Fórum - Téma


Selhání centrálu


Fórum 6 GG / GY Selhání centrálu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2006 6 GG / GY 2.3

2 fotek  |  7 diskuzí  |  1 otázek

Výkon motoru 122 kW (166 PS) . Maximální rychlost 214 km/h. Hmotnost 1 445 kg. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 2 261 ccm (138 cui), 4-válec, 16-ventil, FP8.

Verze USA

za každou radu budu vděčný :)2016-01-21 18:42:41

Ahoj,stala se mi dost nepříjemná záležitost.Vylezl jsem z čerstvě nastartovaného auta a normálně zavřel dveře.Jenže ouha.Už jsem se nedostal dovnitř.Normálně otvírám dálkově celé auto,ale tentokrát to bylo jen u sebe u řidiče.Nikdy se mi to nestalo,chci se zeptat jestli někdo nemá podobnou zkušenost jak se dostat do takhle zavřeného auta? V mém případě to odnesl trojuhelník za levou stahovačkou na zadních dveřích,musel jsem to sklo rozbít a natáhnout se k zamykání zevnitř.Sklo je už objednaný za pár dní to bude opravené.Taktéž musím pořešit náhradní klíč (ano nemám ho bohužel). Absolutně nevím jak se to stalo.Možná jsem zavadil o zámek u páčky,možná selhání elektroniky.Slabá baterka v klíči?Zkrat?Může to být cokoliv.

Nějaké zkušenosti,rady,nápady?

Díky moc

2016-01-21 20:07:45

Tohle se nám stalo u nissanu primery. Táta ráno šel nastartovat v zimě, aby se auto ohřálo. Zabouchl a už jsme se tam nedostaly. Ku vší smůle bylo den před tín natankováno do plna, takže představa, že by se čekalo na spálení benzínu na volnoběh nebyla moc hezká. Ale zavolal do autorizáku Nissan, byl přepojen na technika, asi el. obor a ten mu prozradil kouzlo, kdy auto otevřel za 10 vteřin. Technik ho porposil, aby si to nechal pro sebe, takže dodnes nevím, jak to udělal, jen to prý bylo jednoduchý, jak facka. To byl ročník 97, takže bych zkusil prvně servis a pak uvidíš. Příště teda , než to rozbiješ :D

2016-01-22 08:18:24

Mně se něco podobného stalo na Mitsubishi Galant. Po odemčení auta (ale bez otevření dveří, kecal jsem venku) se to zase samo zamklo. Je to asi bezpečnostní prvek. Nicméně od té doby jsem ani v tomhle, ani v jiným autě pro jistotu nedovíral při škrabání dveře, protože dva klíčky jsem u sebe nikdy neměl :) Takže jestli ten tvůj třeba nevyhodnotil, že nebyly otevřený dveře? Nezasekává se ti spínač ve dveřích? Netuším..

2016-01-22 09:28:06

ada4:

Musím to vysledovat.Někdy mám pocit že to blbne,že když otevřu dálkou celý auto tak se mi hned zamkne.Ale nevím to jistě,třeba jen špatně mačkám na klíči.Budu to sledovat.V pondělí se stavím v Mazdě a poptám se.Jsem zvědav co to mohlo způsobit.

2016-01-22 11:18:23

ada4 na to možná kápnul...mě by tohle teda nenapadlo, ale dost dobře to je možné - šestka se sama zamkne, pokud je odemčena, ale žádné dveře se neotevřou..a pokud by byl vadný ten spínač, hlídající otevření dveří (a ten u řidiče je nejvíce opotřebovávaný), tak si Mazdička asi myslela, že nikdo nic neotevřel..

koukni se, jestli se ti rozsvítíkontrolka otevřených dveří, když otevřeš u řidiče :)

2016-01-22 12:22:52

Nadávalo by to ale úplně smysl, pokud by byl nastartovanej motor a auto nejelo, pak by se to taky zamknout snad nemělo.. Vím, že některý auta po rozjezdu automaticky zamykají, ale nevím, jestli to má Mazda.... těžko říct, jestli elektronika něco špatně nevyhodnotila z nějaký ho úplně nesouvisejícího čidla...? Kdoví, jak je tam dělanej SW....

2016-01-27 15:11:16

Zkoušel jsem různě zamykání a odemykání auta.Jedno je jisté,při otevřených dveřích to zevnitř nejde přecvaknout. V Mazdě jsem se ptal,řekli že to bude pravděpodobně samotný zámek ve dveřích řidiče.Prý to může způsobit zima a v kombinaci s tím,že ten zámek už má něco za sebou.Jinak to funguje normálně,ale už si nejsem jistý.Uvidím jestli ho nebudu měnit.

Každopádně,kdyby někdo nutně rozbíjel okno jako já,nejdřív si ověřte dostupnost dílu nebo jinou možnost otevření..Ano ten zadní trojuhelník je nejmenší zlo,ale špatně se shání.Většinou vám doporučí rozbít stahovačku,protože těch jsou skladem mraky :) Nakonec jsem ho koupil přímo v Mazdě , stojí 1060,- kc. Sklo vyměněno,celkem mě to vyšlo na 1500,-


Odpovědět