Fórum - Téma


Sport Active ano či ne ?


Fórum 6 GG / GY Sport Active ano či ne ?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2016-01-21 21:23:31

Zdravím pánové,

poohlížím se po novém rodinném autě a když už jsem byl skoro rozhodnutý jít do VW Touran, známý mi doporučil se podívat po nějakém japonci. Netrvalo dlouho a hodně jsem se zakoukal do Mazdy 6. Auto si chci nechat dovézt z Německa, ale když se podívám po nabídkách kombi nafťáků, tak 90% má označení Sport, které prý mají snížený podvozek. Jenže já chci naopak podvozek, který se bude lépe hodit na občasné rozbité cesty a lehčí terén. Můj známý si totiž koupil 2.2l 2010 ve Sportu a doplatil na to, když jel na dovolenou, kde byly hodně nekvalitní silnice. Tak mi doporučil se Sportu vyhnout.

Má otázka tedy zní, po jakém označení se koukat, liší se nějak od sebe ty verze? Našel jsem i několik M6ek, které označení Sport nemají, ale nevím zda to tam prodávající jen nezapomněl do názvu připsat, či se skutečně jedná o měkčí a vyšší podvozek. Z fotek to jde těžko poznat, ale pokud jsou všechny M6 kombi ve Sportu, tak v tom případě asi budu muset sáhnout po jiném autě - zvažuju ještě Toyotu Avensis 2005-07.

Tak nevím, doufám, že mi někdo zkušenej poradí. Předem dík!

2016-01-21 22:22:50

Teké doporučuji pročíst vlákna o novších Mazdách, kde jsou problémy s vačkovou hřídelí. Dozvíš se co potřebuješ vědětk rozhodování. Rozhodně Mazda není špatný auto a stejně tak jako každá jiná značka a sebelepší má své chyby

2016-01-21 23:43:39

Tak já se třeba poprvé dozvídám o nějakém sport podvozku :) Měl jsem tu čest se dvěma šestkama první generace a obě byly podvozkově stejné. Mazda je skvělé auto, nicméně má mouchy. Asi nejznámější je rez. Obecně se dá také říci, že je lepší sáhnout po benzínu, který bývá o dost spolehlivější.

Co se týče toho podvozku, proti dvojkové Octavii, kterou jezdím pracovně, mi přijde celkem pohodlný Ale pokud si potrpíš na komfort, pak jsou tu asi jiné značky. Mazda je přeci jen sportovněji laděná značka...


Odpovědět