Fórum - Téma


Snímač teploty olej / voda


Fórum Tribute I Snímač teploty olej / voda

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Tribute I  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu2014-12-04 11:22:38

Ahoj všem - jako nováček jsem si prošel fora, ale nikde jsem odpověď nenašel. Potřeboval bych vědět, kde se schovává čidlo teploty motoru olejové nebo chladící kapaliny.

Já sice to, co považuju za teplotní čidlo vidím, vidím i konektor, ale není k tomu nic připojené. Žádný dráty nepřebývají, všechno zdá se funguje jak má už tři roky, budík na palubce teplotu ukazuje a protože je to i na LPG, tak při 35°C se mi to přepíná samo na plyn.

Vyskytl se problém s kolísáním otáček (celé téma jsem pročetl) a dokonce to někdy i zdechne. Vyměnil a vyčistil jsem všechno co šlo, ale problém trvá. Projevuje se tím, že když je motor studený a auto stojí, tak je všechno ok, jak zařadím jedna nebo zpátečka a chci se rozjet, tak se to zakucká a nejede, otáčky padnou na 200 nebo to zdechne. Když se už ale rozjedu, tak už to nikdy neudělá. Podobně blbě se to roztřese, když nastartuju studený motor - neřadím žádný kvalt a pustím se na volnoběh z kopce u baráku. Opět - jakmile se to rozjede, tak už je po problému.

Můj mechanik podezírá čidlo teploty - tak proto se ptám, kde je

Díky za všechny tipy a rady!

2014-12-05 09:10:00

Ahoj,

mám skoro stejný problém, když je auto studené není problém, ale jakmile se zahřeje tak mi někdy nedrží volnoběh, musím třeba 20krát nastartovat aby se volnoběh chytl a držel, pak drží celou dobu jízdy. Také se mi auto roztřese když je mám studené, ujedu 1km a pohoda. Nevím čím to je, pojedu na kontrolu s plg tak se zeptám a na jaře jdu ke svému automechaniku, zeptám se kde je čidlo teploty a dám vědět.

Karel

2015-11-24 12:29:37

Ahoj

cidlo som menil. Je pekelne zapratane za alternátorom, ktory treba odklopit/demontovat.


Odpovědět