Fórum - Téma


Ruční brzda


Fórum 323 V BJ Ruční brzda

Informace o modelu: Mazda 323 / Familia / Protegé V BJ

Diskuze o vozidlu

2003 323 / Familia / Protegé V BJ 1.6

15 diskuzí

Výkon motoru 72 kW (98 PS) . Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 599 ccm (98 cui), 4-válec, Řadový.2016-09-24 23:16:01

Ahoj Majďáci, už delší dobu mi "nefunguje" ruční brzda. Začal jsem to řešit až dnes. Když už bylo skoro pozdě :D

Chtěl bych zjistiti zda to není nějaká prkotina než objednám věci na repas.

Chování. Nožní brzda na zadku brzdí normálně. No ale když jsem měl sundaný brzdič a sešlápnul brzdu tak se váleček nevrátil ani o kousek. Nevím zda to tak má být tak to radši píšu.

No a ted k ruční brzdě. Ted ji mám dotaženou tak akorát aby se nehrál kotouč. Ale když zabrzdím na mírné šikmině nebo opřenej o patník chodníku tak jak kdybych nebrzdil. Rozjezd se zataženou ruční brzdou taky bez problému. Stačí přidat jen trošku víc plynu. Když ji dotáhnu víc hřejou se kotouče a kola. Má otázka zní. Co může být špatně ? destičky jsem měnil nedávno zároven s kotoučema. Než jsem to vyměnil nebrzdila ani nožní. Je to na repas nebo je chyba jinde ? Předem díky :)

2016-09-26 09:07:17

Cau. Tak to by me taky zajimalo. Novy desky, pedal brzdi, rucka dotazena, ale nebrzdi.

Lanovod se hybe.

Jediny postreh byly total zarezly cepy a pruziny na konci lanovodu, co ovladaji mechanizmus rucky. Rozhybal sem je, ale vysledek zadny.

2016-10-13 09:05:13

Ahoj.

mě ruční brzda brzdí až na posledních stupních, tj. hodně zatažená. Situace se ještě zhoršila letos, účinnost zadních brzd klesla i přes nožní brzdu. Problém byl v zarezlých destičkách které se skoro nehejbaly. Rez připodzvednul vodící plíšky v brzdových třmenech. Brzdový kotouč byl lehce orezlý i v místech kde dosedají brzdové destičky. Oklepal jsem rez a dal nové brzdové destičky. Ručka brzdí na posledních stupních stále, ale dobře. Při vyměnování brzdových destiček bacha na zatlačování válečků, muší se zašroubovávat aby jste nezničil automatické nastavování.


Odpovědět