Fórum - Téma


Spolehlivost automatických převodovek


Fórum Technický koutek Spolehlivost automatických převodovek
2009-02-07 17:49:07

Ahoj všichni. Jaký názor máte na spolehlivost automatických převodovek. Řekněme že se jedná o Mazdu 626 2,5 V6 dovoz Švícarsko..najeto 150 000 km. Kolik taková převodovka vůbec vydrží...pokud s s ní vyloženě "nezávodí" ???????

2009-02-07 18:12:51

Nevím jak na tom je Mazda s automatem skušenost mám jen z Mitsubishi.Dokuď vše chodí jak má a pokuď se o to auto předchozí majitel staral tak si mylím že není žadnýho problému a když si na to zvykneš tak ti příde že je to výborná věc(a to hlavně při sportovnější jízdě),ale taky vím že je automat hodně háklivej na časnou a správnou výměnu oleje jinak je vymalováno a začneš přicházet o rychlosti jako já:(,nejprve vše bylo ok,hned při pořízeni jsem vyměnil všechny kapaliny,ale pak se to po nějaké době začalo hádat nechtělo to někdy hned přeřadit,pak už to řadilo jen do trojky,dvojky,atd,atd až mě zbyla jen zpátečka ...

2009-02-25 20:06:59

ufis - no, ono záleží, co to je sportovní jízda, v USA jsou automaty i v autech které mají 900HP+, samozřejmě jiná konstrukce, ale drží, nebo automaty ve veteránech, drží, je to tím, že stím lidé umí jezdit..tady je přežitek, že v automatu to nejede atd atd, jenže když se pán chopí ve 170 voliče a zmáčkne HOLD (m xedos9) a pak ti začne ještě z kopce vyřazovat na N...co ktomu dodat..

každopádně, koupě auta s automatem je riziko, důležité je důkladně jej projet, postát si v kopci atd atd....


Odpovědět