Fórum - Téma


Snímač (čidlo) na klik. hřídeli ---- kol


Fórum 323 V BJ Snímač (čidlo) na klik. hřídeli ---- kol

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé V BJ  |  Naše vozidla2012-06-18 21:05:37

Zdravím... dlouho jsem tu nebyl, ale věčím že mi pomůžete. Potřeboval bych poradit jestli nevíte, kde se nachází snímač, nebo čidlo na klice... při volnoběžných otáčkách mi mazda těměř zdechne, pak se zase vše vrátí do normálu. Při jizdě je vše lepší, ale jsou hluchá místa. Byl jsem na diagnostice a mám se na ten snímač podívat.... pak ještě vyčistit škrtící klapku a ještě nějaké varianty vyzkoušet než koupím nový snímač.... už takhle jezdím nějakou dobu a až ted jsem se odhodlal ten problém řešit. Na křižovatkách to není při rozjezdech moc příjemné... Jo a ještě zadní tlumiče... máte zkušenost s zn. Kamoka cena za 1 ks asi 1180,-- i s DPH.Jsou to ty nejlevnější co jsem našel ale, klidně je příští rok vyměním znova... jen ted spěchám a nechce se mi do toho vrážet o pár stovek nebo tisíc víc.

2012-06-19 08:43:56

Chapem ze sa necitis na 1800 Kc, ale predsa to skus zvazit. Keby si to musel menit buduci rok znovu, ta pracnost (=peniaze) to tiez nieco stoji a myslim si, ze dve vymeny + lacne tlmice ta vyjdu nakonec drahsie. Ja som kupil Kayaby a neviem si vynachvalit. Pozeram, ze mas 323F, tak porozmyslaj (http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?)

MAX6  
J.
2012-06-23 22:30:46

Ahoj. Nevim co máš za motorizaci,ale snímač klikovky se nachází u hlavní řemenice co je na klikovce. Je to takovej váleček co je na tu řemenici nasměrovanej. Se spínačem samotnym problém nebejvá,ale většinou uhnijou ty kabely k němu. Ještě bych zkusil pročistit ventil volnoběžnejch otáček nebo zkontrolovat k němu hadici - respektive zkontrolovat všecky hadice vedoucí do sání jestli nejsou děravý nebo ztrouchnivělí. Ventil volnoběžnejch otáček se většinou nachází zespoda klapky sání a měla by do něj věst hadice.


Odpovědět