Fórum - Téma


Seřízení ruční brzdy u Mazdy 6 GH


Fórum Návody Seřízení ruční brzdy u Mazdy 6 GH
2016-03-24 13:24:13

Jelikož se mi páka ruční brzdy při zabrždění už dotýkala loketní opěrky,tak jsem řešil její přitáhnutí.Je to jednoduché.Musí se demontovat prostřední panel,to je ten s držákem nápojů.Je jen zacvaknutý ke spodní části.Je potřeba velká síla,nejlépe začít u sedadla řidiče a pak opatrně po obvodu tahat směrem nahoru.Uslyšíte zřetelné vycvaknuti,je lépe to dělat při teplejším počasí,aby se úchyty nepolámaly.Dávejte pozor na 2 příchytky k přednímu panelu.Zadní i přední panel zůstává na původním místě.Po vytáhnutí uvidíte mechanismus páky ruční brzdy.Lanko je ukončeno maticí,číslo klíče 10.Zašroubováním matice se zkracuje dráha ruční brzdy.Po vyzkoušení stačí ten prostř. panel jen zacvaknout zpátky.Výsledkem je vyšší účinnost ruční brzda a i pedál provozní zabírá výše.

2016-04-08 18:41:45

Díky za radu, ne, že bych to teď nutně potřeboval,ale ,,ručka" u mojí M6ky GH je již taky je trochu výš, takže to brzo vyzkouším.

2016-08-25 15:06:42

Dnes na STK mi taky potvrdili, že moje ručka už jde na doraz. Měl bych ji tedy dotáhnout. Nějaká fotka, jak odloupnout a nezničit středový panel, by nebyla?


Odpovědět