Fórum - Téma


prosím o radu (přehození motoru)


Fórum Technický koutek prosím o radu (přehození motoru)1  2

2009-03-27 23:22:56

jensek Fandím ti.Držím palce a jsem rád,že máš odvahu se pustit do díla.Mám rád tvořivý lidi a ty co se nebojí vyzkoušet něco nového.Blubery nechápe,že každý nemá na to aby si koupil hotový to co by chtěl.No a to vytahování strašáka se mi vůbec nelíbí.Kdybych ti mohl být nějak nápomocnej tak se ozvi.Buď interkou nebo na email.Ahoj Jirka

2009-03-27 23:47:53

323.Hans.626 Jsem stejného názoru jako ty.Takový plkotiny jako je elektrika,ŘJ,převodovka atd se může měnit bez problému i kdyby to šlo na expertýzu.Podstatný je na autě VIN a typ motoru.Vzhledem k tomu,že motory od Mazdy vypadají většinou stejně tak věřím,že když budu mít vymazanej motor v OTP a na blok si klepnu co chci tak není boha aby na to přišel.To by musel být velkej mazák.No a nakonec i kdyby se stalo cokloli tak policajti ke škodě do 100000 nejezdí,takže nikdo nic skoumat nebude.No a kdyby mělo dojít na nejhorší tak nechápu proč by v to měla hrát roli výměna motoru.To už může někoho sestřelit i s 1.5 kou.Pokud nedává do Mazdy 121 motor 2.5 v6 tak nevidím proč se vzrušovat.Blubery bude asi právník nebo soudce.Ale hlavně je ukecanej neboť jak píše jezdí 17 let a má na kontě stovky tisíc km.Kdyby si to rozpočítal na dny tak by trávil život za volantem.Kdyby to přepočítal na PHM tak by musel být minimálně dobrej zloděj.Nebudu ale do něj rejt.Základ týhle diskuze byl žádost o technickou poradu tak by jsme se měli držet tématu.Taky jako ty mám rád odvážné konstruktéry neboť díky jim si můžeme taky my sami něco na autí valepšit.Hold Blubery asi ne.Má to nový v záruce.On si to zaplatí ve značkovým servisu.

2009-03-28 00:32:16

Zajda...né jako mě už pár aut s vyměněnýma motorama rukama prošlo... a přesně jak říkáš.. dneska má většina aut vymazaný číslo motoru z TP... takže si myslím že to zas tak velkej problém není ani nemusí bejt.

2009-03-30 12:14:09

to Zajdo: Nejdříve jsem na tebe nechtěl reagovat, ale nakonec když jsem si přečetl co jsi tu vyzvracel, tak reagovat na to musím.

Nejsem nemožnej skeptik, ale pragmatik či realista a rozhodně nejsem proti nějakému zkrášlování auta po domácku, ale vždy to má své meze. Pokud někdo provede závažné zásahy do motorou či karoserie, tak by to měl nechat na odborníkovi a mít k tomu certifikát. A v ranci tedy nejsem - na vše co mám jsem si musel postupně našetřit či vydělat a když už jseš u tohoto, tak i já jsem začínal Ladou 1200, Dacia 1310, Fiat UNO, Toyota Corolla, Audi A4 a nyní Mazda, na kterou jsem si 5 let šetřil.

Pokud tě moje přítomnost v clubu štve a pro tebe nejsem přínosem, tak jsou 3 možnosti, buď odejdu já ( neudělám to ) a nebo odejdeš ty a nebo na mě nebudeš reagovat. A na to proč jsem členem clubu ti rád odpovím - protože mám Mazdu - jsi spokojenější? ... kdybych měl Wartburga, tak sem nepolezu Jinak se přečti a uvědom si jak mě tu napadáš - nevíš o mě vůbec nic a otvíráš si na mě hubu a zvracíš tu samé hnusoty. Nevidím důvod proč bych hochovi měl pomáhat - nejde o ušpinění, protože se chystám až bude hezky vlézt pod auto a natřít podběhy, takže se jistě zašpiním, ale jde o to, že s tou jeho přestavbou, tak jak je naznačovaná nesouhlasím. Jinak možná místo toho otvírání huby na mě a radění co mám a nemám dělat bys měl v sobotu přijet pomáhat ty jemu - co ty na to?

Tak kamaráde - divil by ses co jsem viděl za prasárny na Mazdách a pokud mě nevěříš, tak se můžeme domluvit, že za každou vyfocenou "prasárnu" na Mazdě mě dáš 500,-Kč a věř tomu, že budu za chvilku v balíku Jinak zacházíš moc do osobní roviny a když už něco chceš vědět - mé povolání, tak třeba začni tím co děláš ty a já ti pak odpovím i když mě to celkem nezajímá, protože ty už jsi mě zhodnotil, udělal si na mě pytel.

Tak teď mám fakt dost - ty o mě píšeš, že jsem podpantoflák a dávám se do klubu? ... co to prosímtě meleš? Pokud neumíš přijmout i jiný názor bez toho abys druhého napadal v osobní rovině, tak příště raději nereaguj a nebo se nejdříve uklidni.

Na závěr k mým myšlenkovým pochodům - jsou různé druhy lidí - jedni myslí srdcem a druzí hlavou a já si myslím, že patřím do té druhé skupiny a snažím se jen poukázat na druhou stránku věci. Kdybych věděl, že po mě takhle někdo vyjede, tak tu raději nic psát nebudu - pouze jsem chtěl dotyčnému jen vnuknou jiný názor a aby se třeba zamyslel jestli to co chce udělat nemá více negativ než plusů.

2009-03-30 12:18:16

to Zajda: Opět zase děláš soudy k člověku, o kterém nevíš vůbec nic. K těm kilometrům ti napovím, že jsem od roku 1994 do roku 2000 jezdil téměř obden do Mnichova a nebo na Ukrajinu do Charkova, pak denně 400 km po republice a pokud máš kalkulačku a mapu s kilometrovníkem, tak si to spočítej.

Když umíš odhadovat a dělat soudy k lidem, které neznáš, tak si jistě dokážeš udělat čas i na to, abysis vzal kalkulačku a spočítal mě to

2009-03-30 12:20:15

to Zajda: Tak mě napadá jestli nechceš kandidovat za ČSSD, protože každý kdo si na něco vydělal je u tebe automaticky zloděj Napadlo, tě taky v tvém cholerickém uvažování, že jsem ty kilometry mohl najet firemním autem a tudíž nejsem "zloděj" co by projezdil miliony v PHM, ale že jsem tankoval do firemního auta za firemní peníze?

2009-03-30 12:44:00

Hoši,hoši, vy ste volove

2009-03-30 19:19:16

to Ufis: vítej ve stádu

2009-04-01 11:54:08

Blueberry Možná jsem tě naštval ale věř mi,že to mebylo myšleno tě napadat a podobně.Jen jsem se snažil ti vysvětlit,že jsou i kluci co si rádi něco udělají vlastníma rukama a tys ho výslovně od toho zrazoval.

V nadpisu bylo:"Prosím o radu"Předpokládám,že mu šlo o "radu" technického rázu(připasování převodovky a.j.) a ne o tvůj"Názor"proč to nemá cenu dělat.To by asi nadpis zněl "Jaký máte názor?"Tak jsem se ho zastal a dopadlo to tak jak to dopadlo.Pokud jsem tě urazil tak příjmi omluvu Je fakt,že jsme členi jednoho clubu a bylo by hloupé se navzájem napadat.Jak píšeš ani se neznáme a tak hodnocení by mělo být až po osobních zkušenostech.Nerad se s někým hádám.Je možné,že za půl roku jedn druhému třeba zachráníme život.Proč se tedy dohadovat.Doufám,že ti tohle jako omluva stačí a dále se k sobě budeme chovat jako civilizovaní lidi.Jseš pro?

2009-04-02 00:18:49

to Zajda: Jak už jsem psal dopoledne v jiné diskusi - VÁLEČNÁ SEKERA BYLA ZAKOPÁNA

Dobrou noc a hezké sny

2009-04-02 03:13:19

bože to je debata, takže co se týká té přřestavby, já osovně bych do toho nešel, protože říkám vám pravdu kdybych to naboural do nějakýho vola rádoby tunera a ten se to snažil hodit na mě tak si o přezkoumání motoru požádám a kdyžtak to udělám rovnou na místě a vyfotím si to stačí mi i když by měl jiný světla co nejsou homologovaný a už mám výhru v kapse, jak se tu mnohokrát psalo. a k tý odvaze?? no nevim jestly to nehraničí s pošetilostí jezdí málo lidí co sou důkladný jako jako já nebo kdokoliv kdo je znalej ale můžeš mít smůlu, kámoš měl jinou kastly a nepřevařil si čísla a jednou ho stoply policajti a protože je takovej drzej tak tak ho pořádně prokleply a i na čísla se jukly a byl velice překvapenej když mu oznámily jak se věci maj tak musel tasit pár tisíc a policajty uplatit ale klika že měl u sebe hotovost a mohl dojet domů a nechat si čísla převařit, neříkám nechod do toho jen říkám dnes to není o bouračkách ale o blbý náhodě, zatracený a blbý náhodě, máš smůlu tak si to vyžereš a pořádně, a pak si v pytli máš štěstí?, tak si jezdíš v pohodě a nikoho nezajímáš ale porušování zákonu mi nikdy nevonělo a říkám mít xenony není takovej průšvih jako mít jinej motor, to je hned větší problém když na to dojde. hodně štěstí když do toho půjdeš


Odpovědět

1  2