Fórum - Téma


servisy v pardubickém kraji


Fórum Technický koutek servisy v pardubickém kraji
2015-10-22 18:55:46

Ahoj, všichni ,hledám nějaký šikovný rozumný servis v pardubickém kraji nejlépe okres Ústí nad Orlicí, někdo kdo dělá nebo alespoň rozumí mazdám . Díky všem za kontaky. Spoustu věcí si udělám sám ,ale bohužel už nemám prostory a čas. A do servisů co vozím tak začínám být dost nespokojený.

2015-11-02 18:23:50

Taky by se mi hodila rada kam s Mazdou do servisu. Mám bazarovou Mazdu 5 a čeká ji výměna rozvodů, olejů a takovejch těch prkotin, tak bych se nerad spálil :) Přemýšlím o autorizáku, ale nevím jestli Hradec nebo Pardubice. Máte někdo zkušenosti? Díky

2015-11-03 15:23:09

V Pardubicích jsem byl loni jen na prohlídce a přístup servisu mě moc nenadchnul, něco mi klepalo v řízení a nebyly schopný říct co ,potom mi řekli že mi seřídili světlomety a od té doby mi nejdou naklápět světla.ptal jsem se i na rozvody a to co mě odpověděli mě ujistilo ,že nikdy více.Bylo mě řečeno že pokud nebude téct vodní pumpa tak ji nemění,pokud bude hydraulický napínák dobrý tak že ho nemění atd. Přitom když se dělají rozvody tak se to musí udělat komplet jinak to ztrácí úplně smysl.V Hradci jsem ještě neby.V Ústí nad Orlicí jsem byl a tam se mi nechce. Potřebuji vyměnit dvouhmotu a komplet spojku a sám to neudělám ani nemám prostory.

2015-11-04 15:53:56

martin20m: To se mi nechce věřit. Jako nemění, když je to pro ně kšeft. Tomu nevěřím, že Kamil Hodík by Ti tohle řekl, že nemění při rozvodech napínák Ale kdo ví Přece proč by říkali zbytečně neměnit, když je to kšeft jakoby. Já Ti normálně jako partner jejich moc nevěřím, že to tak bylo a jestli jo, tak Hodíka zmasím

2015-11-04 15:57:15

31712: Jako já jezdím nebo jsem jezdil do Pbic s MX-5, RX-8 1. i 2., 6 MPS, Mazdou 3 Diesel a i teď CX-3 mám od nich... U mne se snaží a vedoucí servisu je dobrý. Mechoši občas bordel, ale to je všude, dozor nad nimi je. No já bych jim šanci dal, dostaneš cenu Fair service, což je sleva na starší Mazdy. Jen ceny originál dílů jsou samo vyšší, ale kvalita tech origo dilu v drtive většině také nebo je to cenove jinde. Hradec neznám tolik a všude je něco. Klidně bych jim dal šanci v Pcích a kdyžtak mi napiš, Tě tam uvedu, ať to máš posychrovaný.

2015-11-05 13:05:28

machbuster: Jestli věříš nebo ne , tak to je věc tvoje. Nevím s kým jsem přímo jednal jméno si přesně nepamatuji. Měl jsem tam mazdu jen na prohlídku.Něco mi klepalo na řízení když jsem točil s volantem a nebyly schopný říct co to je, až pak jsem se dočetl ,že to může být jen nedostatek vazelíny v trubce jak je hřídel volantu,docela prý běžná věc u mazdy6,tak nevím podle mě by to měli v autorizovaným servise vědět.Jinak dál mě seřídili světla a asi 14dní na to jsem zjistil že nefunguje naklápění světel,které před tím šlo (( to nechci obviňovat servis že to udělali oni,mohlo odejít něco jiného,nemusí to být chyba servisu,jen že se v tom vrtali a pak to přestalo jít,ale jak říkám nevím jestli jejich chyba nebo něco odešlo)) A k těm rozvodům : Samozřejmně ,že mi spočítali komplet rozvody origoo ,což jsem se zhrozil.Potom mě bylo řečeno že se nemusí měnit vše jak jsem již psal,na což já chtěl vyměnit vše(protože snad každý mechanik i normální člověk co se o to zajímá,ví že pokud se nevymění vodní pumpa tak za chvíli stejně odejde a pak se to musí rozdělávat znovu a možná další kšeft a napínací kladka ??,no prostě když rozvody tak komplet).Takže mi bylo nabídnuto nekomplet a nebo ještě možnost že mi tam dají neoriginální díly z aftermarketu ,samozřejmně že to pak vyšlo levněji,ale to jsem si sehnal nakonec sám,přeci to už ani nemusím jezdit do autorizáku ne ? Takže ať věříš nebo ne tak nějak takhle to proběhlo.A to jsem jel 60km do servisu z České Třebové a pak 60zpět. Takže já si udělal vlastní názor, neříkám ,že je to špatný servis ,že pokud něco opraví jak to dopadne špatně to nemám zkušenost, ale z přístupu jsem nebyl nadšený ,nejsem automechanik i když se o to zajímám a něco i snad vím . Prostě za mě tam moc profesionality nebylo Tak nějak. PS: normálně do autorizovaných servisů nejezdím ,jen pokud je to složitější oprava a hlavně na motoru,spoustu ostatních věcí si udělám sám PS 2 (druhé manželky auto Scénic a origo servis ve Svitavech super odborný a profesionální byl jsem moc spokojen)

2015-11-05 13:53:38

martin20m: To s tím věřením bylo spíše "řečnicky" vloženo, jako že je mi to divné a je to zklamání tedy z nich... Samo věřím.

S tím naklápěním se mohlo stát, že to prasklo jakoby jim mechanicky v době co se v tom hrabali, a to je pak průser a možné to je, ona je ta součástka hodně citlivá bohužel. Dá se to opravit, většinou jde jen o takové kolejničky, kde praskla taková packa, která v tom jezdí, zkus na to podívat, je to jakoby za kolem předním ten mechanismus. Nebo se to sešlo, ale zase jak je to starší a děláš zásahy okolo toho naklápění, tak to bohužel pravděpodobně prasklo vlivem té práce s tím.

Správně samo by neměl ani nabízet neorigo díly autorizákem Zeptám se tedy skutečně vážně, jednalo se o servis v LOUDA MAZDA Pardubice? Protože to budu muset řešit dále, aby se to zlepšilo. Samo nebudu říkat, že šlo o tebe. Ale musím to předat dál tu informaci a výše.

Rozvody vždy vše, to je jasné a origo je drahé, to je jasné taky, jak píšeš.

Jinak beru a díky za názor a popis.

PS: Dobrý Renault není taky úplně často a tak dobře vědět, že Svitavy OK a umí - třeba někdy pošlu někoho právě tam s Frantíkem .

PSS: Do autorizovaného samo na větší věci a když pitvají motor, jinak jen, když jsou dobří...


Odpovědět