Fórum - Téma


Schváleno pro provoz na komunikacích ČR


Fórum Technický koutek Schváleno pro provoz na komunikacích ČR
2008-05-18 17:02:07

Mám dotaz ohledně týhle již zmíněný věty "Schváleno pro provoz na pozemních komunikacích ČR".Když to není takto uvedené na nějakem výrobku(př. uvedu žárovky se skleněnou paticí modré barvy jako obrysová světla)Když tam není tato věta přímo napsaná může být vyjádřená nějakýmy symboly na obalu výrobku??Pokud ano tak jakými??Děkuji za odpověď...

doris  
Doris
2008-05-18 17:54:09

Všimla jsem si celkem tří variant:

1) Na obalu je vyloženě uvedeno, že se jedná o výrobek určený pouze pro sportovní účely nebo tuning a nemá schválení pro provoz na PK. "Nelze používat pro provoz na PK" je tam slovně uvedeno. Příkladem je třeba podprahové osvětlení neony.

2) Na obalu tento zákaz není, ale přesto výrobek nemá uvedenou atestaci pro použití na PK, bývá tam jen jakýsi atest pro prodej. Příkladem jsou třeba některé světelné výrobky z LED nebo HID xenonové přestavby apod. Pokud Tě s tím nachytají policajti, můžeš mít problém. Ani přes technickou to ve zdrcující většině případů neprojde.

3) Ma obalu je uvedeno, že se jedná o výrobek schváleny pro použití na PK, je tam atest a nějaké číslo, které teď z hlavy nevím. Měli jsme to třeba na žárovkách Philps Blue Vision, které jsme použili do světlometů.

2008-05-18 18:17:26

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď..k těm žárovkám philips..včera jsem zakoupil přesně tyto do obrysových světel,ale zmátly mně tam ty symboli..vyloženě tect který by potvrzoval že jsou schváleny tam nebyl.Ale děkuji odpověď je opravdu vyčerpávající...


Odpovědět