Fórum - Téma


samovolné vypínání rádia


Fórum Xedos 6 (CA) samovolné vypínání rádia

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Xedos 6 (CA)  |  Naše vozidla


1  2

2014-01-06 21:04:19

čau jak jsi tu chybu s autorádiem vyřešil zrovna mám podobnou?

2014-01-06 21:55:58

Čau no nějak jsem to neřešil a pustil jsem se do opravy vysouvací antény...od doby co jsem spravil anténu, tak už to přestalo blbnout :-D ale myslím si, že to nebylo anténou, ale spíš jak jsem vytáhnul rádio a vrtal se v te změtí kabelů, tak jsem tam asi nějak pohnul nějakym konektorem nebo něčim takovym a už je to v cajku. Tak zkus taky rádio vysunout, pozkoušet jestli jsou všechny konektory dobře zapojeny, pohejbat těma drátama a nějak šikovně je tam uložit a třeba se ti to taky zpraví :-D Myslím si, že někde mezi těma drátama byl zkrat či co.

2014-02-13 19:46:03

Taky jsem narazil na tohle fórum při řešení tohoto problému. Koupil jsem si nový rádio Pioneer (předtim jsem měl Panasonica) a když jsem ho trošku vokouřil, začlo se restartovat. Napětí cajk, dělalo to jak při chcíplým autu, tak při nastartovaným. Logicky - velký ztráty na vedení napájení rádia. Trošku jsem se lek, že budu muset natáhnout sólo kabel, např. o průřezu ᴓ4mm², tím pádem další kabeláž do auta. Problém se ale vyřešil tim, že jak je mým zvykem propojit žlutý a červený drát ( pro zapnutí rádia i s vypnutým klíčkem), ztráty zřejmě přestaly být takové, celkový průřez vodičů se zvětšil a úbytek napětí není tak drastický. Nevim, neměřil jsem to. Každopádně problém byl v redukci z klasické "auto-kostky" na ISO konektor, že tam dali drátky o průřezu max ᴓ0,75mm². Hledejte problém vždycky v tom. Jinde bude jen ztěží, pokud nemáte ropzrcanou elektriku v autě od nějakýho kutila Tima..

2014-02-13 20:17:48

majsa: problém může nastat v tom že ti ted radio bude žrát baterku a když bude stát delší dobu tak třeba nenastartuješ, klidový proud je při vypnutém stavu cca 200mA. což ti do tří dnů vytluče baterku v autě. ale aspon budeš vědět po čem potom jít

2014-02-13 21:06:13

Tos to moc dobře nevyřešil.V jednom drátě máš stálé plus a v druhém za klíčkem.Tím tedy vše co je v poloze za klíčkem je pod napětím.Tak to zase rozpoj a natáni si ty dva dráty od baterky.Píšu úmyslně dva protože Pokud chceš aby ti to opravdu hrálo,tak natáhni oba dráty.Tedy plus i mínus.Nešetři na průřezu a za to se ti to odmění kvalitní hudbou.


Odpovědět

1  2