Fórum - Téma


Tech. koutek - Poškrábané plasty


Fórum Technický koutek Tech. koutek - Poškrábané plasty
2008-10-01 17:47:11

Ahoj všem,

při opravě rádia došlo bohužel k dost výraznému poškrábání okolních plastů. Několik hodně hlubokých rýh, takže přeleštění nepomáhá. Zkoušel jsem vrakoviště, ale zatím se moc nedaří. Nemáte někdo nějaký typ?

Díky T.

2008-10-01 17:55:07

Já bych hluboké rýhy zatmelil , vybrousil a celé pak přelepil samolepící fólii. Není to drahé a získáš úplně nový vzled. Koukni na fotky auta Doris, tá to má v dokonalém provedení

2008-10-01 18:10:26

Zatmelit, přebrousit a stříknout. To jsem taky chtěl. Ale bylo mi v servisu porazeno, ať jsem opatrnej. Že to na několika 6 také zkoušeli a nic moc. Barva prý moc nedrží ...

Doris to má krásný. Ale když si představím, že budu vyrábět šablony a vystřihovat, tak se mi do toho moc nechce.

2008-10-06 10:30:54

Dorčino auto nemá chybu , viděli jsme ho s manželkou na vlastní oči, když jsme se s Doris a jejím přítelem nebo manželem náhodou potkali. Bohužel teď řeším taky plasty - poškrábaný přední nárazník na naší Mazdici, manželka včera "dobržďovala" o bráchův Peugeot.... . Registračka už je zpět, ale nárazník budu muset pořešit, pár černých škrábanců tam je.

doris  
Doris
2008-10-06 13:15:37

Mno, pokud jsou plasty poškozené, tak tmel a další nástřiky musí být buď přímo určené na plastové materiály a nebo je třeba použít základ(změkčovač) na plasty, jinak opravdu barva držet nebude. Plasty v M6 jsou měkké, snadno se poškrábou. Osobně jsem to vyřešila samolepícími fóliemi, není těžké je aplikovat na díly palubovky, jen to chce cvik. Krom originálního vzhledu je velkou výhodou odolnost fólií proti otěru a taky plasty pod ní zůstanou nedotčené. Existují i samolepící fólie co mají strukturu jako plast. V takovém provedení lze sehnat i barvu, po nastříkání vypadá jako jemně vroubkovaný plast a je celkem odolná. Obnovují se tím i černé venkovní plasty.

Poškozené plasty se jinak vždy opravují pomocí tmelu eventuelně plniče, ovšem rozhodně doporučuji na surový plast použití základu. Dělala jsem tak kryt motoru a dodnes barva drží i přes vysokou teplotu a případné pružení materiálu, kdy se ten kryt musí sundat nebo se na něj přitlačí.

P.S. Díky všem za pochvalu autíčka! Ty Vaše jsou taky krásné, prostě Mazdičky!


Odpovědět