Fórum - Téma


síť do kufru u Mazdy 6 sedan


Fórum 6 GG / GY síť do kufru u Mazdy 6 sedan

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2009-06-10 15:55:31

ahoj, prosím o radu, jestli se dá koupit síť do kufru a kolik stojí, mám sedan 2002 s gumovou vanou a věci v kufru lítaji ze strany na stranu

Nenašel jsem nikde žádný oka nebo úchyty, možná jsem se jen špatně podival, nemáte s tou sítí někdo zkušenosti? Kde ji koupit, za kolik zhruba, jestli pasuje i na sedan a hlavně jestli má smysl?

Vozím v kufru umělohmotnou (takovou tu skládací) přepravku a v ní mám svoje poklady - všechny prostředky a čističe na lak, plasty, kola, jelenice atd. atd.) a za týden, co auto mám, se rozštípala na kusy

doris  
Doris
2009-06-10 16:02:59

Kde sehnat síť nevím, ale já bych to třeba řešila suchým zipem, jednu stranu nalepíš na přepravku a protikus na tu gumovou vanu v kufru. My to tak máme řešené, akorát místo protikusu suchého zipu tam máme čalouněné dno. Drží to v pohodě, je to elegantní a nijak to nenarušeje vzhled. Výjde to na pár korunek.

2009-06-11 10:51:04

ahoj Doris, já to nakonec vyřešil úplně jinak - letěl jsem do Baumaxu pro novou plastovou přepravku a hned vedle v autodoplňcích mě přes oči bouchla hromádka s protiskluzovými podložkami do zavazadlového prostoru

Sice stále 550 Kč, ale funguje naprosto výborně, rozměr je to 60x100 cm, konečně je v autě klid a neslyším v každé zatáčce rány v kufru, myslel jsem že z toho zešílim

S tím suchým zipem to taky není špatný nápad, možná tu podložku posunu a přepravku vyřeším tak jak píšeš.

Koupil jsem dneska nový Bosch aerotwin stěrače přímo na Mazdu 6 a mám problém - nemůžu za boha sundat ten pravý kratší starý stěrač. To bude ostuda, až s tím přijedu do servisu..

Ještě bych měl na tebe prosbičku, ty jsi hodně zkušená (mimochodem tvoje mazda nejhezčí ze všech tady, mně se líbí nejvíc právě jen sedan, navíc ta modrá je best best!, já mám sedan stříbrnej, brzy přidám fotky), tak bys to mohla vědět - na přístrojovce po stranách toho horního displeje jsou 4 tlačítka, na každé straně 2. Nalevo je čas a pod ním palubní počítač, napravo je dole teplota a nad tím tlačítko, které nic nedělá, když ho zmáčknu - to je správně?

Moc díky, M.

doris  
Doris
2009-06-11 11:12:07

Samper: Ahojky!

Protiskluzové podložky jsou taky super řešení, já jsem použila tu nejlevnější a nejjednodušší formu, ale protiskluzy jsou vhodnější na předměty s větší hmotností, takže pokud budeš vozit v té přepravce mnoho věcí, bude to možná i lepší řešení.

Pokud Ti nejde sundat stěrač, zkus to nejdřív pořádně promazat olejem (WD40 a pod.), většinou to bývá jen nasunuté a maximálně je tam pojistný zácvak, což ale díky stáří a nečistotám rádo zatuhne. Je patent uchycení obou stěračů totožný? Já to s jistotou nevím, jsem mimo domov a auto u sebe nemám, abych to omrkla.

To tlačítko napravo pod (někdy nad) AMB = ukazatel venkovní teploty, je jen záslepka, u naší motorizace 1.8 není funkční, takže to budeš mít pravděpodobně taky tak a je to O.K. U některých vyšších výbav tam bývají myslím místo té záslepky dvě menší funkční tlačítka. Máš na tom tlačítku něco napsané, nebo je jen černé? Pokud je bez nápisku, bude to určo jen ta záslepka.

Jinak děkuji moc za pochvalu autíčka, taky se mi líbí M6 v sedanu. Škoda, že nás po třech letech tak zradila , bude trvat asi hodně dlouho, než k tomu zase získám zpět důvěru a hezký vztah.

2009-06-11 11:47:12

Jejda, to je mi líto, co se stalo? Já jsem zde krátce a ještě jsem všechno nepročetl. Mně včera (po týdnu vlastnictví) zradil kufr, zbláznil se - nešel zamykat přes dálku, jen klíčem, cca po deseti minutách různych pokusů a kombinací se to srovnalo a snad to bude ok. Docela mě to vyděsilo.

Jak píšeš s tím tlačítkem, mám tam napsáno myslím něco jako DIMMER nebo tak něco, motor mám 2.0i.

Stěrač mě taky napadl, jestli tam nebude jen zaseklý, každopádně myslím, že když jsem porovnával oba, tak ten řidičův měl mechanismus jiný (asi i díky tomu jsem to odjistil a sundal hned, na rozdíl od toho spolujezdcovo, se kterým nehnu). Ten spolujezdcův stěrač tam má navíc z jedné strany na tom ramínku šroubek, tak jsem ho zkusil povolit, ale nejde vyšroubovat úplně a nic na tom úchytu neovlivnil, drží to tam pořád stejně

Byla tam taky taková jakoby plastová minityčinka, která se dala zmáčknout, ale nic nikde nepovolilo a jak jsem jí mačkal, tak odlítla. Nic, asi s tim zajedu tady kousek ke známýmu pneumatikářovi, jestli by se na to mrknul, protože to potřebuju nutně vyměnit za ten nový vymazlený.

Jinak díky za všechny rady, jsi bezva

doris  
Doris
2009-06-11 12:10:55

Nemáš zač!

Dimmer by mohlo být něco na stmívání, zkus to zmáčknout při rozsvícené palubovce eventuelně toto může fungovat jen pro display, protože palubovka má myslím regulaci intenzity osvětelní vlevo od volantu. My tam to tlačítko Dimmer nemáme, takže čistě jen myšlenka, co by to být mohlo.

Pokud zlobí zamýkání kufru, někdy může být na vině i to, že je v tom mechanismu prach nebo nečistoty, je to zatuhlé a pak to špatně "chodí". Pomůže pravidelné promázávání jak toho mechanismu (tukem), tak i zámku pro klíček (ideální je grafitový olej). U Nissanu jsem to taky řešila, předchozí majitel byl nedbalec a zámek kufru byl plný špíny. Po vyčištění a promazání je od té doby v pořádku.

No a co se nám přihodilo - po necelých 30.000km odešel motor, nemazal se a začal se zadírat. Musel se komplet vyměnit za nový, protože jeho oprava by byla nerentabilní.

Více zde:http://www.mazdaclub.cz/m...pic_id=39550#message40099

2009-06-11 14:39:52

OK, prozkoumám to a řeknu ti, co to bylo. Zkusím se podívat i do manuálu. Jinak mám dobrou zprávu - i když mám díru v dlani od šroubováku, povedlo se mi nakonec sundat tan starý stěrač a nasadit nový

Stírá to teď naprosto dokonale, jsem tím doslova unešen. Doufám, že mi ty stěrače na ulici nikdo nesejme, to by mě fakt mrzelo.

Jinak před chvílí jsem komplet pročetl to téma ohledně tvého motoru. Moc mě mrzí, co se ti stalo. Nechápu to, my do Mazdy šli právě kvůli její vyhlášené spolehlivosti a když pak člověk čte, že motor odejde při 30ti tis. km, navíc s takovou péčí, jakou od tebe dostával, nevěří svým očím. Smůla je, že se to stalo po záruce, důvěru k autu bys ztratila tak jako tak, ale aspoň by tě to nestálo takovej ranec. Držím palce, ať už tě nic podobného nikdy (u jakéhokoliv auta) nepotká!

Na ten zámek jsem se koukal a vypadá, že je promazaný dobře. Uvidím, jestli se zas někdy stane, že to zazlobí, rozeberu ten zámek a pořádně to prozkoumám, případně vyčistím.

Měj se krásně, já se ještě určitě ozvu s něčím novým, protože auto máme týden a pořád něco řeším, tak se eventuelně poradím s tebou, páč ty cit k autům evidentně máš a to se mi líbí. O to víc nechápu, že právě takového člověka musí potkat problém takového rázu, jako tebe. Holt asi zíkon schválnosti. Tak ať to jezdí, pa pa Mirek

2009-06-15 17:22:07

tlačítko DIMMER je pro intenzitu osvětlení dispeie jen při rozsvícených světlech, píšou to i v manuálu.


Odpovědět