Fórum - Téma


řazení


Fórum Xedos (obecně) řazení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Xedos  |  Naše vozidla2008-11-10 00:05:23

Napadlo mě tak, že bych se mohl zeptat ostatních majitelů Xedosů hlavně devítek, jak jste spokojeni s řazením. Začínám si uvědomovat, že za 1,5 roků ježdení mě to začíná trochu srát. Při neutrálu má šaltrpáka při pohybu doprava-doleva vůli asi 2 cm, až pak se začne hýbat tyč vedoucí k převodovce. I řazení si myslím že by mohlo vyžadovat menší úsilí, ale možná jsem už hodně zlenivjel. Hlavně při rychlejším řazení to nejde úplně jak pomásle, i celkem hluk to dělá, ale jde opravdu jen od toho ústrojí v tom tunelu, né z převodovky. V jiném Xedosu jsem nejel tak nevím jestli to je dobré. Párkrát to bylo i v Mazdě, ale nikdy nic neříkali. Na zimu jsem měl fáčko a tam ty kvalty skáčou jedna radost, ale zase při pohybu rukou v kruhu o průměru půl metru. Xedos je v hodně dobrém stavu a 134 500 km.

2008-11-10 00:21:48

Můžu ti říct, že u X6 to není taky nic suprovýho ale třeba lepší než u 323f co jsem měl předtím. Všechny starší mazdy nemaj moc skvělý řazení. Ale řeknu ti takovou paradoxní událost. Při půjčení auta jednomu kámoši mi prostě projel více dírama než bylo zdrávo a narazil mi druhou tyč řazení která mi cestou domů upadla. Pak byla sranda řadit. Někdy mi trvalo tam dát rychlost i 15s. Po opravě která nebyla slast se řazení o dost zlepšilo což je divný. Ale zase mi vznikla vůle u řadičky (ale ne u převodovky) že se mi hejbe tak o 10° na každou stranu což ještě nevím proč. Je to jen nezvyk, že máš nemáš zařano tak si s pákou hejbeš ale řadí se fakt o dost líp

2008-11-15 10:50:29

No jo, razeni... To je taky jeden z duvodu, proc se Xedose zbavuju. Ne, ze by bylo buhvi jak tragicke, ale gumove proste je a oproti mx3 je naprosto me nevyhovujici. K tomu jeste rizeni bez vazby a nuda je na svete Samozrejme je to auto na komfort, ale nevim, mozna za 20 let budu hledat prave tyto hodnoty. ted ale ne.

2008-11-18 15:24:48

A máš už aspoň jednou měněnej olej v převodovce? Jestli ne, tak vyměň, už je na čase, pokud se řazení nezlehčí, přidej do oleje trochu Metaltecu. Dej si bacha, abys to nepřehnal, to je pak průser, to se převodovka při řazení nestíhá zastavit a nezařadíš už vůbec.

2008-11-22 12:19:55

Podle příručky Xedosu je výměna předepsána co 80.000 km.Podle servisní knihy předchozí majitel jezdil pravidelně do Mazdy,tak to tam nejspíš dělali.Já nejsem příznivcem různých aditiv a přísad jak do olejů ani paliv,tak do toho nepůjdu.Myslím si že kvalitní oleje takové přísady nepotřebujou.


Odpovědět