Fórum - Téma


Tech. koutek - Autofolie - Atest - Homologace


Fórum Technický koutek Tech. koutek - Autofolie - Atest - Homologace1  2

2013-05-05 22:27:09

thom.s: my jsme se loni přestěhovali o necelé dva kilometry a podstatně méně vykradených aut je tady. bych nevěřil, jak se to může lišit i v rámci jednoho ostravského obvodu

2013-05-06 01:10:45

Zdar mazďáci,

tak já mám folie od dubna 2010 (provedla firma LLUMAR), na všech sklech, tzn. bočních předních i zadních + zadním je propustnost 15%. Takže ty boční přední absolutně nevyhovují po stránce legislativy, nicméně NIKDY jsme neměli problém vidět ven, za celé roky jsem vypozoroval jediný problém, a to je situace, kdy vás někdo pustí a vy mu chcete poděkovat (gestikulací) a on vás prostě nevidí

Projeli jsme s fóliemi několik evropských zemí (Německo, Rakousko, Švýcarsko, Portugalsko, Španělsko, Francie, Andorra, Maďarsko, Chorvatsko, Bosna-Hercegovina, Slovinsko, Holandsko), nikde nebyl problém, ťuky ťuk!

Stejně tak s vykradením auta. U nás v ulici vybrali za poslední roky několik aut, naše naštěstí nechali být (opět ťuky ťuk). Nic cenného v autě nenecháváme a většinou to odnesly právě ty auta, kde bylo něco cenného nebo Octávky s navigacemi (tu vykradou klidně za bílého dne během pár minut, byli jsme toho svědkem).

Jediné, z čeho mám trochu "bobky", je technická v červenci. Minulou dělal známý a na fólie se v tu dobu ještě tolik nehledělo, ale teď je to prý přísnější Máte někdo nějakou čerstvou zkušenost s STK, co se fólií týče?

2013-05-06 07:46:11

samper: Minulý rok jsem na byl na stk a bylo to porvé, co mě fólie kontroloval.

Mám vepředu sice světlejší, nicméně samo taky nevyhovující. Naštěstí stačilo ukázat kartičku, která je vyplněná na povolené hodnoty a pustil mě, nicméně je to asi individuální, na jakého technika narazíš. Pokud máš ale i předek tak tmavý, že Tě není vidět, raděj bych vzal s sebou vercajk pro snadné odstranění na místě.

2013-05-06 22:00:26

jsou jen 3 řešení

a) strhnout

b) hledat dobré známé, kteří mají dobré známé

c) mít štěstí na technika, co je mu to jedno

hodně štěstí

2013-05-06 22:08:32

jirka_cb: d) mít náhradní skla bez fólií

2013-05-07 16:13:07

Letos mě čeká návštěva STK, auto jsem koupil s fóliemi. Na nich je v dolním rohu uvedena hodnota 30%, což by, pokud se nepletu, mělo být v pořádku. Nicméně žádnou kartičku jsem k tomu nedostal, tak jsem celkem zvědav, jak technická dopadne.

Kdyby se ale ukázalo, že je fólie příliš tmavá, tak tam prostě dám světlejší. Je nějaký důvod riskovat problémy "na trati", když už to měří i Policie?

2013-05-07 19:05:20

camlost: jstli je tam 30% tak je to spatne .. procenta udavaji propustnost, to znamena ze cire sklo se blizi 100%. U M6 jsou od vyroby vsechny skla s propustnosti 75% coz je skoro presne tolik, kolik dovoluje predpis pro predni skla. To mimochodem znamena, ze jakakoliv folie na prednich bocnich sklech je uz "mimo zakon".

vsechna skla pred hlavnou ridice musi mit nejmene 70% propustnost (celni minimalne 75%). U skel za hlavou ridice je to jedno, a muzou byt uplne nepruhledna a to vcetne zadniho okna.

pravda je ze kdyz jsem mival na aute 30% tak se v noci temer nedalo couvat podle zrdcatek

2013-05-07 19:20:18

Samozřejmě tam je 70%.

Koka, 2013-05-06 07:46:11 napsal:

samper: Minulý rok jsem na byl na stk a bylo to porvé, co mě fólie kontroloval.

Mám vepředu sice světlejší, nicméně samo taky nevyhovující. Naštěstí stačilo ukázat kartičku, která je vyplněná na povolené hodnoty a pustil mě, nicméně je to asi individuální, na jakého technika narazíš. Pokud máš ale i předek tak tmavý, že Tě není vidět, raděj bych vzal s sebou vercajk pro snadné odstranění na místě.

2013-05-07 20:29:52

koka: Jj, předek má stejně procent jako zadek, takže vyzkouším známého. Šlo mi spíš o to, jestli se to neřeší zpětně, tzn. pokud mě po úspěšné STK někde zastaví benga a budou mít s foliemi problém, jestli třeba můžou jít po tom technikovi, který STK schválil. I když to asi ne, nikdo přeci neví, kdy jsem tam folie nechal dát, jestli před nebo po STK. No schválně dám vědět, jak v červenci dopadnu

2013-05-07 20:40:00

přesně jak píše thom.s . ani čiré sklo není propustné na 100%, tudíž aby to vyhovovalo zákonným normám, tak folie by v tomto případě musela mít propustnost 75%. Dokonce i čiré bezpečnostní folie (proti rozbití) pár procent propustnosti uberou, vysvětloval mi to borec, co je lepí, že to lepidlo a samotná folie prostě něco uberou (cca 2-3%), což u aut co z výroby mají 75% propustnosti je dost na hraně. myslím, že toto poslanci nedomysleli, protože některá auta z výroby se 70% blíží a tudíž u těchto aut je použití bezp. čiré folie nemožné

Výhoda u bývalé oktávky byla, že když jsem trval na černém efektu oken, tak mi onen chlapík poradil, že v autokelly mají za cca 2200Kč obě přední čirá skla a že on má folie s 25% propustností, tudíž bych dosáhl efektu zatmaveného skla, ale přitom bych splňoval zákonné požadavky. škoda, že jsme oktávku prodali, chtěl bych vidět natěšeného policajta, který by mě zastavil s vidinou "kšeftu" a ono by mu to jaksik nevyšlo

2013-05-09 23:00:13

No mám osobní zkušenost z STK a i z PČR. Bohužel oboje negativní.

Takže k STK, tam to už opravdu hodně řeší ;) pokud nemá člověk kartičku tak ho nepustí stačí jenom aby viděli na předních oknech že tam je nějaká folie ;) Zadek je jim úplně putna;)

Jelikož Otec auto takhle koupil samořejmě bez kartiček, tak jsem se tam na Technika maličko nasral a řekl jsem mu ať mi tedy dá další prachy a že si klidně půjdu koupit přední okna nová ;) Jelikož tam ty folie někdo dal velice pěkně tak nešli ani dolů :) No nakonec to vzdal a viděl že jsem vytočený a pustil nás :)

P.S do auta není skoro vůbec vidět v noci okýnka dolů aby člověk viděl vůbec kam couve ;)

Další špatná zkušenosti kdykoliv jsme překročili Hranice Rakousko nebo Německo tak snad pokaždé vždy hned Halt za hranicema a důkladná prohlídka vozidla zda-li něco "nepašujeme"

Potom co jsem měl Imprezu jsem si nechal namontovat černé folie ;) na STK v pohodě jelikož jsem od toho měl atestaci a i na předku jsem měl napsané že tam mám zatmavení do 10% (ve skutečnosti víc) ale technik to neřešil a pustil to. Ale poté jsem měl občas potičky s Policii že prostě mám nevyhovující okna a podobně, a už mi i párkrát někdo řekl že kartičku s atestací jsem si mohl klidně sfalšovat :D:) Ale vždy jsem odjel bez pokuty.

Jinak co tu psali kluci, tak je to opravdu tak už z výroby skoro všechny vozy, mají na skle tonování a nějakou tu "folii" takže proto i se nedoporučuje dávat folii na přední skla. Jinak policee toto už neměří a ani tolik neřeší ;) jelikož si to vzala doparády právě i ona STK ;) a už i na STK kde je dobrý známý tak jsou stím problémy ;) jelikož to pak jde za nimi jak je možný že takový auto s takovýma skly vůbec pustili přes STK ;).

Kámoš to nedávno též řešil že ho vyhodili za hodně černá přední skla. vyřešil to jednoduše půjčil si jiná bez folie prošel STK a vrátil si tam svoje černá :D:)

2013-05-10 01:54:34

thomas17: Tak to tedy fakt musím zaťukat, že ani tady v ČR, ani v Německu a v Rakousku nikdo nic. Je teda fakt, že když nás v ČR výjimečně zastavila hlídka, automaticky jsme stáhli oboje přední okna (naštěstí to bylo vždycky v létě, aby je to nedráždilo..

Na STK byl problém s předchozím autem, kde byly na předku sice o trochu míň zatmavená skla než na zbytku, ale i tak daleko za limitem. Byla k tomu taky kartička s atestem a tam uvedené ty "správné" hodnoty, nicméně pán na Jarově přišel s nějakou destičkou, přiložil jí k oknu a držkoval, že takhle ve skutečnosti vypadá ta hodnota, která je vyplněná na kartičce..

K Mazdě nám kartičku dali taky, ale než aby lhali, přední okna proškrtli a pán mi doporučil si přes ten horní řádek složit třeba zelenou kartu, aby je to proškrtnutí moc nevybízelo k akci. Samozřejmě nesmysl, to podle mě zabere tak u jednoho ze sta policajtů, to už by opravdu museli být totální tupci.

Pobavilo mě jak píšeš, že jsi to vyřešil "jednoduše". Jednou jedinkrát jsme u auta rozebírali komplet všechny dveře kvůli výměně klik za chrom a bylo to na celý den. Vůbec netušim od koho bych sehnal čirá skla a jak dlouho je měnil..

2013-05-10 08:59:45

samper: Tak ono je rozdíl Mazda a VW Golf IV kde je ten tapec okamžitě dole a okno zachvilku venku :D

Jako u Mazdy je asi vše složitější a běh na delší trasu, ale v plno případech je skoro vše na cvočkách a není to ani přišroubované :)...

Jako jinak hodně zdaru ;)... P.S myslím si že policajti by ty skla neřešili jelikož takových aut v republice jezdi dostatek ;) spíš bude vždy problém na STK

2013-05-10 18:07:38

thomas17: Aha, tak to potom jo, chápu

Cvočků bylo dost a šroubování taky, ani na to nechci vzpomínat..

Snad máš pravdu. STK zkusím přes známého, třeba to půjde a bude na 2 roky klid..

2013-05-10 22:08:32

samper:

Budu ti držet pěsti. Mě už známy neprotáhne ani prd, pač se klepe o místo že jsou teď o hodně víc prý hlídaný atd... ale tak hlavně ať ti to vyjde a nemusíš pak zbytečně strhávat folie a nebo shánět jiná okna

2013-05-11 01:30:53

thomas17: Díky Sám jsem zvědav jak dopadnu a fakt nerad bych někoho dostal do průšvihu..


Odpovědět

1  2