Fórum - Téma


Repro 323 S V (BA)


Fórum 323 IV BA / BH Repro 323 S V (BA)

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé IV BA / BH  |  Naše vozidla2012-11-02 19:55:59

Ahojte Mazďáci...

Již jsem v jiném vláknu zmiňoval, že potřebuju udělat na svym autě pár oprav, a že hledám knihu "Jak na to"... ta prý neexistuje, a tak se obracím přímo na Vás... Mám Mazdu 323 S V (BA), 1994, 1,8, 16v... Auto je jak se říká v plný palbě, takže je to samá elektrika... Co bych rád v první řadě zprovoznil je repro. Repráky za zadníma sedačkama jsou zapojený a hrajou, ale ty v předních dveřích ne. Ani nevím, jestli tam jsou natažený kabely... Prostě se jen trochu bojím sundat dekl ze dveří, aby na mě nevyskákaly kdejaký noflíky ovládání kdečeho (zrcátka, okna, zámky oken, zámky dveří atd...) a pak zjistil, že kabely tam jsou a můžu dávat mozaiku dohromady... Tudíž bych potřeboval vědět:

1. Jak šetrně sundat dekly ve dveřích

2. Jak a kudy protáhnout kabely

nebo:

1. Jak zjistím, které kabely pod středovým panýlkem (ve kterém je radio) jsou od daných repráků

2. Kam je zapojit, aby hrály

V rádiu už jsou kabely připojeny všechny co jdou... Jenže právě za tím panýlkem se svazek kabelů stává polovičním a asi deset kabelů je zde ustřiženo (takto jsem již koupil)... Nejsem sice elektrikář, ale je mi jasné, že deset kabelů asi nebude napájet dva repráčky... Takže... Možná toho chci moc najednou nebo Vám budu připadat jako amatér (což teda trochu jsem), ale mám tuhle Mazdu teprve chvíli a je to mý první auto v týhle výbavě, takže se tý elektroniky trochu bojím...

Předem děkuji za jakoukoli odpověď, která bude aspoň trochu přínosná,

A vzkaz pro Adminy... Nebojte už jsem tohle téma na fóru hledal, ale nikde nenašel... Díky za pochopení vlákna...

2016-10-09 15:58:29

Taky budu potřebovat sundat tapecy. V zadních dveřích buď repro vůbec nemám, nebo není zapojené. Každopádně bych je vyměnil všude. Prosím tedy taky - ví někdo jak šetrně sundat výplně dveří?

Jedná se o 323F BA.

2016-10-09 16:22:29

hospodář: Lol... všechno tady na klubu je.. Stačí se podívat do článků.

  • Článek (jak podomácku tónovat skla je podobný případ)
  • Článek (jak demontovat obložení Mazda 6 je také podobný případ)..

Jestli si netroufáš na sundání tapecírungu který mi trvá sundat 1 minutu, vůbec se do toho nepouštěj. Ne fakt sorry ale toto jsou naprosté banality. Kdyby jsi se ptal jak vyndat písty, neřeknu půl slova a poradím ti.. Toto ale fakt zvládne každej Jarda z JZD a vesnický tuzingář..

2016-10-09 16:57:18

Troufám si na to. U M6 jsem to dělal podle toho článku. Ale radši se ptám na tohle konkrétní auto, abych něco neurval. Pokud to tu někdo už dělal, tak zase není takový problém mi říct, jestli si mám třeba na něco dát pozor, ne? Ale zvládnu to i sám...

2016-10-10 02:33:09

hospodář: Je to úplně stejné jako u jiných aut. Obložení drží na plastových zácvacích a ty je po odmontování kliky a madla potřeba "odtrhnout" ode dveří.

Nehledal bych v tom žádnou logiku. Prostě se jednou něco musí urvat - myslím že člověk jménem INITIUM může potvrdit

2016-10-15 16:24:53

Mám doma navíc jeden BOSE subwoofer z M6 a přemýšlím, že bych ho namontoval do tohohle. Je na jeho napájení potřeba tahat kabely přímo od baterky, nebo by se stačilo napíchnout třeba někde u rádia? Přeci jen jeho příkon je docela malý oproti jiným SW zesilovačům... Nebo jak jinak se to ještě řeší?

Doufám, že se zase neptám na něco co se tu 100x řešilo, ale nic takového jsem tu nenašel

2016-10-15 19:02:32

hospodář: Neuraž se, ale občas zamotáš hlavu i mě.. Ty máš ve svém autě aparaturu od BOSE?

2016-10-15 21:03:32

V téhle Mazdě 323 samozřejmě ne. Ale mám SW navíc z Mazdy 6. Samozřejmě tam nemám konektor pro připojení subwooferu jako u M6, ale když jsem se koukal na jeho zapojení, tak mu stačí prostě napájení 12V a signál z rádia. Nebo se pletu?

2016-10-16 02:12:22

hospodář: Systém Bose má za prvé zesilovač jak pod sedačkami, tak v samotném subwooferu, za druhé ti chybí konektory a za třetí má Bose úplně jinou impedanci (v ohmech).. Proč raději neinvestuješ nějakou kačku do klasického subwooferu a zesilovače? Sorry ale nejde ti vytáhnout týden rádio a jdeš zapojovat subwoofer z jiného sytému? Navíc subwoofer a lepší hudba je v tomto případě k ničemu a nemá skoro žádný pozitivní efekt když není auto vytlumené. Jediný efekt který to mít bude, bude negativní a to ten, že bude všechno vibrovat a rezonovat...

Watch out: http://www.mazdaclub.cz/c...-v-domacich-podminkach-75

http://www.mazdaclub.cz/u...mages_category.php?id=717

http://www.ahifi.cz/clank...it-tlumeni-odhlucneni.htm

http://www.ahifi.cz/clank...kusticka-pena-na-zvuk.htm

http://www.ahifi.cz/clank...-kabelaz-k-zesilovaci.htm

http://www.ahifi.cz/clank...-na-samotne-autoradio.htm

Čas hledání literatury: 15 vteřin

2016-10-16 10:32:50

O jaké impedanci tu mluvíš? Ten subwoofer je aktivní a má v sobě svůj digitální zesilovač. Samotný reproduktor v něm má impedanci kolem 2 Ohm, to ano.

Konektory... Tak to snad zase takový problém není. Myslím, že si dokážu udělat jiný konektor.

Já zas tak blbej nejsem a ptal jsem se jen na jeho napájení...

Vím jak se tahá kabeláž k normálnímu SW zesilovači ale ten, aspoň myslím, většinou není digitál, takže má větší spotřebu. Proto jsem se ptal, jestli by tohle nestačilo napájet od jinud než přímo z baterie.

2016-10-16 11:18:29

hospodář: Netřeba vyšilovat. Nikoho z klubu nemám za hlupáka či úplného blbce. Já tě jen upozorňuji, aby jsi pak nelitoval stráveného času. Ono toto co popisuješ je samozřejmě reálné ale abych pravdu napsal, měl jsem stejné plány na BJ a ty se po zapojení nezdařili. Subwoofer basoval asi jako reprák v telefonu protože jsem neměl výhybku které by mi nějakým způsobem odfiltrovala středy a výšky.

Ono v samotném subwooferu je sice zesilovač ale toho co do něj jde. Ten výhybku nemá a rozhodně nic nefiltruje jelikož ze zesilovače který je pod sedačkami má výhybky a filtry instalované.

Nefunguje to jako klasický aktiv který má filtr a pouštíš do něj signál z kabelů například předních reproduktorů. Toto tu už vymýšlel člověk jménem VEKAS a byl nucen přepájet celý obvod.

Stejné je to i s autorádii.. Zkoušel jsem dát do Mazdy 6 která nemá BOSE a rádio bylo BOSE. Když jsi to dal na maximální hlasitost - výsledek byl takový, že to hrálo jako kdyby to bylo na 2. stupeň hlasitosti. Sorry ale těchto experimentů se již zúčastňovat nebudu.. Je to ztráta času. Jediné co se mi na 323 povedlo, je zprovoznění OBD II konektoru pro diagnostiku kvůli čemuž jsem musel rozebrat půl auta.

Napájet to můžeš klidně i ze zadního světla ale výsledek nezaručuji. Jestli chceš, mám tu celou sestavu BOSE z M6 k dispozici vč. repra, zesilovače, subwooferu - vše ze sedanu.

2016-10-16 12:38:35

Nojo, nějak mi nedošlo, že výhybka je v tom zesilovači pod sedačkou a šly by do něj potom všechny frekvence... to máš pravdu.

"Stejné je to i s autorádii.. Zkoušel jsem dát do Mazdy 6 která nemá BOSE a rádio bylo BOSE. Když jsi to dal na maximální hlasitost - výsledek byl takový, že to hrálo jako kdyby to bylo na 2. stupeň hlasitosti."

To zřejmě proto, že u BOSE výbavy v sobě rádio nemá zesilovač, ne?

Díky za nabídku, ale máš pravdu. Nebudu tím ztrácet čas a když bych časem chtěl nějaký SW, tak to udělat radši pořádně...

2016-10-16 22:46:26

hospodář: Já tu nejsem od kažení plánů ale od toho abych používal argumenty proč co jde a co nejde... Opravdu, není to tak jednoduché ale pokud máš správný materiál, je to v pohodě. Tam jsou odpory a ostatní ... takže to jde ale bez úpravy to mít efekt nebude


Odpovědět