozích modelech se osvědčil i po stránce spolehlivosti. Se spotřebou na tom také není špatně, což dokázal v testu spotřeby.

(+) zvukový projev

(+) kultivovanost

(+) adekvátní spotřeba

TIP: Mazda6 - spořivá atletka

Jízdní vlastnosti: mrštné kombi

Nová "šestka" je postavena na zdokonalené platformě generace minulé. Hydraulický posilovač řízení byl nahrazen elektrickým, který jde příjemně ztuha, ale o dění pod předními koly neinformuje tolik, jako jeho předchůdce. Nevadí. Mezi konkurencí stále patří do kategorie lépe nastavených.

Mazda6 2.0 MZR WGN - jizdaAni jednou jsem "šestku" nenachytal, že by v nějaké situaci zaváhala. Oblouky opisuje s nevídanou přesností, táhlé zatáčky zvládá s minimálním náklonem a naprostou jistotou. Navíc k ostřejšímu jízdnímu stylu dodává noblesní chování. Dokonce si poradí i s průjezdy zatáčkami s nerovným povrchem vysokou rychlostí. Pokud máte zapnutou stabilizaci, o všechny korekce se postará. Pokud ne, nenaložený zadek odskáče trochu do strany, ale nic tragického se nestane. Se šestkou lze jet na okresních silnicích plných zatáček pekelně rychle. Neznám ve střední třídě kombi, které by se tak lehce a ochotně vrhalo na základě pokynů volantem do zatáček. Šestka Vás nutí stále přidávat na tempu a po sléze zjistíte, že nájezdové i výjezdové rychlosti z osvědčených zákrut jsou na verzi kombi překvapivě vysoké. Šestka se prosmýkne zatáčkami jako had. Počítejte však s tím, že pokud vůz naložíte až po střechu, nebudete si moci výše popsané chování dovolit. Na nějaké výraznější dovádění dvoulitr prostě nestačí, což by se navíc nelíbilo ani naložené zádi.

(+) obratnost

(+) řazení

(+) brzdy

Závěr: radost řídit

2008-10-27 15:36:44

Dva lepší testy jsou na tipcars.com

2008-10-27 15:38:42

To buldok...jojo však je to s tipcars.................

2012-10-01 13:12:32

Zdravím Mazďáci,

přináší Vám srovnávací test Mazda 6 / Toyota Avensis:

Kdo myslíte, že vyhrál?

http://www.ceskatelevize....oyota-avensis-vs-mazda-6/

maxim, 2012-10-01 13:12:32 napsal:

Zdravím Mazďáci,

přináší Vám srovnávací test Mazda 6 / Toyota Avensis:

Kdo myslíte, že vyhrál? ..

http://www.ceskatelevize....oyota-avensis-vs-mazda-6/

2012-10-02 13:47:36

tak tohle je na pytel test. zajimavejsi by byl test 6 vs. accord.

2012-10-02 15:59:30

Všechny tyto testy stojí za prd,hlavně když to plácá Lutonský


Odpovědět