Fórum - Téma


Rozpěrná tyč na 626GE ANO / NE ???


Fórum 626 GE Rozpěrná tyč na 626GE ANO / NE ???

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 626 GE  |  Naše vozidla


1  2

2009-08-26 11:24:11

Ahoj Diakon take tě po delši době zdravim a přeji silne nervy vždycky dokažeš rozpoutat vašnivou debatu a většinou s docela dobrymy vysledky tak se člověk hodně dozví,ale co se tyka čelniho okna tak si troufam tvrdit že z 95 PROCENT TO SKLO BYLO MĚNĚNY a špatně nasazeny a pak se dalši majitel nestačil divit jinak to auto nema takovy krouceni kastle aby praskaly čelni okna to je pitomost to by byla tak važna zavada že by je ani nepustila mazda do provozu a nebo je take možny že předni kolo dostane ranu a tim narazem to sklo nekde povoli a rupne,ale normalne je to malo pravděpodopny jen tak rupnout.

2009-08-26 13:12:59

TIBI: Možná si mě špatně pochopil - já reaguji na toto:

"jedinej význam to u GEčka má podle mě v tom, že se kastle bude méně kroutit tudíž ti nebude praskat čelní sklo"

kupovat rozpěru aby nerpasklo sklo je fakt blbost - tím myslím tu blbost, né to žese to v jednou z 1000 případů stane. Hans přeci psal, že je to častá a známá věc a proto je dobrá rozpěra což je dle mě blbost. Člověk tomu neznalý teď bude shánět rozpěru jen proto že se boji aby mu neprasklo sklo? A jak víš, že jsi neměl taky auto ťuklé, jak víš, že to nebylo od kamínku? Někdy to nemusíš poznat. Mě když to Slity ťuknul tak to enbylo skoro vidět, objevili jsme to jen náhodou a po půl roce to ruplo.

Indy: Sdílím plně tvůj názor a o to větší mám radost, že člověk znalý jako ty co v tom autě má naježděný hafec km to vidí stejně. Děkuji za podporu, s tím měněním máš asi pravdu, taky mi měnili sklo a nebylo to moc dobře odvedené - ale mám přeci rozpěru tak mi to nemůže prasknout S tou ránou od kola je to taky možné. Mě to prasklo na Silvestra když jsem pustil na sklo horký vzduch aby se nemlžilo. Pak jsem přejel nějakou nerovnost a lup a bylo to.

2009-08-26 13:36:36

šiš marja Adame jak sis to proboha živého zase vyložil??.. takhle to myšleno rozhodně nebylo.. řekl jsem že by to tomu mohlo pomoct pokud je to kvaltiní protože jak známo rozpěrka vždycky pomůže zlepšit tuhost karoserie... ano možná jsem nadnesl že se často kroutí kastle a tudíž praskají čelní skla což nebylo interpretováno úplně přesně, ale ty ses toho chytil protože se tu poslední dobou chceš pořád za každou cenu hádat. Ok, já Ti to neberu.

Ale za tím že se to může stát si stojím, stejnětak jako za tím, že na tom autě co tu stálo kdysi na dvorku nebyla na skle žádná ďubka ve skle ani nic podobnýho a to auto byl top stav. Příště si nastuduj na ostatních forech co kdo měl za závady na 626tce GEčkách a potom se přijď pochlubit.

Jako člověka Tě mám rád, ale někdy Tě opravdu nechápu.... jako třeba zrovna teď

2009-08-26 13:54:46

Já sem jen reagoval na to, že sklo prasknout klidně může, ikdyž se to tobě a dalšim lidem co znáš nestalo, nic víc. Moje auto ťuklý bylo, detailnějšim pohledem to zjistíš. Ale jak takovej ťukaneček ovlivní kastli v okolí předního okna, aby pak praskalo? To by přeci musela bejt totálka.

2009-08-26 13:57:07

Hans: Já se nechci hádat ale prostě člověk co dělá mazdy celý život a co jsem se ho na to ptal tak mi sám řekl, že je to blbost, řekl přesně to co Indy, že to auto mohlo být ťuklé nebo mohlo mít něco od kamínku ale že by samo od sebe prasklo sklo vlivem pnutí karosérie je blbost. Možná jsem si to vyložil blbě ale z té tvé věty to tak vyznělo. Tak promiň že jsem to tak pochopil. Jen abych to tedy shrnul a uvedl na správnou míru - rozpěru mám, jezdil jsem i bez ní a neshledal jsem nějaký rozdíl. Možná když má někdo horší tlumiče a dá rozpěru tak je to znát, to nevím, tuto variantu jsem neměl, ale s dobrými tlumiči mi rozpěra krom efektu a případného ztužení při nehodě (ale zase to odnese i nebouraná strana) nepřijde nijak užitečná. Podotýkám že mluvím o mazdě 626 GE, kterou vlastním, s kterou jsem najel přes 70 000km z toho teď už 3500km s rozpěrou.

Co se týká toho hádání tak mi jde jen o jedno (teď rozhodně nemyslím tebe) - nechci se tu s nikým dohadovat, ale občas když to tu pročítám, tak tu lidi píší pěkné kraviny jen aby něco napsali (ano i já jsem někdy napsal nějakou tu blbost ale né v takovém rozsahu). Většinou píšu o věcech co jsem si sám zkusil nebo dělal jako třeba teĎ s tou rozpěrou. Ale jukni se na tuhle diskuzi a kolik lidí v této diskuzi má 626 GE s rozpěrou? A to tady pak radí. Stejně tak je tomu i v jiných diskuzích. Občas mi někdo něco řekne kdo se v tom fakt vyzná (třeba Vochy, Kraky atd.) a tak to sem napíšu protože těmto lidem plně důvěřuju a myslím si, že mají pravdu. I oni se samozřejmě mohou mýlit to je jasné.

2009-08-26 13:59:53

TIBI: A jsem u toho, nevím jak moc bylo ťuklé, zda jsi to ťuknul ty a nebo někdo pře tebou a jen to šikovně zamaskoval. Já také kupoval auto jako nebourané a o bouračce ani nebyl nikde žádný záznam a když jsem ho začal postupně rozebírat tak jse mzjistil, že bylo z boku určitě bouchlé - asi to někdo opřel bokem do svodidel. První co mě zaujalo tak je že když to umeješ tak má jeden bok jiný odstín (při koupi auto bylo špinavé a nešlo to poznat), pak jsem našel štíplý šroub na zadní nápravě, když jsme s Metem měnili zrezlý práh tak jsme zjistili, že byl bouchlej a pár dalších věcí - proto říkám, nikdy nevíš kdo to měl před tebou a co se s tím dělo.

2009-08-26 14:16:01

No, auto mám po prvním majiteli, a to švagrovi mého bývalého spolupracovníka, takže vim o autě všechno zásadní. Když sem ho koupil, mělo za sebou 270tkm, teď má 327tkm. Okno sem po koupi vyměnil a zatim pohoda. Jen mám taky ten názor, že když chytneš ňějakej blbej houpák, nebo díru, proč by neluplo.... Nejsem si uplně jist, ale snad třeba u almer první generace se to stávalo...

2009-08-26 14:30:09

Tak to jsi šťastným člověkem takhle dobře koupit auto. A na ten počet km je v krásném stavu. Já měl taky krásný lak než jsem s tím začal parkovat v Praze. Teď už jen vezmu sprej a každý měsíc zastříkám odřeniny, škrábance a tak. Nejčastěji od starých škodovek a důchodců kterým je to putna. Ale jsem rád, že motorově a jinak je to OK to je to hlavní co jezdí. Co se týká toho houpáku nebo díry, já nevím, třeba to sklo musí být fakt blbě usazený nebo tak něco. Jak psal Indy kdyby to tak dělalo samo od sebe tak to nedají do výroby né? Nebo udělají svolávačku, nebo tam dávají rozpěru origo jako třeba u MX3 myslím.

2009-08-26 14:30:42

Kluci nehadej te se občas jsou zahady mezi zemi a nebem nad kteryma zustava rozum stat a na autech zvlašt vždyt to muže byt take materialova unava skla nebo kaz ktery neni okem videt a sjedeš s babou na polnačku že si užiješ a rup okno v tahu baba v křečich a sex taky v tahu no a pak ti zatlači oči a jedeš domu a na mazda clubu rozpoutaš bitvu jak je to možny.

2009-08-26 14:40:10

Indy: Vypadá to jako bys s tím měl nějakou zkušenost

2009-08-26 14:48:09

JAk řikam jsou zahady ale lepši než když ti vystřeli pytel a pak platiš a platiš a oči už ti ani nazalezou zpatky z toho šoku.

2009-08-26 17:55:32

v pohodě prosímtě... hlavně tu nevytvářejme válku kvůli prasklině na čelním skle ju?

ale je fakt že o tom psalo i hafo lidí na mazdaklubu.sk že s tím mělo problém a že jim sklo prasko. Mě to prostě tak neobvyklý nepřišlo (je fakt že ten zbytek těch lidí ověřenej nemám a tudiž hovořím pouze z vlastní zkušenosti... ) takže jako na storpocent nevodpřísáhnu.... faktem je že to není tak častý.. otázkou je co je vůbec u mazd "častý" relativně když to přeženu a shrnu do mazdy i kdyby moc tak nasypeš já nevím desítku a u jinýho konkurečního "evropskýho rádobykvalitního auta" nasypeš i 150 a víc... proto jsem si taky kupoval ale japonce nebo ne??? Tohle všechno i kdyby byla pravda tak jsou to v porovnání s jinejma autama naprostý prkotiny a drobnosti... ale to už je dost ot

k těm hádkám.. ano chápu to....taky říkám resp mluvím o tom s čím mám zkušenost a do čeho nevidím o tom nepíšu a když už napíšu něco blbě, poučím se u jiných, omluvím se a napíšu to tak jak to má bejt...

Abych to nakonec shrnul a nějakým způsobem uzavřel.. já říkám... rozpěrná tyč rozhodně ano.

2009-08-26 17:59:56

Ja že dělam valku ja ktereho malem buchly pytel uvěznil v babě a měl namale no ukamenuj mě

2009-08-26 18:03:55

nemyslel jsem tebe ale Adama

2009-08-27 07:18:07

Hans: A ty máš na 626 GE rozpěru a nebo jsi měl? Víš co ono pak taky aby to nebylo jedna bába povídala. Někomu prdne sklo protože měl buchlý auto, v servisu mu řeknou že je to kroucením karoserie, ten to napíše na fórum a dalších 20 lidí kterým rpasklo sklo protože to auto třeba už koupili s ťupkou nebo jí dostali a nevšimli si toho a tak tak hned začnou přikyvovat "jo to je jasný to ej u 626 běžný a je to pnutím karoserie" - pokud je to skutečně tak, tak myslím, že by to bylo o dost častější a že by to určitě nevydrželo tak náročné situace jako s tím vyvádí Met.

2009-08-27 19:18:44

v klidu prosímtě... rozpěrka v tom autě nebyla ale taky už je to nějakej pátek... ale spousta lidí co jí má tak hodnotí spíš do plusu než do mínusu. Jinak já kdybych moh tak si tu rozpěrku dám do auta taky ale jelikož se.u love jinam tak zatím nelze. Toť vše.

2009-08-27 21:58:02

Diakon : Ó, děkuji za chválu na můj vůz, ale abych pravdu řek, kolem 300tkm se začíná jedna po druhé věci sypat, takže až bude mít 350, bude možná pokoj. Ale zas na druhou stranu tam bylo ještě všechno původní a když se vezme, že např. přední tlumiče vydržely 320tkm, ložiska vpředu to samý, atd..., tak docházím k závěru, že to na svou dobu bylo kvalitní auto

2009-08-28 07:47:50

TIBI: Tak to je stejně úctyhodná výdrž, snad mi auto taky tolik vydrží, ložiska OK, tlumiče jsem dělal loni a vše ostatní zatím OK.

Hans: Já jsem absolutně v klidu, jen se ptám zda jsi ty osobně rozpěru měl nebo ne a jestli tedy můžeš posuzovat jak se s ní jezdí. Protože takhle to je jen jedna bába povídala a samo že každej kdo si jí koupí tak tu bude tvrdit to je bezva, to to jede to se t ořežou zatáčky a přitom to není ani pravda. Stejně tak se vzduchovým filtrem, když si někdo prdne na auto vzducháž a bude říat jak to jede a přitom to ani nepozná. Prostě pocitová záležitost. A ty lidi co znáš je mají na GEčku? A mají v tom stavu podvozek a tlumiče? To je totiž spousta dalších okolností co v tom hrají roli víš? Já napsal, že mám nové tlumiče, přitvrzený podvozek, ramena, poloosy a podobné věci nové a ok a rozpěra neudělala žádný efekt. To je myslím důvěryhodná informace a né to že jeden kamarád jí má a je to bomba a tak.


Odpovědět

1  2