Fórum - Téma


Studénka


Fórum Pokec všeobecný Studénka
2008-08-10 22:15:09

Asi není třeba připomínat, co se v pátek stalo ve studénce, jsou toho plné všechny média.

Stačí málo a...... Tímto spojem pravidelně jezdí jedna naše známá a měla koupenou jízdenku i na tento spoj, ale naštěstí pro ni jí zazvonil telefon a ona musela jet dříve autem. Toto je jeden z mála těch šťastných osudů.

Většina zbylých tak dobrý konec nemá.

Byl jsem několik desítek minut před touto tragédií na Ostravském hlavním nádraží a slyšel hlášení, že vlak má zpoždění, ještě jsem si říkal, jak to ty dráhy dělají. Za dvě hodiny jsem slyšel o té havárii, to jsem ještě nevěděl, že to byl tento vlak. A to jsem nevěděl, že tam měla sedět naše známá.

2008-08-10 23:24:28

hele asi takhle... už jsem to psal na více for, shrnu to.

Je mi líto všech těch, které tato tragédie poznamenala. Ale... dalo se tomu zabránit. Já myslím že jo, dokonce několika způsoby. Bohužel, žijeme v zaostalém česku, kde si každej může stavět co chce, kdy chce a jak chce. Proto se tomu ani nedivím, ba dokonce co hůř, podobná tragédie se může klidně kdykoliv zvopakovat a je vcelku jedno jestli to bude na železnici, na dálnici bo na letišti... U nás se řešej samý pí.oviny. Důležitý věci se neřešej. Potom se všichni straaaašně diví co se to stalo. A všichni se naráz zřeknou zvodpovědnosti a utečou. Typicky česká povaha.... bohužel u nás je spoustu věcí o strach, spoustu věcí nedotaženejch, na nic nejsou peníze protože se proXXX jinde a na jiných X nedůležitých věcí proto se nedivím že to tu unás vypadá tak jak to vypadá.

Ještě bych na závěr k věci dodal, že obdivuju hlavně pana strojvedoucího jak se zachoval... opravdu všechna čest, v tom momentě to lépe asi fakt nešlo... aspoň něco tu funguje jak má.

2008-08-11 00:54:13

jj..

2008-08-11 15:37:04

Mám vystudovamnou dřážní školu takže vím na 100%,že tam měla být pomalá jízda doprovázená minimálně se zvukovou výstrahou tzn.že by lokomotiva měla v daném úseku i houkat jako tomu bývá u vyřazených přejezdových zabezpečovacích zařízení.... a to na pěkně dlouhým úseku...ale tohle nebyla chyba drah.Za to mohla firma budujcí most,která měla na práce upozornit..ovšem ty práce tam probíhaly déle tak se mi zase nechce věřit,že dráhy nic nevěděly...Netvrdil bych zaostalém česku..nezáleží na národnosti stejnou kokotinu,která bude stát desítky né-li více lidských životů může udělat kdokoliv ať je odkudkoliv...člověk je nejvíce chybujcí tvor na světě...a taky za to platí tu nejtvrdší daň.Je mi líto všech co to odnesly "RIP" i těch co pozůstaly.Dokud tu bude člověk,lidé budou umírat....

2008-08-11 22:34:40

mám spoustu známých i v německu... a řeknu vám jedinou věc... občas se nestačí divit tomu co vidí ve zprávách co se u nás děje.... a nechápou... zcela logicky bohužel. U nás je spousta věcí nedořešenejch a bohužel i detailů jenže na detailech to padá...

2008-08-12 18:00:58

323.Hans.626: Máš pravdu, celek se skládá z detailů, pokud nějaký, byť i jeden detail není v pořádku, zákonitě i celek není v pořádku. I my máme tu zkušenost, že i jinde je b****l, ale u nás je ho jaksik více, známe pár lidí, čo se odstěhovali do zahraničí a po čase se styděli říct, odkud pocházejí. Snad jen u nás se může stát, že takto komplikovanou zakázku dostane na povel firma, které už jeden most málem spadl. Ale osobní zodpovědnost už asi nikdo nikdy neponese.

Díky, že jsi zdůraznil to, jak se zachoval ten strojvedoucí, bylo to mnohem více, než-li profesionální, zasloužil by metál (ikdyž co s kusem kovu ve vitríně ), ale začas, pokud se dokáže na mašinu vrátit, bude řadový strojvedoucí .


Odpovědět