Fórum - Téma


ŠROTOVNÉ - ANO či NE


Fórum Pokec všeobecný ŠROTOVNÉ - ANO či NE
2009-06-12 20:03:07

Jelikož jsem do vyhledáváčku dal vyhledat "šrotovné" a nic mě to nenašlo, tak založím tuto diskusi, kdy si počkám na Vaše názory či reakce. Dle mého vědomí je šrotovné jako celek pouze populistický nesmysl. Případné vysvětlení napíšu později - podle reakcí a názorů.

2009-06-12 21:00:02

Šrotovné je skvělá věc ,ale ne u nás.Naším automobilkám pomáhá šrotovné v Německu a podobných velkých trzích,kde nárust prodeje o 30-40proc. dělá cca200000aut.Naše automobilky jedou naplno. A i kdyby na podzim klesl prodej ve světě tak šrotovné u nás způsobí nárust max. o 40000aut .To je 14ti denní produkce našich továren. Pokud se někomu zdá že to stojí za ty miliardy ,proč ne.Jedinný rozumný důvod je solidarita s těmi státy které nám svým šrotovným pomohly. Osobně bych ty prachy vrazil do daňových úlev středním a drobným podnikatelům a živnostníkům,to rozhýbe ekonomiku. Vrazit to nadnárodním koncernům a důchodcům je taky zajímavé řešení ale jen z toho důvodu že "někdo" potřebuje vyhrát podzimní volby.

2009-06-12 22:50:22

srotovne je kravina. Vymysleli to lide, kteri ekonomice vubec nerozumi. Stejne tuto "skvelou" akci zaplatime my. My prispejeme cizim lidem na nova auta. Proste stat potichu okrade jednoho a druhemu jakoby nadeli darek v podobe srotovneho

2009-06-12 23:15:00

pro mě osobně naprosto k ničemu... 30tisíc?? Co si za to koupíš?? Když nový auto stojí vod 150ti nahoru a to co bych si představoval já stojí min 270.. nový??!!?? Pakárna prostě... kdyby to bylo i na ojetiny dalo by se o tom uvažovat. Beru to čistě a pouze podle sebe. A zaplaťbůh moje auta mají zatím cenu o dost vyšší než oněch 30.. říkám že je to pitchovina. Mmj teď jsem slyšel zajímavej názor, že kdyby se ty prachy strčily do oprav dálnic, možná by se nám všem jezdilo lépe, rychleji pohodlnějí.. ale to by to v týhle republice muselo fungovat. Nebo kdyby slevnili elektriku, benzín apod.. co potřebujem všichni.. .ale to néé.. no tak néé... Debilita prostě, jako 99% zákonů co se schvaluje v součansé době v téhle banánové republice

proto říkám jednoznačné a srozumitelné.. NE

2009-06-13 21:12:42

Jsem rád, že vesměs máte všichni podobný názor jako mám já. Vůbec nechápu, že se šrotovným přišla levice, protože právě voliči levice ( důchodci, dělníci, lidé s nižším vzděláním ) si nové auto nekoupí a naopak ze svých daní na auta přispějí lidem, kteří by si auto koupili i bez těch 30 000 co na ně od státu dostanu. Proto nechápu, že šrotovnému tleskají "levičáci", kteří akorát pak budou chodit a ty nová auta ze závisti klíčem škrábat.

Navíc to, že někdo se ohání tím, že šrotovné v ČR zachrání 70 000 míst v autoprůmyslu je další populistický blábol, protože pokud díky šrotovnému ( čistě hypoteticky ) se zvětší prodej nových aut, tak jen díky tomu, že si lidé co by si koupili auto třeba za 1/2 roku nebo za rok si ho koupí kvůli 30 000,-Kč nyní. Čili Škodovka se 1/2 roku díky zájmu aut přetrhne a pak aby to rovnou zavřeli a těch 70 000 lidí propustili, protože nová auta všichni už budou mít nakoupená.

Takže jak už tady někdo psal, šrotovné, 13 důchody a zvýšení sociálních dávek je jen sprostý populismus pro podzimní volby. To, že se z toho jednou dnešní "puberťáci" a jejich děti doslova poserou Paroubkovcům a Ráthům nevadí - oni potřebují koryto a za 4 roky ve vládě se natolik obohatí, že po nich může být v našem státě klidně potopa a pak budou někde na Floridě vedle křišťálově čistého Standy Grosse žít s milionama na účtech a smát se českým blbům. Bohužel důchodci slyší na 13 důchod a je jich tu čím dál více, kdy my "mladí" máme jednu obrovskou nevýhodu - my jim celý život budeme vydělávat na jejich důchody a nejen, že tu zbyde díra ve státní kase, kterou jednou budeme muset zaplatit, ale i my "mladí" důchody nikdy nedostaneme.

ado
2009-06-16 13:28:24

Tak u nás na Slovensku,bolo a možno este aj je šrotovne aj na ojetiny,ale stejne som to nevyužil.Nedam auto v hodnote min.100tis. za 30tis.,aby som si potom kupil ojetinu za 100tis.o ktorej technickom stave neviem nič.Šrotovne je pre tych čo majú peniaze aby mali ešte viac.

2009-06-25 15:37:17

To za to mohli raději opravit silnice, když už to chtějí dát na podporu "automobilismu". To by taky zaměstnalo lidi a možná by ubylo pár mrtvých.


Odpovědět