Fórum - Téma


Prosím o radu- NESTARTUJE


Fórum Technický koutek Prosím o radu- NESTARTUJE




2011-04-14 19:10:31

Popis: otočím klíčkem kontrolky svítí, chci nastartovat a to jenom cvakne a bzučí. žádné škrkání že by to chtělo startnout... baterka OK světla svití .... nešlo mi to pak z ničeho nic to jednou startlo a pak zase nic. Čim to může byt? starterem? nemůžu ho ani najít Prosím poraďte

2011-04-14 20:33:33

nejspis to bude starterem.mozna nepracuje pastorek a nebo uhliky uz nejedou.vytahnout a vycistit,ale kde je nevim.na m6 jsem to jeste nedelal

2011-04-14 20:45:04

Je to mazda 323 r.v. 95

2011-04-15 18:53:14

Ahoj.A při tom pokusu o start po otočení klíčku na start zůstanou kontrolky svítit,nebo pohasnou? A kontakty na aku máš dobrý? Občas je blbej kontakt, světla svítí,kontrolky taky,ale velkej odběr při startu to nezvládne. pak se kontakt chytne a třeba to zas nastartuje. Ale spíš ten starter,resp. cívka na starteru. Může mít opálený kontakty a nespíná.... Jestli to maj japonci stejný jak evropani.

2011-04-15 20:55:43

Kontrolky pohasnou, cívka cvakne, a prijde mi ze se starter točí (bzučí) nevím jak funguje ... a hlavně ho nemůžu najít... Měl pry by být někde mezi převodovnkou a motorem a hrube kable by k tomu měli jít, ale nemužu to najít.

2011-04-25 23:36:06

Jak jsi dopadl?! Já to měl ze dne na den a je to 100% altík

2011-05-06 21:17:01

Pokud je baterka v pořádku, tak bych to viděl na starter. Nevím, co znamená, že startér bzučí. Jako že by se startér točil, ale netočil by motorem? Pak by mohl být problém s pastorkem startéru. Startér funguje tak, že od klíčku se přivede proud na elektromagnet u startéru. Ten vysune pastorek ze startéru a zasune ho do věnce setrvačníku. Zároveň elektromagnet sepne spínač, přes který se přivede proud na motor startéru a startér se roztočí. Zatím jsem se setkal u startérů s tím, že buď byly opálené kontakty u elektromagnetického spínače na startéru a pak startér jen cvakal ( vysouval pastorek ) ale netočil. Nebo kdysi táta měl u favorita špatný startér, kde se málo vysouval pastorek a vymlelo mu to kus ozubení na věnci a pak podle toho, jak se motor zastavil to někdy startovalo a někdy to chrčelo, jak když se třeba někdo pokouší u auta řadit bez spojky. Jedna známá zase u auta myslela, že má slabou baterku. Zkusili jsme jinou a startér stejně točil, jak když je baterka slabá. Vyměnili jsme startér a bylo po závadě. Jinak startér při startování otáčí ozubeným věncem na setrvačníku a tak bude někde přišroubovaný tam, kde je setrvačník. Tedy mezi motorem a převodovkou. Nevím, jaké máš auto. Každé auto může mít startér jinde, ale vždycky je někde u spojení motoru s převodovkou a vede k němu silný kabel přímo od baterie. Nejspíš bych ho hledal někde dole na boku motoru poblíž převodovky.


Odpovědět